Başkan Güder’in Yer Tahsisi Yapmasıyla Birlikte Eski Malatya Kütüphaneye Kavuştu

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in Belediyeye ait alanı İl Kültür Turizm Müdürlüğüne tahsis etmesiyle birlikte Eski Malatya Meydanında Halk Kütüphanesi açıldı.   

Başkan Güder’in Yer Tahsisi Yapmasıyla Birlikte Eski Malatya Kütüphaneye Kavuştu

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in projelendirip hayata geçirdiği Eski Malatya Meydan’ında; gençlerin ders çalışabileceği, araştırma yapabileceği, farklı kitaplara ulaşabileceği Halk Kütüphanesi açıldı. Başkan Güder tarafından Kütüphane yapılması için İl Kültür Turizm Müdürlüğü’ne tahsis edilen alanda öğrencilerin ders alanlarının yanı sıra sosyal aktivitelerin yapılmasına imkan sağlayan alanlar da mevcut. Eski Malatya Meydanında yeni yapılan iş yerlerinin üst katında yer alan kütüphanenin açılışı Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Vali Yardımcısı Talat Tabur ve İl Kültür Turizm Müdürü Yener Oba tarafından yapıldı. 
Başkan Güder: “Gençlerimizin Başarısı İçin Her Şeyi Yaptık”
Kurdele kesimi sonrasında Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder kütüphaneyi gezerek ders çalışan öğrencilerle sohbet etti. Görev süresince her zaman gençleri önemsediğini ifade eden Başkan Güder, Eski Malatya’da gençlerin kütüphane konusunda talebinin olduğunu biliyorduk ve bu talebin karşılanması için çalışmalar yaparak bu kütüphaneyi ilçeye kazandırdıklarını ifade etti. Başkan Güder, “Eski Malatya’ya tarihi dokusuna uygun bir meydan kazandırdık. Meydan ve tarihle bir bütün olacak şekilde iş yerlerini de tamamladık. İş yerlerimiz içerisinde sosyal donatı alanları da koyduk. Gençlerimiz için de bir alan oluşturalım istedik. İl Kültür Turizm Müdürlüğümüz ile görüşerek güzel bir kütüphane kazandıralım istedik. Müdürlüğümüz de bu talebimiz doğrultusunda bizim tahsis ettiğimiz iş yerinde güzel bir kütüphane kurulumu gerçekleştirdi. Gezip gördük ve ders çalışan arkadaşlarımızla da konuştuk çok güzel bir mekan oldu. Eski Malatya’da yaşayan öğrenciler artık ders çalışmak için merkeze gelmesine gerek kalmayacak. Bu nezih ortamda ders çalışarak başarılarına başarı katacaklar. Gençlerimiz güle güle kullansınlar.” dedi. 
Vali Yardımcısı Talat Tabur da kütüphanenin hayırlı olmasını temenni ederken İl Kültür Turizm Müdürü Yener Oba ise güzel bir kütüphanenin kazandırılmasına öncülük eden Başkan Güder’e teşekkür etti.
 

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2024, 11:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER