Bayram Taşkın ve İlhan Geçit Mazbatalarını Aldı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Sami Er, Yeşilyurt Belediye Başkanlığına Seçilen Prof.Dr.İlhan Geçit ve Battalgazi Belediye Başkanı seçilen Bayram Taşkın mazbatasını alarak görevine resmen başladı.

Bayram Taşkın ve İlhan Geçit Mazbatalarını Aldı


Bayram Taşkın: “Ülkemizde Merkez İlçeler Arasında Birinciyiz”

Rekor oyla Battalgazi Belediye Başkanı seçilen Bayram Taşkın mazbatasını alarak görevine resmen başladı.

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde AK Parti’den Battalgazi Belediye Başkanı seçilen Bayram Taşkın görevine resmen başladı. Malatya Adliyesi’nde düzenlenen programda mazbatasını alan Başkan Taşkın, “Bizlere bu gururu yaşatan tüm Battalgazili hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Mazbata töreni sonrasında açıklama yapan Battalgazi Belediye Başkanı Bayram Taşkın, “Öncelikle 31 Mart Yerel Seçimleri’nde bizleri sandıktan zaferle çıkaran, bizlere bu gururu yaşatan tüm Battalgazili hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyelerine bağlı merkez ilçeler arasında partimiz adına en yüksek oy alarak ülkemizde birinci sırada yer aldık. Bu büyük başarıyı hemşehrilerimizin teveccühüne, sevgisine borçluyuz. Bayrak yarışında görevi devraldık. Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yolundan giderek Gerçek Belediyecilik’i, Gönül Belediyeciliği vizyonunu değerli Battalgazililerle buluşturmaya devam edecek; canla başla çalışarak Türkiye Yüzyılı’nda Battalgazi’mizi parlayan bir yıldız haline getireceğiz. Siyasetimiz bu sorumluluğun bilincinde olarak kesintisiz hizmet dönemine son hızla devam edecektir. Bizlerden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen, her zaman yanımızda olan Battalgazili hemşehrilerimize layık olabilmek için durmadan yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Hizmetlerimize en kısa zamanda başlayıp bu hizmetleri beş yılda Battalgazi’mize kazandırmak istiyoruz. Malatya’da seçimi kazanarak görevine başlayan belediye başkanlarımızı tebrik ediyorum; her birine çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Yüzde 55,86 ile AK Parti’den büyükşehir belediyelerine bağlı merkez ilçeler arasında en yüksek oyu alarak Battalgazi Belediye Başkanı seçilen Bayram Taşkın, 1974 yılında Malatya'nın Battalgazi ilçesinde doğdu. İlköğretim, ortaöğretim ve lise eğitimini Malatya'da tamamlayan Taşkın, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1997 yılında mezun oldu. 1998 yılında stajını tamamlayıp Malatya Barosu bünyesinde 25 yılı aşkındır serbest avukatlık yapan Taşkın, 2010-2012 yılları arasında Malatya Barosu Başkanvekilliği görevini üstlendi. Uzun yıllar siyasette aktif rol üstlenen Taşkın, 2013-2014 yılları arasında AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanlığı yaptı. Bayram Taşkın evli ve 3 çocuk babasıdır. 

Yeşilyurt Belediye Başkanlığına Seçilen Prof.Dr.İlhan Geçit Mazbatasını Aldı

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde AK Parti’den Yeşilyurt Belediye Başkanı seçilen Prof.Dr.İlhan Geçit mazbatasını alarak, 5 yıllık görev süresine başladı.Yoğun ilgi altında mazbatasını teslim alan Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof.Dr.İlhanGeçit, yeni dönemin Malatya ve Yeşilyurt’a hayırlı olmasını temenni ederken, Yeşilyurt’u en kısa sürede ayağa kaldırmak için 7/24 vatandaşların emrinde olacaklarını söyledi.

Yeşilyurt Belediyesi’nde Prof.Dr.İlhan Geçit dönemi resmen başladı.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin kesin sonuçlarının açıklanmasının ardındanYeşilyurt’ta69 bin 296 oy karşılığındayüzde 49.37’lik oranla birlikte Yeşilyurt Belediye Başkanı seçilen Prof.Dr.İlhan Geçit, Malatya Cumhuriyet Başsavcılığında düzenlenen törenle mazbatasını teslim aldı. 
Mazbatasını Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı Adalet Komisyonu Başkanı Müzeyyen Yıldırımoğlu’nun elinden alan Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof.Dr.İlhan Geçit, Yeşilyurt’a hizmet edecek olmanın onurunu yaşadığını söyledi.
31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde AK Parti ve Cumhur İttifakını destekleyen tüm vatandaşlara teşekkürlerini sunan Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof.Dr.İlhan Geçit, Yeşilyurt’a herkesin ve herkesimin Belediye Başkanı olacağını ifade ederken, çözüm odaklı, şeffaf ve hesap verebilir bir anlayışıyla yönetecekleri Yeşilyurt Belediyesinin kapılarının toplumun tüm kesimlerine sonuna kadar açık olacağını dile getirdi.
Konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı veren Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof.Dr.İlhan Geçit, kuracakları güçlü bir ekiple deprem yaralarını el birliğiyle saracaklarını ve hayata geçirecekleri hizmetlerle birlikte Yeşilyurt’u çok güçlü bir şekilde ayağa kaldıracaklarını sözlerine ekledi.
Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof.Dr.İlhan Geçit, Yeşilyurt Belediye Başkanlığı gibi ulvi bir göreve gelmesinde büyük katkıları olan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a saygı ve şükranlarını ilettiği konuşmasında ayrıca vatandaşlık hakkını kullanarak sandıklara giden tüm vatandaşlara ise teşekkürlerini iletti.
“Bugünden itibaren oy vermiş, vermemiş herkesin Belediye Başkanıyım” sözleriyle konuşmasına devam eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof.Dr.İlhan Geçit, “31 Mart seçimlerinin ülkemize ve şehrimize öncelikle hayırlı olmasını temenni ediyorum.Seçimler artık geride kaldı artık milletimize hizmet etme zamanıdır.Ayırmadan ayrıştırmadan hizmet edeceğimize sözünü buradan veriyorum.Biz sadece bize oy verenlerin değil, tüm hemşerilerimin belediye başkanıyım ve o hizmet kapısında her daim onları güzel ağırlayıp hizmetlerini yapmak için 24 saat esasında çalışacağımızın taahhüdünü bir kez daha veriyorum. Güçlü bir ekiple Yeşilyurt’umuza en güzel hizmetlerin gelmesi için çalışacağız.2 yıl içerisinde şehrimizi ve ilçemizi ayağa kaldıracağız inşallah.Bizlere seçimlerde oy veren ya da vermeyen tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.El birliği ile çok çalışacağız. Çünkü Yeşilyurt’umuz hepimizindir, geleceği bize emanetidir. Hep birlikte çalışıp hep birlikte başaracağız. Allah yar ve yardımcımız olsun. Biriz, beraberiz ve birlikte başaracağız.” diye konuştu.


                             
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER