Yolların Kapanmasıyla Binlerce Yolcu Malatya’da Mahsur Kaldı

Mahsur Kalan Yolcuların İhtiyaçları Esenlik, Kızılay Ve Afad Tarafından Karşılanıyor

Yolların Kapanmasıyla Binlerce Yolcu Malatya’da Mahsur Kaldı

Yoğun kar yağışı nedeniyle Malatya’da misafir edilen yolcuların ihtiyaçları yolların açılacağı ve güvenli seyahatin sağlanacağı ana kadar Büyükşehir Belediyesi Esenlik Şirketi, KIZILAY ve AFAD tarafından karşılanıyor. 
Bölgemizde yoğun bir şekilde devam eden kar yağışı nedeniyle Malatya Şehirler Arası Yolcu Terminali MAŞTİ’de mahsur kalan vatandaşların konaklama ve gıda ihtiyaçları Büyükşehir Belediyesi Esenlik Şirketi, KIZILAY ve AFAD tarafından temin ediliyor. 

İmkânlar ölçüsünde vatandaşların ihtiyaçlarının karşılandığını belirten Esenlik A.Ş Genel Müdürü Ata Ünlü, “ Şehirlerarası yolculuk yapan vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’ın bilgisi ve talimatları dâhilinde Kızılay Malatya Şube Başkanımız ve Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanımızla birlikte MAŞTİ’ye geldik. Yolculuğa devam edemeyen vatandaşlarımızınimkânlarımızdâhilinde su, meyve suyu ve gıda ihtiyaçlarını gidermeye çalıştık. Yolların açılması durumuna göre yolculuğa devam eden vatandaşlarımız devam edecek, devam edemeyen vatandaşlarımızda AFAD koordinasyonunda Malatya’da barınmaları sağlanacak. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz” dedi. 

Doğu ve Batıdan gelen araçların MAŞTİ’de konakladığını belirten Kızılay Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu, “Hava şartlarının kötü olması nedeniyle doğu ve batıdan gelen araçlar MAŞTİ’de konaklamış durumda. Büyükşehir Belediyemiz, Esenlik Genel Müdürlüğümüz, MAŞTİ yöneticilerimiz, AFAD ve Emniyet Teşkilatımızla birlikte MAŞTİ’de bekleyen vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşıladık. Özellikle gıda ihtiyaçlarını karşıladığımız vatandaşlarımızın AFAD tarafından barınma işlemleri yapıldı. Hiçbir vatandaşımız mağdur olmayacak. Ayrıca Doğanşehir Malatya arasında kalan otobüs ve tırlarda bekleyen vatandaşlarımızın Büyükşehir Belediyesi ve Kızılay olarak ihtiyaçlarını karşıladık. Havalar iyi olduğunda misafirlerimizi gideceği şehirlere yolcu edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanı Abdullah Adanur, “ Yoğun kar yağışıyla beraber özellikle Kayseri, Sivas ve Adıyaman yollarının kapanması neticesinde yaklaşık 1.000 yolcuMAŞTİ’de bekliyordu.Buvatandaşlarımızın ihtiyaçlarını Kızılay ve Esenlik Genel Müdürlüğümüz karşılıyor.  AFAD ekipleri de bekleyen vatandaşlarımızı öğrenci yurtlarında misafir ediyor. Yolların açılmasıyla yolcularımızı gidecekleri şehirlere uğurlayacağız” şeklinde konuştu. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER