TCDD'den İlaçlama Uyarısı

TCDD Malatya'da ki bazı hatlar için ilaçlama uyarısında bulundu

TCDD'den İlaçlama Uyarısı

TCDD Genel Müdürlüğü, Malatya-Kurtalan, Yolçatı-Tatvan, Malatya-Çetinkaya ve Van-Kapıköy arası gar ve istasyonlarda otla mücadele kapsamında ilaçlama yapılacağını duyurdu.

TCDD tarafından yapılan açıklamada;

"Bölgemiz mıntıkası olan; Malatya-Kurtalan, Yolçatı- Tatvan, Malatya-Çetinkaya ve Van-Kapıköy istasyonları arasında, demiryolu hattının, altyapı ve üstyapı bileşenlerinin  (platform, balast, travers vb) kalitesini  ve  hizmet  süresini  korumak  ve  uzatmak,  demiryolu trafiğini  kontrol etmek için  hatta  kurulu
bulunan elektrikli ve elektronik cihazların çalışmasında oluşabilecek aksaklıkları ve tren trafiğine bağlı yangın tehlikesini önlemek amacıyla 29.04.2024 - 12.05.2023 tarihleri arasında belirlenen programa göre otla mücadele kapsamında kimyasal ilaçlama yapılacaktır.

Mücadelede  kullanılan  ilaçlar,  insan  ve  hayvan  sağlığını  etkileyici  özellik  taşıması  sebebiyle tehlike  oluşturmaktadır.  Belirtilen  demiryolu  hat  kesimleri  ile  istasyonların  çevresinde  vatandaşların dikkatli  olmaları  gerekmektedir. Demiryolu  güzergahı  ve  yakınındaki  arazilerde ilaçlama tarihlerinden itibaren  10  gün  boyunca  vatandaşların  ilaçlama  yapılan  sahaya  yaklaşmamaları,  belirtilen  yerlerde hayvanlarını otlatmamaları, ot hasadı ve arıcılık faaliyetlerinde bulunmamaları önem arz etmektedir.

Can  ve  mal  emniyeti  açısından  ilaçlama  yapılacak  sahalara  yaklaşılmaması  için  yöre  halkının bssın yolu  ile uyarılması hususunda gereğini emirlerinize arz ederiz"denildi

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2024, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER