Verdiğimiz her sözü tek tek yerine getiriyoruz

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 300 yataklı Battalgazi Devlet Hastanesi’nin beş yıldızlı bir konforla vatandaşlara hizmet vereceğini ifade ederek, “Verdiğimiz her sözü bir bir yerine getiriyoruz” dedi.

Verdiğimiz her sözü tek tek yerine getiriyoruz

Milletvekili Çalık, Malatya’daki temasları kapsamında Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ile birlikte Battalgazi Muhtarlar Derneği Başkanı Abdulvahap Ortaç ve muhtarları ziyaret etti. Battalgazi ilçesinin 300 bin nüfusuyla 30 ilden büyük olduğunu kaydeden Çalık, çok önemli yatırımları bölgeye ve Battalgazi ilçesine getirdiklerini, getirmeye de devam edeceklerini belirtti. 

“19 YILDA 35 MİLYAR TL’LİK YATIRIM YAPTIK”

Malatya’ya 19 yılda 35 milyar TL yatırımı kazandırdıklarını dile getiren Çalık, “Battalgazi bölgesinde hem milletimiz hem de muhtarlarımızın talepleri, bizim için öncelikli olarak yapacağımız işler arasındaydı. 24 Ocak depreminden sonra Battalgazi’de yapmış olduğumuz çalışmalar çok önemliydi. Hem eğitim hem sağlık hem de deprem sonrasıyla ilgili konuları muhtarlarımızla değerlendirdik” dedi.

“EK YATIRIM PROGRAMINA ALDIRDIK”

Malatya’ya sağlık alanında önemli yatırımların yapıldığını, bundan sonrada yapılmaya devam edeceğini dile getiren Çalık, “Sağlık Bakanlığımız ile yaptığımız görüşmeler sonucunda Malatya’mızın 2021 ek yatırım programına Battalgazi İlçesi Mustafapaşa Mahallesine Sağlıklı Hayat Merkezi ile Battalgazi İlçesi Uçbağlar Mahallesine Aile Sağlığı Merkezini aldırdık. Ayrıca, Battalgazi’ye 9 hekimlik ve aile sağlığı merkez kazandırıyoruz. İnşaatı devam ediyor fiziki gerçekleşmesi de yüzde 70’dir. 2021’in sonunda Emeksiz’de hizmete başlayacak. Fırat’ta 9 hekimlik aile sağlığı merkezi ve sağlık yaşam merkezini hayata geçiriyoruz. Proje çizimi için bakanlıktan taahhüt yazısı bekleniyor” diye konuştu. 

“EĞİTİMDE ÖNEMLİ YATIRIMLARIMIZ VAR”

Milletvekili Çalık, Battalgazi ilçesine eğitim alanında da önemli yatırımlar kazandırdıklarını kaydederek, şunları söyledi:
“2021 yılı yatırım programında; Uçbağlar Mahallemize 24 derslikli Mevlana Anaokulu, Aslanbey Mahallemize 8 derslikli anaokulu, İzzetiye Mahallemize 24 derslikli İnönü Ortaokulu, İskender Mahallemize 24 derslikli Kubilay Anadolu İmam Hatip Lisesi yer alıyor. Saray Mahallemize 24 derslikli Kazım Karabekir İlkokulu ve yine Saray Mahallemizdeki Avni Kığılı Anadolu Kız İmam Hatip Lisesine spor salonunu kazandırıyoruz. Hanımınçiftliği Mahallemize 24 derslikli ve 2 atölyesi olacak şekilde Hafize Özel Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Bahçebaşı Mahallemize 24 derslikli Mehmet Ali Aydınlar Malatya Lisesi, Bulgurlu Mahallemize 32 derslikli Enesler İmam Hatip Ortaokulu+ 40 derslikli lise ve 240 kişilik pansiyon binası, Battalgazi Uçbağlar Mahallemize 24 derslikli Rıdvan Mertöz Ortaokulu Şehit Kemal Özalper EML. Spor Salonu, Hatunsuyu Mahallemize 24 derslikli Anadolu Lisesi, Melekbaba Mahallemize 16 derslikli İlkokul ve Ortaokul, Battalgazi ilçemize 24 derslikli Selçuk İlkokulu kazandırılıyor.”

“GENÇLİK MERKEZİ BU YIL BİTİYOR”

Orduzu’daki gençlik merkezinin inşaatının kısa bir süre içerisinde biteceğini kaydeden Çalık, “2021 yılı yatırım programında; Hatunsuyu Mahallesine basketbol sahası, Selçuklu Mahallesine futbol sahası, Başharık Mahallesine futbol ve basketbol sahası, Göztepe Mahallesine yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, Elmasuyu mevkii ve spor lisesine halı saha, Orduzu Mahallesine futbol sahası, Hanımınçiftliği Mahallesine basketbol sahası, Karagöz Mahallesine spor salonu yapılıyor” dedi. Milletvekili Çalık, Bulgurlu’da Özel Harekât Kampüsünün yapıldığını ifade ederek, “Yeri Malatya Büyükşehir Belediyemiz verdi. Binayı, İçişleri Bakanlığımız yapıyor. 81 milyon 630 ihale bedeliyle özel harekât binası kazandırıyoruz. İçişleri Bakanımıza da teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

“ŞEHİT FEVZİ MAHALLESİNİN İHALESİ YAPILDI”

Battalgazi Belediyesi’nin yanında millet bahçesinin yapıldığını anımsatan Çalık, “43 dönümlük alanda millet kıraathanesi, oturma terasları, çok amaçlı etkinlik alanları, seyir iskelesi, dinlenme alanları, çocuk oyun alanları, kültürfizik alanları, açık spor sahaları, koşu parkuru, tematik bahçeler ve otopark gibi alanların yer aldığı Malatya Millet Bahçesi 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan video konferans sistemiyle açılışını gerçekleştirdi. Yaklaşık 21 milyon TL harcanan Malatya Millet Bahçesi Malatya’mıza hayırlı olsun” dedi. Milletvekili Çalık, Şehit Fevzi Mahallesi’nde yeniden bir kentsel dönüşümün yapılacağını kaydederek, 110 dönümlük proje alanında 679 konut, 18 ticarethane, 1 kafeteryanın yapılacağını, 2 Temmuz’da yapılan ihalenin ardından tekliflerin değerlendirmesinin sürdüğünü ve yer tesliminin 10 gün içerisinde gerçekleştirileceğini ve 2022 yılı sonunda teslim edileceğini söyledi. 

“AĞUSTOS’TA YOLUMUZ TAMAMLANACAK”

24 Ocak 2020’de Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen depremde Malatya’da hasar alan evlerin yerine yeni konutların inşa edildiğini dile getiren Çalık, şunları söyledi:
“Battalgazi İlçemizin Orduzu Mahallesi Gelincik Tepesi Mevkiinde toplam 1527 konut yapıyoruz. 1.bölgemizde biten 678 adet konutu hak sahiplerine teslim etmiştik. 2.Bölgemizde 553 adet konut yapıyoruz ve Ağustos ayına kadar inşaatı tamamlanacak. 3. Bölgemizde 296 adet konutumuzun yapımı tamamlandı. AFAD’a teslim edildi. Önümüzdeki günlerde kurası çekilecek. Gelinciktepe’mizin bağlantı yollarını da yapıyoruz. İnşallah yolumuzda Ağustos ayında tamamlanacak. Yine Gelinciktepe bölgemize 32 derslikli okul yapacağız ihale aşamasında. Battalgazi ilçemizde TOKİ tarafından yapımı uygun olan 130 kırsal konuttan 104’ünün yapımı devam etmekte, 26’sının yapımı ise tamamlandı.”

“HANIMINÇİFTLİĞİ KÖPRÜSÜ YAPILIYOR”

Çalık, Devlet Su İşleri’nin de yatırımlarını sürdürdüğünü belirterek, “Malatya’mıza DSİ alanında 2021 yatırımında ilk etapta; Battalgazi 3. Kısım Derme Deresi Battalgazi Beypınarı Göleti ve Sulaması Planlama ve Proje Yapımı Battalgazi Şahnahan (A+B+C) Sulaması Rehabilitasyon Proje Yapımı gerçekleştirilecek” dedi. Elazığ-Malatya ayrımı-Battalgazi il yolu, Battalgazi Kavşağı bağlantı yolu ve Hanımınçiftliği köprüsünün yapımına başlanıldığını ve 13,3 milyon bedelle yapıldığını kaydeden Çalık, Battalgazi Hatunsuyu Mahallesi’nde 4 bin metrekare alanda 400 kişinin çalışacağı Tekstilkent’in 5 milyon TL destek bedeliyle kurulacağını ifade etti. Milletvekili Çalık, 2021 yılında FEDAŞ’ın Battalgazi ilçesine 17 milyon TL yatırımda bulunacağını da ifade etti.

“300 YATAKLI HASTANEMİZİN İNŞAATI İKİ AY SONRA BİTECEK”

Öznur Çalık, daha sonra Battalgazi Devlet Hastanesi’ne bir ziyaret gerçekleştirerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. İnceleme sonrası açıklamada bulunan Çalık, “Malatya’yı sağlık turizminin başkenti yapmak istiyoruz. Bununla ilgili de çok önemli yatırımlar aldık. Dünyada sadece bir tane olan Karaciğer Nakil Enstitüsü başta olmak üzere Onkoloji Hastanemizle, Turgut Özal Tıp Merkezimizle, Eğitim ve Araştırma Hastanemizle, 13 ilçemizdeki hastanelerimizle biz hedefimizi çok yukarıya koyduk. Malatya’mızı sadece Doğu Anadolu’nun değil, Türkiye’nin sağlık turizminin başkenti olsun istiyoruz. Bu noktada 300 bin nüfuslu Battalgazi’mizde bir devlet hastanesinin olmasını gerekiyordu. 2002’den önce Malatya’da bir tane devlet hastanesi vardı. Sağlık sistemi çökmüş, fiziki şartlar tamamen tükenmiş ve insanlara hizmet veremez hale gelmişti. Muhtarlarımız, vatandaşlarımız, esnafımız, ‘Battalgazi’ye Devlet Hastanesini istiyoruz’ dediler. Biz, onların taleplerini memnuniyetle karşıladık. 300 yataklı hastanemiz yapılıyor. Allah’a şükürler olsun verdiğimiz her sözü bir bir yerine getiriyoruz. ‘Battalgazi’ye 300 yataklı devlet hastanemizi yapıyoruz’ dediğimizde her gün yeni bir yalan Türkiye’yi meşgul eden zihniyet o günde bir kez daha Malatyalı hemşerilerimizin zihinlerine kargaşa tohumları ekmek istediler. ‘Malatya’yı kandırıyorlar’ diyenler, gelsinler ve bu binaya baksınlar. 2-3 ay sonra hastanemiz teslim edilecek ve vatandaşlarımız hizmet almaya başlayacak. O gün ‘sizi kandırıyor’ diyenler, gelsinler ve hastanemizin bitmiş halini görsünler. O iftirayı atanlar, yalan söyleyenlerde bu hastaneden hizmet alacaklar, onlara da helal olsun. 300 yataklı yeni devlet hastanemizde 32 yoğun bakım yatağı, 10 palyatif bakım yatağı, 10 diyaliz ünitesi, acil ve 2 bloktan oluşuyor. Hastanenin bir blok zemin, bodrum ve 2 kattan, bir blok 2 kattan oluşan bodrum, zemin ve 6 kattan oluşan toplam 60 bin metrekare kapalı alanı bulunuyor. Hastanemiz beş yıldızlı otel konforunda olacak” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner72

banner71