banner53

Başkan Güder’den Polis Haftası Mesajı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, bu yıl 175'inci kuruluş yılı olarak kutlanacak Polis haftası nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Güder’den Polis Haftası Mesajı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 175'inci yıldönümü ve Polis Haftası dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Güder, kamu düzeninin sağlanmasında önemli bir rol oynayan polisin, milletin huzur ve güvenliğini tehdit eden her türlü eylem ve girişimin de karşısında durduğunu ifade etti.

Başkan Güder, polis denilince akıllara asayiş, huzur ve güvenin geldiğini vurgulayarak; “10 Nisan 1845 Tarihinden bu yana, Türkiye’nin bölünmez bütünlüğü ve milletin güvenliği için sıcak demeden, soğuk demeden, gece demeden, gündüz demeden teyakkuzda olan Emniyet Teşkilatımız, disiplini, merhameti ve kanunların uygulayıcı gücü ile Devletimizin güven tablosudur. Türk Polisi denilince de, bunlara ilaveten akıllara şefkat, merhamet, bağlılık, sadakat, özveri ve fedakârlık gelmektedir. Hal böyle olunca, Türk Polis Teşkilatı demek; milleti için her halde ve her koşulda seferber olmuş vatan evlatlarını bir arada bulunduran çatı demektir, ocak demektir. Süreçte Malatya başta olmak üzere, yurdun dört bir yanında görev alan tüm polislerimize kolaylıklar diliyor, işte bu duygu ve düşüncelerle Türk Polis Teşkilatımızın 175’inci kuruluş yıldönümünü canı gönülden kutluyorum. Bu teşkilatın her bir mensubu, suç ve suçlularla mücadelenin yanında yasa ve kanunların sorunsuz icrası için çalıştığı gibi, ülkenin ve milletin bekası için de, gerekirse canından dahi geçebilecek kadar vatan sevdalısıdır. Allah, ‘Türk Polisi’ olmak gibi şerefli bir payeyi göğüslerinde taşıyan vatan evlatlarını ocaklarına ve milletimize bağışlasın. Bizler emin ellerde ve emniyette olalım diyerek, canını feda etmiş olan aziz teşkilat mensubu Şehit polislerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyor, gazilerimize de, esenlik dolu nice yıllar diliyorum. Sizi Seviyoruz, Sizinle Güvendeyiz” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 16:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER