Vatandaşlarımızın Gönlüne Dokunmak, Hâyır Duası Almak Çok Güzel Bir Duygu

Başkan Çınar Hasta, Hasta Yakınları, Sağlık Ve Belediye Personellerine Sıcak Çorba İkramında Bulundu

Vatandaşlarımızın Gönlüne Dokunmak, Hâyır Duası Almak Çok Güzel Bir Duygu

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelen hasta ve hasta yakınları, hastane personeli ile hastane çevresinde kar küreme çalışmaları yapan Yeşilyurt Belediyesi Karla Mücadele Ekiplerine sıcak çorbanın yanı sıra simit ve poğaça ikramında bulundu.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket eden Yeşilyurt Belediyesi, gerek Malatya’da gerekse de çevre illerden tedavi için Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelen hasta ve hasta yakınlarını zorlu tedavi süreçlerinde yalnız bırakmayarak, soğuk kış günlerinde sıcak çorba ikramında bulundu.

Sabah saatlerinde Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesine giden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, hazırlanan sıcak çorbaların yanı sıra simit ve poğaçaları hasta ve hasta yakınları, sağlık personelleri ve Yeşilyurt Belediyesi Karla Mücadele Ekiplerineikram etti.

Vatandaşların her türlü şart ve durumda yanında olduklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ‘Gönül Belediyeciliği’ hizmetlerine 12 ay boyunca devam ettiklerini ifade etti.
Sosyal Belediyecilik hizmetleriyle vatandaşlarla aralarında ki gönül köprülerini daha sağlam hale getirdiklerini söyleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Soğuk havaların etkili olduğu bugünlerde bizler tüm hemşehrilerimizinsağlığını ve sıhhatini ön plana alarak hizmetlerimize bu yönde şekil veriyoruz. Bir yandan merkez ve kırsal bölgelerimizde yol açma, tuzlama ve kar temizleme çalışmalarımız devam ederken diğer taraftan da vatandaşlarımızın iyi ve zor anlarında yanlarında olmaya gayret ediyoruz. Sosyal belediyecilik hizmetlerimizden 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızın yararlanmasına öncelik tanıyoruz. Soğuk kış günlerinde Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören hastalarımızın yanı sıra hasta yakınları, sağlık personelleri ve burada kar küreme çalışmalarını yürüten belediyemizin personellerine bir tas sıcak çorba ikram ederek içlerinin ısınmasını sağlıyoruz.Bizlerde mesai arkadaşlarımızla birlikte sabah saat 08:00’de buraya gelerek vatandaşlarımıza hazırlanan sıcak çorbaların yanı sıra simit ve poğaçaları ikram ettik. Böylelikle vatandaşlarımızla birlik, beraberlik ve kardeşlik duygusu içerisinde gönül birliği kurmuş oluyoruz. Sıcak çorbalarımızın hastalarımız için şifa olmasını temenni ediyorum. Bununla birlikte hastanemizin etrafında ki yolların açılması ve kaldırım temizleme gibi hizmetlerimize aralıksız devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın ilçemizdeki tüm sağlık kuruluşlarına ulaşımlarını kolaylaştırmak için imkanlarımızı seferber ettik, ekiplerimiz gece gündüz demeden canla başla çalışıyorlar. Hemşehrilerimize hizmet etmenin ve bu hizmetin teşekkür olarak geri dönmesinin haklı gururunu yaşıyoruz.Vatandaşlarımızın gönlüne dokunmak, onların hayır duasını almak çok güzel bir duygu, Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin. Tüm hastalarımıza acil şifalar diliyorum, sağlık personellerimize ve şu anda karla mücadele mesaisini sürdüren ekiplerimize çalışmalarında başarılar diliyorum. Hemşehrilerimizle gönül köprülerimizin güçlenmesine vesile olan bu güzel etkinliği hayata geçiren Yeşilyurt İŞGEM Şirketimize ve bütün mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediyesinin yapmış olduğu sıcak çorba ikramından dolayı Başkan Çınar ve ekibine teşekkür eden vatandaşlar, “Belediye Başkanımız Mehmet Çınar ve ekibine çok teşekkür ediyoruz. Sabah bu güzel çorbayı bizlere ikram etmelerinden dolayı çok mutlu olduk. Bu zorlu süreçte belediyemizin yapmış olduğu bu sıcak çorba ikramı içimizi ısıtıyor. Belediye ekiplerimizin yol açma ve kar küreme çalışmalarını aralıksız devam etmesi ise rahat ve güvenli ortamlarda hastaneye ulaşmamızı sağlıyor, herkesin emeğine sağlık.” şeklinde duygularını paylaştılar. 

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi çevresinde kaldırım temizleme ve yol açma çalışmalarına devam eden Yeşilyurt Belediyesi Karla Mücadele Ekiplerini de ziyaret ederek, personellere kolaylıklar diledi. 

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki sıcak çorba ikramı ve karla mücadele çalışmaları inceleme ziyaretine; Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Nogay, Yeşilyurt İŞGEM Genel Müdürü Numan Özcan, Yeşilyurt Belediyesi Meclis Üyeleri ve AK Parti Yeşilyurt İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri de katıldı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER