Osman Güder'in Hizmetleri Yine Kalem Tetikçilerini Rahatsız Etti

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, mahalle toplantıları kapsamında Orduzu Kaldırım Mahallesi sakinleriyle bir araya gelerek burada mahalle sakinlerinin sorun, sıkıntı, talep, istek ve önerilerini dinledi. Başlan Güder'in düşünülen hizmetleri sıraladığı kaldırım mahalle toplantısına ilişkin Malatya'da kendini basın camiasından sayan ve gözünü para bürümüş kesimlerin karalama kampanyaları aralıksız devam ediyor.

Osman Güder'in Hizmetleri Yine Kalem Tetikçilerini Rahatsız Etti

Son günlerde özellikle bazı siteler tarafından ve onun altyapısı gibi haber yaparak servis eden sözde yerel malatyta haber siteleri gün geçmiyor ki Başkan Güder'in haberlerine bir kulp bulmasın. En son olarak Orduzu Kaldırım mahallesinde vatandaşlarla bir araya gelen Osman Güder'in yapmış olduğu Battalgazi bölgesine rağbet olsun diye 120 kat olan imar oranını artırarak 150 kata çıkardık. Açıklamalarını kaleme alarak okuyucularına farklı aksettiren  bu zatlar, akşamları yatmadan önce ne yiyip içiyorda klavye tuşuna basıyor biz merak ediyoruz.

Yine paylaştıkları bu tarz haberlerin altına gelen yorumlarda sadece olumsuz yazıların eklenmeside gözlerden kaçmadı. Tarafsız habercilik ilkesini kullanıyorsanız gelen yorumları seçmeden onaylayın. Sadece kendinizce yapılan olumsuz mesaj paylaşımlarını yaparak insanları kışkırtamazsınız. 

Çevre yolunun altı şimdi yapılmadı ve yıllardır kanayan bir yarası Malatya'nın. Son 5 yıldada Battalgazi'nin bir kanayan yarası olmuş durumda. Bu yaraya neşter vurulmaya başlanmışken, ayak bağı olmayın kimsye, bırakın herkes işini yapsın. Sizde işinizi yapın. 

BAŞKAN GÜDER NE DEMİŞTİ?

“TARIM VASFINI YİTİRMİŞ ALANLARI İMARA AÇMAK İÇİN UĞRAŞACAĞIZ”

İmar ile ilgili çalışmaları Nisan ayından itibaren başlatın dedik. Arkadaşlarımız Temmuz ayına kadar kendi çalışmalarını bitirdiler. İnşallah düşündüğümüz gibi giderse İmar sorununu Nisan-Mayıs ayı gibi çözmek ve sonuçlandırmak istiyoruz. Bu sorunları çözdüğümüzde diğer sorunlarda haklı olarak çözüme kavuşmuş olacak. Doğalgaz sorunu da aynı şekilde.  Biz, imar çalışmaların tamamlandığını söylediğimizde doğalgazı buradan götüreceksiniz diyebilmeliyiz. Ancak biz o yolu açamadık şuana kadar. İnşallah birinci amacımız bu yolları açmak.  İmarı çıkaramasak dahi Kaldırımın yolu yarın İmar gelse de burası olacak,. Orduzu’da dereyi ıslah etme çalışmamız var. Onla alakalı olarakVali bey ile tekrar görüştüm. Dünyada Toprağın korunması diye bir karar alınıyor. Türkiye’de araziler parçalandığı için topraklar işlenmez duruma geliyor. Orduzu’nun büyük bir bölümü tarım arazisi. Yani korunması gereken tarım arazisi. Tarım İl Müdürü ile de bir görüşme gerçekleştirdik. Olumsuz bir açıklama yapıldı. Ama biz raporlarımızı hazırlayacağız ve Bakanlığa göndereceğiz. Burada sadece Bakanın onayında kalmıyor, birde Cumhurbaşkanımıza gidecek. Arkadaşlarımız bu konuda da çalışıyor. Orada tarım vasfını yitirmiş alanları imara açmak için uğraşacağız” şeklinde konuştu. 

“BATTALGAZİ’YE RAĞBET DAHA ARTACAK”

Battalgazi bölgesine rağbetin daha da artması için imar oranını yukarıya çektiklerini ifade eden Başkan Güder, “İmarda Battalgazi bölgemizin dezavantajı şuydu. Yeşilyurt Bölgesi İmarda oran biraz daha yüksekti. Battalgazi’de ise bu oran daha düşüktü. 10 dönüme siz 120 daire sığdırırken, biz burada kat sayıyı artıralım dedik, Battalgazi bölgesine rağbet olsun diye 120 kat olan imar oranını artırarak 150 kata çıkardık. Buda ciddi bir rakam. Bu karar ile birlikte Battalgazi’ye olan rağbet daha da artacak. Şuan inanın biz, yastığa kafamızı koyduğumuz zaman uyuyamıyoruz. Biz, sizi sizin kadar düşünüyoruz. Biliyoruz ki her kuruşun hesabı bizden sorulacak. Bunun içinde o şekilde hareket etmeye çalışıyoruz.Çevre yolu sorununun biran önce çözüme kavuşması içinde görüşmelerimiz sürekli devam ediyor. Buradaki sıkıntıları çözmek için çaba gayret sarf ediyoruz” 

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2019, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER