banner53

Battalgazi Belediyesi İhtiyaç Sahiplerini Unutmuyor

Battalgazi Belediyesi, ilçede yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında evlerinden çıkmaları kısıtlanan ihtiyaç sahibi ailelere, içerisinde temizlik ve temel gıda malzemelerinin bulunduğu yardım paketi dağıtımı yapıyor. 

Battalgazi Belediyesi İhtiyaç Sahiplerini Unutmuyor

Battalgazi Belediyesi, tüm dünyayı etkisi altına alan ve vaka sayısının arttığı korona virüsüne karşı aldığı tedbirleri üst seviyede tutarken, vatandaşların bu süreçte mağdur olmaması adına çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in talimatıyla Battalgazi Belediyesi Hayır Çarşısı’nda hazırlanan yardım paketleri, koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma kısıtlaması bulunan ve ihtiyaç sahibi ailelere dağıtımı yapılıyor. Ekiplerin 7 gün 24 saat esasına göre ulaştırdığı yardım kolilerinin dağıtımına ise ilçedeki köylerden başlandı.

BAŞKAN GÜDER: “İHTİYACI OLAN AİLELERİMİZİN İHTİYAÇLARINI KARŞILACAĞIZ”

Yardım kolilerinin içinde her ailenin temel ihtiyaçlarını karşılayacak malzemeler bulunduğunu ifade eden Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Dünya ve ülkemiz büyük bir sınavdan geçiyor. Ülkemiz, 11 Mart’tan itibaren koronavirüs salgınıyla karşı karşıya kaldı. Sağlık Bakanlığımızın kontrolünde Valiliğimizde bir dizi tedbirler alındı. Özellikle 65 yaş üstü ve 20 yaş altına dışarı çıkma kısıtlaması getirildi. Bunların dışında kalan vatandaşlarımızın da kontrollü bir şekilde dışarıya çıkması lazım. Dışarıya çıkamayan vatandaşlarımızın günlük ihtiyaçlarını, sıkıntılarını ve mağduriyetlerini karşılayabilmek için Belediyemizin Hayır Çarşısında gıda ve temizlik malzemelerini koli yaparak, muhtarlarımızla birlikte belirlediğimiz ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor ve ulaştırmaya devam edeceğiz. Battalgazi Belediyesi olarak biz de taşın altına elimizi koyduk. Yardım kolilerimizin içinde her ailenin temel ihtiyaçlarını karşılayacak malzemeler bulunmaktadır. İhtiyaç sahiplerinin ihtiyaçları karşılamak için Hükümetimiz nezdinde Valiliklerimiz ve Belediyelerimiz, vatandaşlarımız için seferber olmuş durumda. Battalgazi Belediyesi olarak bu seferberliğimizi bu virüs ortadan kalkıncaya kadar sürdüreceğiz. Battalgazi Belediyesi olarak inşallah önceden olduğu gibi bundan sonrada vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya çalışacağız. Hükümetimiz ve Sağlık Bakanlığımızın belirtmiş olduğu kurallara kesinlikle uyalım. Salgına yakalanan insanlarımız şuan hastanelerde karantina altındalar. Bizlerde vatandaş olarak gerekli tedbirleri aldığımız zaman bu hastalığın yayılmasını kısa sürede en aza indirip kurtulmaya çalışacağız. Vatandaşlarımıza diyoruz ki; ‘Evde Hayat Var’ evde kalın. Biz sizler için sokaktayız. Bu süreci hep birlikte aşacağımıza inanıyorum” dedi.


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
ravza
ravza - 8 ay Önce

başkanım fakirin fukaranın yanında inşAllah güzel hizmetlerdee yapacaktır...

SIRADAKİ HABER