banner53

Battalgazi Belediyesi Zabıta Ekiplerinden Minik Fatma Ecrin’e Doğum Günü Sürprizi

Battalgazi Belediyesi’ne bağlı Zabıta ekipleri, nöbetlerini tamamlayan fakat sokağa çıkma yasağı nedeniyle araç bulamadıkları için evlerine gidemeyen 18 sağlık personelinin yardımına koştu.

Battalgazi Belediyesi Zabıta Ekiplerinden Minik Fatma Ecrin’e Doğum Günü Sürprizi

Battalgazi Belediyesi, İçişleri Bakanlığı’nın koronavirüs önlemleri kapsamında 30 Büyükşehir ve Zonguldak’ta 48 saat sokağa çıkma yasağı ilan etmesinin ardından dışarı çıkamayan ve ihtiyaçlarını bildiren vatandaşların yardımına koşmaya devam ediyor. Bu anlamda Battalgazi Belediyesi çağrı merkezine gelen çağrı ile harekete geçen Zabıta ekipleri, sabah nöbetlerini tamamlayan fakat sokağa çıkma yasağı nedeniyle araç bulamadıkları için evlerine gidemeyen 18 sağlık personelini evlerine ulaştırdı. Çalıştıkları hastane önlerinde alınarak evlerine bırakılan sağlık personelleri, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ve ekiplere teşekkürlerini iletti.

ZABITA EKİPLERİNDEN FATMA ECRİN’E DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ

Battalgazi Belediyesi ekipleri, koronavirüs tedbirleri doğrultusunda 8’nci yaş gününü evde geçirmek zorunda kalan Fatma Ecrin Çolak’ın doğum gününü de unutmadı. Minik kıza doğum günü sürprizi için harekete geçen  Battalgazi Belediyesi Zabıta ekipleri, üzerinde ‘İyi ki Doğdun Ecrin’ yazılı pasta yaptırarak, Şehit Fevzi mahallesinde ikamet eden Mehmet Çolak’ın evine gitti. Kapıda büyük bir mutlulukla ekipleri karşılayan Fatma Ecrin, kendisi için hazırlanan pastadaki mumları üfleyerek, pastasını kesti ve ekiplere ikram etti Doğum günü unutulmayan Fatma Ecrin,” Doğum günümü kutladıkları için  Zabıta amcalarıma teşekkür ederim” dedi.

BAŞKAN GÜDER: “VATANDAŞLARIMIZIN HER DAİM HİZMETİNDEYİZ”

Vatandaşların her daim hizmetinde olduklarını ifade eden Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Hepinizin bildiği gibi ülkemiz salgın bir hastalıkla karşı karşıya. Hükümetimiz bu süreçte gerekli tedbirleri almış durumda. Bu çerçevede İçişleri Bakanlığımız 31 ilde 48 saat sokağa çıkma yasağı getirdi. Bu yasak bu gece itibariyle sona erecek. Bu süreçte Battalgazi Belediyesi olarak bizler vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermek adına sahadayız.

Sağlık çalışanlarımız hem hastalığın yayılmasını engelleme adına hem de tedavi etme adına gece gündüz demeden 24 saat çalışıyorlar. Hakikaten bu süreçte özel bir görev ifa ediyorlar. Sokağa çıkma yasağı nedeniyle nöbet sonrası araç bulamadıkları için Belediyemizden yardım talep eden sağlık personellerimizi, zabıta ekiplerimiz görev yaptıkları hastanelerinden alarak evlerine bıraktılar. Birde küçük bir kızımızın doğum günüymüş. Ekiplerimiz pasta alarak o kızımızı mutlu ettiler. Bizler her daim vatandaşlarımızın yanındayız. İnşallah ülke olarak kısa sürede bu hastalığı atlatırız. Bu süreçte özellikle insanlarımızın evde kalmalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü her birimiz birer risk faktörüyüz ve taşıyıcı konumundayız. Biz ne kadar hareketlerimizi kısıtlar isek o kadar yayılmasını engellemiş oluruz. Bizler sizin için dışarıdayız. ‘Evinde Kal Malatya’ diyoruz. Battalgazi Belediyesi olarak vatandaşlarımıza bir telefon kadar yakınız.” dedi.

Öte yandan Zabıta ekipleri, sokağa çıkamayan ihtiyaç sahibi vatandaşların ekmek, ilaç ve diğer ihtiyaçlarını gidermek için gece gündüz çalışmalarını sürdürüyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2020, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER