MASKİ Çalışmasını Tamamladı

Büyükşehir Belediye Başkanı Gürkan:“Sağlam Altyapı İnşa Ediyoruz”

MASKİ Çalışmasını Tamamladı

Yapraklı içme suyu deposunu besleyen ana isale hattı üzerinde gerçekleştirilen vana montajı çalışmalarını inceleyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Sağlam altyapı için tüm ekibimizle sahadayız. Su kesintisi için vatandaşımızın hoşgörüsüne sığınıyoruz” dedi.
Malatya Büyükşehir Belediye Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Yapraklı içme suyu deposunu besleyen ana isale hattı üzerindeki vana montajı çalışması gerçekleştirildi. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert çalışmayı yerinde inceledi.
BAŞKAN GÜRKAN: VATANDAŞIMIZIN HOŞ GÖRÜŞÜNE SIĞINIYORUZ
Çalışmalardan dolayı yaşanan su kesintisi nedeniyle vatandaşın hoş görüsüne sığındıklarını kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, çalışmaların daha sağlıklı ve daha sağlam bir altyapı için olduğunu ifade etti. Suların belirtilen saatten önce verilmesi için MASKİ ekiplerinin çok yoğun bir şekilde çalışma yürüttüğünü belirten Başkan Gürkan, “Hız kesici vananın (Basınç Kırıcı) takılması için gerçekleştirilen çalışmayı yerince incelemek için ekiplerimizi ziyaret ettik. Çalışma nedeniyle birçok mahallemizde su kesintisi yaşanma ihtimali yüksek. Su depolarımız tamamen dolu. Kesintinin yaşanacağı tüm mahallelerimize su verilmektedir. Çalışma nedeniyle su kesintisi yapılmıştır. Boruların kesilmesi, basın kırıcı vananın takılması yaklaşık 4 saatimizi alır. Bu 4 saatlik zaman zarfı içerisinde vatandaşlarımıza kesintisiz su vermeye gayret edeceğiz. Ancak depodaki suyumuz bittiği an bir iki saatlik su kesintisi olabilir. Vatandaşlarımıza vermiş olduğumuz bu rahatsızlıktan dolayı hoş görülerine sığınıyoruz” dedi.
YAPRAKLI HES SANTRALİNİN ALTYAPISINI OLUŞTURDUK
Basınç kırıcı vana montajının takılmasının aynı zamanda Yapraklı HES’in altyapısını oluşturduğunu söyleyen Başkan Gürkan, “Geçtiğimiz aylarda yapıp faaliyete geçirdiğimiz KuyuönüHES’te olduğu gibi, Yapraklı İçme suyu depomuzda da HES kuracağız. HES ile birlikte burada 1.5MW’lık elektrik enerjisi üretimi gerçekleştirilecektir.  Vana takılması, aynı zamanda HES için altyapı hazırlamadır. Enerji santrallerimiz memleketimize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. MASKİ’de birlik ve beraberlik oluşmuş. MASKİ Genel MüdürümüzMehmet Mert’in şahsında tüm çalışma arkadaşlarımı tebrik ediyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER