banner53

Babacan: 'Çevreyolu Yenileniyor'

AK Parti Malatya Milletvekili Abdurrahman Babacan Ulaştırma Bakanı ile görüştü.

Babacan: 'Çevreyolu Yenileniyor'

AK Parti Malatya Milletvekili Abdurrahman Babacan; "Ulaştırma Bakanı'ndan Malatya için 2 Güzel Haber Var"

Bugün Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Abdulkadir Uraloğlu ile görüştüm.

Buna göre;

1- Geçtiğimiz haftalarda Büyükşehir Belediye Başkanımız Sami Er ile yaptıkları görüşmede de konuştukları üzere; Ulaştırma Bakanlığımız-Büyükşehir Belediyemiz ortaklığında mevcut çevre yolumuzun baştan aşağı yenilenmesi çalışmaları çok yakın zamanda başlayacak. Yıllardan beri farklı noktalarda hasar görmüş ve yenilenme ihtiyacı olan çevre yolumuz tamamıyla yenilenmiş olacak.

2- Kuzey Çevre Yolu projesinde önceden belirttiğimiz takvim aynen işliyor. Eylül ayı itibariyle Battalgazi Ali Baba mezarlığına kadar olan kısmın tamamı açılmış olacak. Geri kalan kısmın ikmal ihalesi de önümüzdeki ay tamamlanıp, Hacıhaliloğlu Çiftliği'ne uzanan kalan kısım 2025 Kasım'a kadar tamamlanmış olacak. Yani 2025 Kasım itibariyle, Kayseri kavşağından Hacıhaliloğlu Çiftliği'ne uzanan Malatya Kuzey Çevre Yolu, tüm bağlantı yolları, kavşak ve kuşak yollarıyla birlikte açılmış olacak.

Sayın Bakanımız görüşmemizde önümüzdeki süreç boyunca Malatya için herhangi bir ödenek sorununun yaşanmayacağını net şekilde ifade ettiler sağ olsunlar. Bakanımızla görüştükten sonra Karayolları Genel Müdürümüz ve Karayolları Bölge Müdürümüz ile de görüşerek bilgileri ilgili müdürlerimize aktardım. 

Süreç boyunca da bir yandan bizler bir yandan Büyükşehir Belediyemiz sıkı takiple her iki işin nihayete ermesini sağlayacağız inşAllah...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER