Tren Garında Uyuşturucu Operasyonu

Malatya Emniyet Müdürlüğünce 21.12.2023 tarihinde uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapan/kullanan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi.

Tren Garında Uyuşturucu Operasyonu

Malatya Emniyet Müdürlüğünce 21.12.2023 tarihinde uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapan/kullanan şahısların yakalanmasına yönelik, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü koordinesinde uyuşturucu madde sevkiyatı yapan şahısların tespitine ve yakalanmasına yönelik çalışmalarda;

 21.12.2023 günü İ.T. isimli şahısın tren ile doğu illerinden batı illerine uyuşturucu götüreceği bilgisi alınmış, alınan arama kararına istinaden trende dedektör köpek marifeti ile yapılan aramada valiz içerisinde; » 13 Kilogram Skunk maddesi ele geçirilmiştir.
Konu ile ilgili İ.T. isimli şahıs emniyet ekiplerince yakalanmış olup şahıs hakkında TCK 188 (Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti) suçundan işlem yapılarak emniyetteki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilmiştir. Şahıs çıkarıldığı mahkemece aynı gün tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.

“Uyuşturucuyla mücadelemiz sonuna kadar devam edecek, zehir tacirlerine göz açtırılmayacaktır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER