banner53

Yeşilyurt Belediyesinden 200 Aileye Gıda Paketi

Yeşilyurt Belediyesi’nden Ramazan Ayı Öncesinde İhtiyaç Sahiplerine Gıda Paketi Desteği

Yeşilyurt Belediyesinden 200 Aileye Gıda Paketi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Ramazan Ayı öncesinde koronavirüs salgını nedeniyle mağdur olan vatandaşların gıda ihtiyaçlarını karşılanmak amacıyla hazırladıkları 200 adet gıda ve yardım kolisini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını söyledi.

“ZOR VE SIKINTILI GÜNLERİMİZİ PAYLAŞARAK, YARDIMLAŞARAK ATLATACAĞIZ”

Sokağa çıkmanın büyük risk taşıdığı bu günlerde vatandaşların en çok ihtiyaç duyduğu gıda paketlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, vatandaşların yanında olmaya da devam ediyor.
Küresel bir sorun olan koronavirüs salgınıyla mücadelede Yeşilyurt Belediyesi’nin ilk günden itibaren kapsamlı ve yoğun bir çalışma başlattığını belirten Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, yaşanılan zor ve sıkıntılı günleri birlik, beraberlik, dayanışma ve paylaşım ruhuyla atlatacaklarını söyledi.

“HİÇ BİR HEMŞERİMİZİN MAĞDUR OLMASINA GÖNLÜMÜZ RAZI GELMEZ”

Hayırseverler tarafından Emanet Çarşıya bağışlanan yardımlardan oluşan 200 adet gıda paketlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “11 Ayın Sultanı Ramazan Ayına kavuşmanın büyük bir mutluluğunu yaşamaktayız. Rahmet, bereket ve paylaşım ayı olan bu mübarek zaman diliminde dar gelirli ve ihtiyaç sahibi hemşerilerimize her zaman olduğu gibi desteklerimiz devam etmektedir. Küresel bir tehdit haline dönüşüp, binlerce insanın ölümüne yol açan koronavirüs nedeniyle dışarıya çıkamayan ve mağdur olan vatandaşlarımızın her zaman yanında ve destekçisiyiz. Valiliğimizin koordinasyonda ve bilgisinde ilçe genelinde hem bizim tespit ettiğimiz hem de Emanet Çarşımıza başvuru yapan hemşerilerimize Ramazan Ayı öncesinde bir nebzede olsa destek sağlamak adına hazırlanan 200 adet gıda paketlerini ekiplerimiz teker teker teslim ettiler. Yaşadığımız zor günleri daha fazla kenetlenerek, yardımlaşarak, ekmeğimizi aşımızı paylaşarak aşmalıyız. Zor durumda olan vatandaşlarımıza yardım etmek ve el uzatmak bizim sorumluluğumuz ve biz de görevimizi yapmaya çalışıyoruz. İlçemizde mağduriyetleri engellemek için büyük bir çaba sarf ediyoruz. Yeşilyurt Belediyesi olarak sosyal yardımlaşma hizmetlerimize çok büyük önem vermekteyiz. Hiç bir hemşerimizin aç ve açıkta kalmasına asla gönlümüz razı gelmez. Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma yasağının bulunduğu bugünlerde ekiplerimizle birlikte halkımızın refahı, huzuru ve sağlığı için görev başındayız. Çok dinamik ve çalışkan bir ekiple sürekli sahada ve görevimizin başındayız. Tek istediğimiz hemşerilerimizin sağlıklı ve huzurlu olmaları ayrıca evde kalmalarıdır. Bu süreçte evlerinde kalarak hem kendi sağlıklarını hem toplum sağlığını düşünen vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yeşilyurt’un tüm mahallelerinde alışveriş başta olmak üzere temel ihtiyaçları için talepte bulunan 65 yaş ve üstü, kronik rahatsızlıkları bulunan vatandaşlarımıza hizmet etmeye 7/24 devam edeceğiz.” dedi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER