banner53

Ramazan'da Davulculara Yasak Geldi-Malatya'da Davulcu Para Toplayacak mı ?

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine koronavirüs ile mücadele kapsamında alınacak olan ve ramazanda uygulanacak tedbirleri içeren bir genelge gönderdi.

Ramazan'da Davulculara Yasak Geldi-Malatya'da Davulcu Para Toplayacak mı ?

Genelgeye göre, vatandaşların toplu katılım gösterdiği iftar, sahur gibi kalabalık grupları bir araya getiren her türlü etkinliğe ve iftar çadırlarına müsaade edilmeyecek. Özellikle iftar ve sahur vakitleri arasında vatandaşların dışarıya çıkıp sosyal mesafe kuralını göz ardı edebilecekleri değerlendirildiğinden bu hususta gerekli tüm tedbirler alınacak.

İftar ve sahur vakitleri arasında yoğun olarak kullanılan/kullanabilecek caddelerin kapatılması önlemler kapsamı içerisinde değerlendirilecek. Ayrıca ramazan boyunca türbe ziyaretleri kısıtlanacak.

Davulcuların bahşiş toplamasına müsaade edilmeyecek.

Ramazan davulcuları ile ilgili il/ilçe Hıfzıssıhha Kurullarının, özellikle kaymakamların yerel yöneticilerle (belediyeler dahil) beraber vereceği kararlar doğrultusunda riayet edecekleri hususlar da genelgede belirtildi.

Ramazan davulcularının bahşiş almak adına evleri ziyareti, kapı zili çalmak gibi bulaş riski oluşturabilecek davranışlarını önleyebilmek için davulcuların faaliyetleri sonucu alacakları bahşişlerin tek tek vatandaşlar/haneler yerine toplu olarak yerel imkanlarla sağlanması esas olacak.

Aksi takdirde ramazan davulcularının tek tek vatandaşlardan bahşiş toplamasına müsaade edilmeyecek ve faaliyetlerine izin verilmeyecek.

Sosyal Medya üzerinden bizleri takip ederek güncel gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Hesabımızı  Buradan Takip Et

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2020, 21:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mutlu ozmen
Mutlu ozmen - 7 ay Önce

Ben ramazan davulcusu yum Dörtyol aslanbey şıklık şok mimar sinan hamidiyemah emeksizcad vesoklarini caliyorum paramizsi belediye mi verecek valilikmi verecek yoksa kaymakamlik mi bunubilmek istiyorum saygilarimla arz ederim

SIRADAKİ HABER