Malatya'da 1 Doktor, ve 9 Hastane Personeline Saldırı

Malatya İl Sağlık Müdürü Recep Bentli, Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özgür Katrancıoğlu ve 6 yoğun bakım görevlisi ile 3 güvenlik görevlisine yapılan saldırıyı kınadı.

Malatya'da 1 Doktor, ve 9 Hastane Personeline Saldırı

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybeden hastalarının tedavisi sırasında hastaları ile ilgilenilmediğini önere süren hasta yakınları “Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özgür Katrancıoğlu ve yoğun bakımda görevli sağlık çalışanlarımız Aykut Özcan, Fatmanur Alkan, Mehtap Ermiş, Fatma Ertürk, Ezgi Üstündağ, Veli Akgeyik ile güvenlik görevlisi personelimiz Adnan Taşdemir, Mustafa Aslan, Pınar Şengönül' e saldırıda bulunmuşlardı.

Sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yapanan Malatya İl Sağlık Müdürü Recep Bentli," Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özgür KATRANCIOĞLU ve yoğun bakımda görevli  sağlık çalışanlarımız Aykut ÖZCAN, Fatmanur ALKAN, Mehtap ERMİŞ, Fatma ERTÜRK, Ezgi ÜSTÜNDAĞ, Veli AKGEYİK ile güvenlik görevlisi personelimiz Adnan TAŞDEMİR, Mustafa ASLAN, Pınar ŞENGÖNÜL’ e yönelik gerçekleştirilen saldırıyı en ağır şekilde kınıyorum. Hastanemizde tedavi görmekte iken hayatını kaybeden hastamızın yakınları tarafından yapılan bu saldırının takipçisi olacağım. Yaşadığımız pandemi döneminde bile kendi canından çok hastasının sağlığını düşünen sağlık çalışanlarına uygulanan şiddetin kabul edilebilir hiç bir açıklaması olamaz. Doç. Dr. Özgür KATRANCIOĞLU hocamız nezdinde tüm sağlık camiasına geçmiş olsun dileklerimi iletiyor; vatandaşlarımızı sağlık çalışanlarına karşı daha duyarlı olmaya davet ediyorum"dedi.

Annesi ölen M.D annesinin yanlış tedavi uygulandığını iddia ederek, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2021, 21:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tülay alsoy
Tülay alsoy - 3 ay Önce

Aynı süreci yaşamış biri olarak tabiki saldırı asla kabul edilemez ama sağlıkçıların yaklaşımları rahat tavırları hasta yakınına davranışları gerçekten çok kötü bende yakın zamanda babamı kaybettim bu süreci yaşadım

Savaş aksungur
Savaş aksungur - 3 ay Önce

Bunlar cahil insanlar saglıkcılar ellerinden gelen herşeyi yapıyorlar ama vade dolunca yapacak birşey yok

SIRADAKİ HABER