Malatya Uğur Okulları Basın Lansmanı Gerçekleşti

54 Yıllık Eğitim Geçmişiyle Yarım asrı aşkın deneyim ve başarısıyla eğitime devam eden Uğur Okulları, Malatya Kampüsünde öğrencilerle buluşuyor. Malatya Mövenpick Hotel'de gerçekleşen Basın Lansmanın da konuşan Uğur Okulları Genel Müdürü Nil Çiçek, Uğur Okullarının faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Malatya Uğur Okulları Basın Lansmanı Gerçekleşti

Uğur Okulları Genel Müdürü Nil Çiçek, "4 kıtada 9 ülkede üniversiteleri ve okulları bulunan BAU Global Ailesinin bir üyesi olan Uğur Okulları, global eğitim ağını Malatya ile buluşturmanın gururunu yaşıyor, Türkiye'nin 53 ilinde 113 okulda "Eğitim Değerlidir" felsefesiyle öğrencilerini geleceğe hazırlayan Uğur Okulları, güçlü akademik kadrosuyla en donanımlı eğitim olanaklarını sunuyor.

         54 yıllık deneyim ve birikimle eğitime devam eden Uğur Okulları; çağdaş eğitim ortamı, öğrencilerin sorgulama ve analitik düşünme becerilerini geliştiren STEM eğitimi, Uğur Sınava Hazırlık Merkezi, kodlama eğitimi, yoğunlaştırılmış yabancı dil eğitimi, kişiye özgü çözüm odaklı ve proaktif rehberlik hizmetleriyle ayrıcalıklı bir eğitim kurumu olmayı sürdürüyor.

‘Dünya Vatandaşı Yetiştiriyoruz'

        4 kıtada 9 ülkede; 6 üniversitesi, 6 dil okulu ve okul öncesinden lise kademesine kadar okulları bulunan BAU Global Ailesinin bir üyesi Uğur Okulları, yurt dışı eğitim konusunda da öğrencilerini destekliyor. Ayrıca Uğur Okulları yurt içinde ve yurt dışında yüksek lisans, doktora ve iş fırsatları konusunda da her zaman mezun öğrencilerinin yanında.

          Uğur Okullarından mezun olan öğrencilerin İstanbul'daki Bahçeşehir Üniversitesi'nde çeşitli oranlarda burs imkanları bulunuyor. Okul öncesi,1 ve 2. sınıftan itibaren Uğur Okullarında öğrenim gören öğrenciler %50, 3 ve 4. sınıftan itibaren Uğur Okullarında öğrenim gören öğrenciler % 45, 5 ve 6. sınıftan itibaren Uğur Okullarında öğrenim gören öğrenciler % 40, 7 ve 8. sınıftan itibaren Uğur Okullarında öğrenim gören öğrenciler % 35, Lise diplomasını Uğur Okullarından alan öğrenciler % 25 oranında indirim hakkından yararlanarak Bahçeşehir Üniversitesi'nde eğitim alabiliyor.

         Uğur Okulları mezunu öğrencilerin Avrupa'nın en büyük eğitim kurumlarından BAU Global çatısı altında bulunan İngiltere, Amerika, Almanya, Gürcistan, Kıbrıs üniversitelerde de burs imkanı bulunuyor. 9. sınıftan itibaren Uğur Okullarında öğrenim gören öğrenciler % 50, 10. sınıftan itibaren Uğur Okullarında öğrenim gören öğrenciler % 40, 11. sınıftan itibaren Uğur Okullarında öğrenim gören öğrenciler % 30, 12. sınıftan itibaren Uğur Okullarında öğrenim gören öğrenciler % 25 indirim hakkından yararlanarak yurt dışındaki üniversitelerde eğitim alabiliyor.

Türkiye genelinde 79'u kampüs 113 okul

         79'u kampüs olmak üzere toplam 113 okulda kaliteli eğitimi öğrencileriyle buluşturduklarını belirten Uğur Okulları Genel Müdürü Nil Çiçek, sektörde öncü adımlar atmaya devam ettiklerini söyledi. Tarih boyunca çeşitli kültür ve medeniyetlere ev sahipliği yapan, Türkiye'nin büyükşehirlerinden olan Malatya'ya global ve kurumsal bir eğitim kurumu kazandırmanın gururunu yaşadıklarını söyleyen Uğur Okulları Genel Müdürü Nil Çiçek "Okul öncesinden liseye kadar tüm kademelerde başarıyla eğitimlerini sürdüren 85 bin öğrencimiz, en değerli varlıklarımız. Hedefimiz geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları ve bir dünya vatandaşı olarak yetişmeleri.

         Tüm okullarımızda aynı müfredatı, aynı kaynakları, aynı öğretim süreçlerini, aynı projeleri eş zamanlı olarak gözlemleyebilirsiniz. Tüm süreçlerimiz iç denetim birimimiz tarafından denetleniyor. Hem okullarımızda hem kurslarımızda belirlediğimiz 1269'den fazla iç denetim kriterimiz var. Günümüzün ve geleceğin ihtiyaçlarını göz önünde tutarak her daim kendimizi geliştirmeye açık bir kurum olarak AR-GE yatırımlarımızı özenle sürdürüyoruz. 'Öğretmene yapılan yatırım çocuklarımıza ve geleceğe yapılan yatırımdır' inancıyla Türkiye genelinde hizmet içi eğitimler düzenliyoruz. Il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri, belediyeler ve üniversitelerle iş birliği yaparak kurumumuz dışında da veli, öğrenci ve öğretmen eğitimleri düzenliyoruz. Ayrıca tüm öğretmen ve yöneticilerimize Bahçeşehir Üniversitesi'nde %100 burslu yüksek lisans yapma imkanı sunuyoruz” dedi.

'5 Dil 2 Beceri odaklı eğitim yaklaşımı

          Eğitim yaklaşımlarında öğrencilere '5 Dil ve 2 Beceri'nin kazandırılmasını önemsediklerini belirten Çiçek şöyle devam etti: “Bu beş dilden birincisi ana dilimizdir. Hayat başarısı için Türkçeyi öğrencilerimize çok iyi öğretmeliyiz. Okuduğunu doğru anlayan, kitap okumayı seven bir nesil yetiştiriyoruz. İkincisi, bilim dili olan matematik. Öğrencilerimize matematiğin hayatımızda ne işe yaradığını, nerede karşımıza çıkacağını anlatmak istiyoruz. Üçüncüsü, global dünyanın dili İngilizce. İyi İngilizce konuşan, kendini iyi ifade edebilen bireyler yetiştirmek istiyoruz. Dördüncü dil, teknolojinin dili olan kodlama ve yazılım dilidir. Teknolojinin mantığını iyi anlayabilirsek ileri teknoloji üretimi için bir adım daha atmış oluruz. Beşinci dil ise davranış dili. Yani iyi insan olmak. Bu 5 dilin yanında ise 2 beceriyi de onlara aşılıyoruz: Sanat ve spor."

          Geçtiğimiz 2 yılda dünyada yaşanan tüm sorunların çözümünün fen ve teknolojide saklı olduğunu deneyimlediğimize dikkat çeken Nil Çiçek "Gelecekte oluşabilecek krizlere karşı hazır bir nesil yetiştirmek adına biz de STEM eğitimlerine odaklandık. Eğitim öğretime başladığımız günden bu yana okullarımızda fen (science), teknoloji (technology), mühendislik (engineering) ve matematik (mathematics) gibi dört önemli disiplinin bir araya getirilmesiyle oluşturulan STEM öğretim modeli uygulanıyor. Okul öncesi ve ilkokul kademesinde erkenSTEM, ortaokul ve lisede STEM olarak derslerde öğrenciler; disiplinler arası kazanımları. bu kazanımların birbirleriyle nasıl bütünleştirileceğini ve çok boyutlu düşünmeyi öğreniyor” dedi.

         Uğurlu öğrenciler YKS ve LGS'de Türkiye şampiyonu Bu yetkinliklerle donatılan öğrencilerin Türkiye'de ve dünyada başarılara imza attığını ifade eden Çiçek “2020 YKS'de öğrencimiz Halid Oğuz Serçe, LGS'de ise Ada Kaderoğlu Türkiye birincisi oldu. Öğrencilerimiz 2021 yılında ise YKS'de ilk 100'de 12, ilk 500'de 41, ilk 1.000'de 58 derece, ilk 2000'de 216 elde ederek büyük başarıya imza attılar. LGS'de ise yüzde 1'lik dilimde 427, yüzde 2'lik dilimde 559, yüzde 3'lük dilimde 892, yüzde 4'lük dilimde 997, yüzde 5'lik dilimde 1232 öğrencimiz yer aldı” dedi. Teknoloji ve eğitim birbirini tamamlıyor

         Nil Çiçek, teknoloji ve eğitimin birbirini tamamlar hale geldiği bu dönemde dijital alt yapı yatırımlarına hız verdiklerine de dikkat çekti. Eğitimde teknoloji entegrasyonuna 10 yıl önce başladıklarını ifade eden Çiçek şöyle devam etti: "Pandemi; teknolojinin destekleyici, tamamlayıcı, geliştirici özelliklerini keşfetmemizi sağladı. Dijital vatandaşlık kavramı doğru anlaşılıp teknoloji amaca uygun kullanıldığında teknolojinin aslında faydalı bir şey olduğu herkes tarafından da anlaşıldı. Aktif şekilde kullandığımız teknoloji entegrasyonumuzu son iki yılda tüm kurumlarımızda geliştirdik. Beş yıldır okullarımızda kullandığımız Metodbox ile her gün 85 bin aktif kullanıcı eğitime devam ediyor.

          Ayrıca canlı derslerimiz de Metodbox içerisine entegre edilen yerli ve eğitim odaklı görüntülü görüşme sistemi SeeMeet üzerinden yapılıyor." Uğur'da Sorumlu Üretim ve Tüketim Programı Ayrıca bu yıl Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarını ilke edinerek tüm kademelerde Uğur'da Sorumlu Üretim ve Tüketim programımızı başlattıklarını belirten Çiçek “Dünyanın geleceği için bilinçli adımlar atan nesiller yetişmek adına, öğrencilerimizle tarım ve gıda, enerji, su ve geri dönüşüm temalarında çalışmalar yapıyoruz.

     Enerji temamız kapsamında, öğrencilerimizin gerçekleştirdiği elektrik tasarrufuna yönelik farkındalık eylemleriyle 2 ayda evlerde kişi başı 2 ton karbon emisyonu azaltıldı. Bu miktar doğaya kişi başı iki ağaç armağan etmeye denk geliyor. Su teması kapsamında evlerdeki toplam su tüketiminde 1 ayda 1922,5 metreküp su tasarrufu sağlandı. Bu değer yıllık 23070 metreküp olarak hesaplanıyor ve Türkiye'nin en büyük 9. gölü olan Uluabat Gölü'nün yarısına denk geliyor” dedi.

Malatya Kampüsü 752 öğrenci kapasiteli

         Malatya'ya tüm bu eğitim olanaklarına sahip yeni bir eğitim kurumu kazandırmanın gururunu yaşadıklarını söyleyen Uğur Okulları Genel Müdürü Nil Çiçek kampüs hakkında şu bilgileri verdi: "Okul öncesinden 8.sınıfa kadar eğitim verecek olan kampüsümüzde, öğrencilerimize hem fiziki şartları hem de öğretim kadrosu ile mükemmel bir eğitim-öğretim hizmeti sunacağız. 32 derslikli, 4 bin 258 metrekare kapalı, 2 bin 500 metrekare acık alana sahip kampüsümüzde STEM laboratuvarı, Robotik Laboratuvarı, Fen Laboratuvarı.

           Görsel Sanatlar ve Müzik Laboratuvarları, Uğur Sınava Hazırlık Merkezi, kütüphane, konferans salonu, açık ve kapalı spor alanları gibi birçok fiziki olanak yer alıyor. 752 öğrenci kapasiteli yeni kampüsümüzde velilerimizin Uğur'a emanet ettiği çocuklarımıza kendi çocuğu gibi eğitim-öğretim verecek olan öğretmenlerimizle güçlü bir kadromuzla başlıyoruz”şeklinde konuştu

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2022, 17:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER