Yibo'daki Konutlarda Depremzedelerin Yaraları Sarılacak

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ve Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, depremzede aileleri için Eskimalatya’daki Yatılı Bölge Okulu (YİBO) yan kısmında yapımı devam eden 495 konutun inşaat çalışmalarını inceledi.

Yibo'daki Konutlarda Depremzedelerin Yaraları Sarılacak

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ve Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 24 Ocak’ta yaşanan Elazığ merkezli 6.8’lik depremden en fazla etkilenen ilçelerin başında yer alan Battalgazi ilçesinde, evleri zarar gören depremzede aileleri için Eskimalatya Meydanbaşı mahallesinde bulunan Yatılı Bölge Ortaokulu’nun yan kısmında Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılan deprem konutlarının inşaat çalışmalarını inceledi. Çalışmalar hakkında Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Fikret Onhan ve yetkililerden bilgiler alan Milletvekili Çalık ve Başkan Güder, önceki hafta Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Malatya’ya yaptığı ziyareti hatırlatarak, deprem konutlarının yıl sonunda teslim edileceği müjdesini verdi.
ESKİMALATYA’DAKİ KONUTLAR HIZLA YÜKSELİYOR
Depremden dolayı evleri ağır hasar gören hak sahibi vatandaşlar için bir yandan Gelincik Tepesi’nde yapılan deprem konutlarının yapımı devam ederken, diğer yandan da Eskimalatya’daki konutların yapımı hızla sürüyor. 495 konutun inşaat çalışmaları devam ederken Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, depremzede ailelerin mağduriyet yaşaması için inşaat çalışmalarının her aşamasında ki takibini sürdürüyor. 
MUHTAR ŞENER: “EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Emeği geçen herkese teşekkürlerini ileten Meydanbaşı Mahallesi Muhtarı Ramazan Şener, “Ocak ayında yaşanan deprem sonrasında Eskimalatya’da çok sayıda ev tahrip oldu. Bu zararın ardından başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Bakanımız, Milletvekillerimiz özellikle de Milletvekilimiz Öznur Çalık ile Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Battalgazi’de çok önemli işler yaptılar ve depremzedeler için atağa geçtiler. 495 konutun yapımı devam ediyor. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyor.”
KAHVECİ: “DEPREMİN YARALARI SARILIYOR”
Depremzede ailelerinin yaralarının sarıldığını belirten AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, “Milletvekilimiz ve Başkanımız ile beraber depremden etkilenen Meydanbaşı, Toptaş ve Alacakapı Mahallelerimizi gezdik. Depremden evleri ağır hasar gören vatandaşlarımız için Yatılı Bölge Okulu’nun yan kısmında konutlar yapılıyor. Devletimiz depremzede ailelerimizin yaralarını sarıyor. Konut inşası sürüyor. İnşallah en kısa sürede bitirilip hak sahiplerine teslim edilecek. Rabbim bir daha böyle afetleri bizlere göstermesin” Şeklinde konuştu. 
BAŞKAN GÜDER: “KONUTLAR KISA SÜREDE HAK SAHİPLERİNE TESLİM EDİLECEK”
Deprem konutlarının kısa sürede hak sahiplerine teslim edileceğinin altını çizen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Devletimizin gücünün ne kadar büyük olduğunu deprem sonrası bir kez daha gördük. Depremde evleri hasar gören hak sahibi vatandaşlarımız için Gelincik Tepesi ve Eskimalatya’da konutlar yapılıyor. Yatılı Bölge Okulu’nun yan kısmında 495 konutumuz yapılıyor. İnşası devam ediyor. İnşallah kısa süre içerisinde vatandaşlarımız bu konutlara taşınmış olacaklar. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanımız ve sayın vekillerimizin katkılarıyla kısa sürede depremin yaralarını sarmış olduk. İnşallah bu en son etabımız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
MİLLETVEKİLİ ÇALIK: “MEYDANBAŞI’NDA Kİ DEPREM KONUTLARI ÇOK GÜZEL OLACAK”
Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in bu süreçte büyük gayretler ortaya koyduğunu belirten AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Deprem yaralarımızı hep birlikte sarmaya devam ediyoruz. Geçen hafta sayın Bakanımız Murat Kurum’un Malatya’ya ziyareti ile birlikte depremin yaralarının sarılma çalışmalarının nerede olduğu müşahede ettik. Özellikle eskimalatya’da yani depremde hasar gören mahallelerimizden bir tanesindeyiz. Meydanbaşı Mahallesi’nde muhtarlarımız ile beraber bir toplantı yaptık. Depremde hasar gören evlerimizin yıkımı ile ilgili hızlandırılması ve tarım köy projesindeki evlerimizin yapımı için sayın Bakanımızın talimatlarının yerine getirilmesi noktasında takiplerimizi çok net bir şekilde ifade ettik. Bu konuda Battalgazi Belediye Başkanım elinden gelen tüm çabayı ortaya koydu. Meydanbaşı Mahallemizdeki 495 konutun yapımına kısa sürede başlandı. 2020 yılının Aralık ayı itibariyle de konutlarıyla, camisiyle ve çevre düzenlemesiyle Meydanbaşı’nda ki deprem konutlarımız çok güzel olacak. Kale’de, Pütürge’de çok güzel binalar yapılmış. Eski Malatya’ya da bu güzel konutlar yapılıyor. Yatılı Bölge Okulu’nun yan kısmındaki 495 konutumuzun inşası devam ederken, küçük sorunlar oluştu. O konularla alakalı da yeni yer çalışmaları yapılıyor ve sorun kısa sürede çözüme kavuşacak. Sayın Bakanımızın talimatıyla Başkanımız ve muhtarlarımızla birlikte ortak karar vererek, nerede en uygun alan varsa toplu konutlarımızı orada yapmaya devam edeceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Meydanbaşı’nda deniz manzarası çok net görmek mümkün. Diğer vatandaşlarımız da buraya gelip bize buradan ev verin diyebilir. O yüzdende burası çok kıymetlenecektir. Allah hayırlı uğurlu eylesin. Bir daha da böyle afetleri rabbim bizlere göstermesin. Sayın Cumhurbaşkanım başta olmak üzere, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini bize çok net hissettiren kıymetli Çevre ve Şehircilik Bakanım Murat Kurum’a, bütün çalışma arkadaşlarımıza, belediye başkanıma, ilçe başkanıma ve muhtarlarıma canı gönülden teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.
 

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2020, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER