banner53

Uzun Yıllar Sonra Eskimalatya Namazgah’ta Kurban Bayramı Namazı Kılındı

Battalgazi Belediyesi tarafından yapılan çevre düzenlemesi sonrası hazır hale getirilen Battalgazi Namazgâh'ta uzun yıllar sonra ilk kez Kurban Bayramı namazı heyecanı yaşandı. Battalgazi Namazgâh alanında koronavirüs tedbirleri altında gerçekleşen Kurban Bayramı Namazına vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, huşu içerisinde kılınan Kurban Bayramı Namazında protokolde hazır bulundu.

Uzun Yıllar Sonra Eskimalatya Namazgah’ta Kurban Bayramı Namazı Kılındı

Selçuklu döneminde yolcuların rahatlıkla namaz kılmaları için  yol güzergahlarına yaptırılan namazgâhlardan olan Battalgazi'de ki Namazgâh'ta Kurban Bayramı namazı kılındı. Vakit namazları ve Cuma namazları dışında bayram namazlarına ev sahipliği yapması nedeniyle tarihi bir dokusu bulunan Namazgâh kültürü Battalgazi'de yeniden yaşatılmaya başlandı.

SOSYAL MESAFE KURALINA UYULDU

Kurban Bayramı namazını eda etmek için Battalgazi Namazgâh'a gelen vatandaşlar, Battalgazi Belediyesi tarafından namazgâh girişine konulan el dezenfektanları ile ellerini temizleyip maskelerini taktıktan sonra saflarda ki yerlerini alıp, sosyal mesafe kuralına uyarak namazlarını kıldılar.

PROTOKOL HAZIR BULUNDU

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in talimatları ile hazırlanan Namazgâh’ta kılınan Kurban Bayramı namazına Malatya Valisi Aydın Baruş, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti MKYK Üyesi Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, Ak Parti İl Başkanı İhsan Koca, MHP Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı, Ak Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, Battalgazi Kaymakamı Abdül Kadir Duran, Battalgazi İlçe Emniyet Müdürü Mustafa İnci  ile çok sayıda vatandaş katıldı.

VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞILDI

Bu yıl Covıd-19 salgını sonrası sosyal mesafe kurallarına uygun, maskeli bir şekilde idrak edilen Kurban Bayramı Namazı bugün sabah 06.00 da kılındı. Battalgazi Belediyesi tarafından tek kullanımlık namazlık dağıtıldığı Kurban Bayramı namazı sonrasında vatandaşla bayramlaşan protokol üyeleri vatandaşların Bayramlarını kutladılar. 

Namazgâh’taki bayram namazına katılan vatandaşlara Battalgazi Belediyesi tarafından şeker ikram edildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2020, 22:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Özay
Özay - 6 ay Önce

Başta Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkes den Allah razı olsun, son yıllarda kıldığm en rahat en huzurlu bayram namazıydı

SIRADAKİ HABER