banner53

Keskin’den Bakan Özer’e tepki; 'Eğitim sorununu çözdünüz, ekmek mi kaldı?'

Malatya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Serdar Böke ve beraberinde yönetim kurulu üyeleri Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin’i ziyaret ederek yeni dönem görevinde başarılar dilediler.  

Keskin’den Bakan Özer’e tepki; 'Eğitim sorununu çözdünüz, ekmek mi kaldı?'

Malatya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Serdar Böke, gerçekleşen genel kurulda yeniden başkan seçilen MESOB Başkanı Şevket Keskin’e başarılar diledi. Böke, Malatya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın da son genel kurulunda yönetim olarak güven tazelediklerini belirterek, hep birlikte Malatya’ya hizmet etme amacında olduklarını kaydetti.  

Ziyaret için teşekkür eden Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin, muhasebecilerin ve mali müşavirlerin esnaf ve sanatkarların ayrılmaz bir parçası olduğunu belirterek, “Muhasebeciler ve mali müşavirler esnafla iç içe ve bizim ortaklarımızdır. Bizim acı ve tatlı günlerimizde hep yanımızdadır. Biz, Malatya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’ndan razıyız, Allah işlerini rast getirsin. Hep birlikte esnafımızı ve Malatya’mızı kalkındırmak için birlikteyiz. Bütün sivil toplum kuruluşları olarak Malatya’mız için çalışmamız lazım. Neler yapılması gerektiğini dilimizin döndüğü kadarıyla söylememiz gerekiyor.” dedi. 

Piyasada pahalılığın olduğunu ve bundan vatandaşın büyük sıkıntılar çekmekte olduğunu belirten Keskin, “Bu pahalılığın durdurulması ve önümüzü görmemiz lazım. Esnafımızın sattığını ürünü tekrar yerine koyamayacağı endişesi var, Vatandaşımızın aldığı ürünü bir gün sonra aynı fiyata bulamayacağı düşüncesi var. Ama bu ülke bizim, birliğimizi ve beraberliğimizi asla kaybetmemeliyiz. Kardeşliğimizi savunmak hepimizin boynunun borcu.” diye konuştu.  

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in 81 ilde meslek liseleri bünyesinde ekmek fabrikası kurulacağını açıklamasına tepki göstererek, “Eğitimle rekabet etmesi gerekirken ne yazıkki esnafla rekabet etmeye başladı. Ekmek üretmek  Milli Eğitim Bakanın görevi değil.  Milli Eğitimin Bakanın görevi eğitim seviyesini yükseltmektir. Ekmek fabrikasını kurmak Milli Eğitim Bakanının görevi olmaması lazım. Taşımalı eğitimin sorununu bitirdin mi, bitirmedin mi? Okulların sorunlarını, öğretmenlerin sorunlarını çözdün mü, çözmedin mi? Okulların fiziki bakımda, temizlik bakımında sıkıntıları bitirdin mi, bitirmedin mi? Sayın bakanım, ekmek sizin neyinize? Sayın bakanım, Malatya ziyaretinizde bana dediniz ki, ‘Taşımalı eğitimin sorununu bitireceğim.’ Ama sorun halen çözülmedi. Milli Eğitim Bakanlığı mazot 7.30 TL iken anlaşma yapmış, mazot bugün 30.10 TL. Siz bunu çözdünüz mü, bunun önüne geçtiniz mi?  Sayın bakanımız yarın buğday ve arpa da eker. Ekmek üretmek esnafın ve vatandasın işi. Sayın bakanım fırın açacağınıza, yardımcı kaynak kitapları kuponlar halinde vatandaşa verin, vatandaş gidip istediği kırtasiyeciden alsın, böylece bütün kırtasiyeci gelişir, sadece bir 1 şirket gelişmesin.” İfadelerini kaydetti. 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Malatya ziyaretindeki esnaf ziyareti ile ilgili değerlendireme de bulunan MESOB Başkanı Şevket Keskin, “Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun milletvekilleri ile birlikte esnaf ziyaretinde bulundular. Esnafımız, tamamen çok iyi olduğunu, milletvekillerini kendileriyle çok ilgilendiğini, hiçbir sıkıntıları olmadığını sayın Bakana anlattılar. Sayın Bakanımızda bugün Kabine Toplantısında anlatacak, diyecek ki, ‘Malatya’da esnaf ve sanatkar camiasını gezdik, hiçbir sorun yok, hiçbir sıkıntısı yok. Malatya’nın sıkıntısı yok’ diyecek. Esnafın sayın bakana söylediklerinin görüntülerini televizyonlarda izledik. ‘Malatya’da hiçbir sıkıntı yok, esnaf ve sanatkarın sıkıntısı yok. Milletvekillerinin bütün konularla ilgilendiklerini’ esnafımız açıkça dile getirdiler. Bundan sonra da  ‘Esnaf ve sanatkarın sıkıntısı var, mazot  parasını karşılayamıyor’ demeye hakkımız yok. Malatya dışına çıktığımızda bize, dolar düştüğü zaman halay çektiniz mi, çekmediniz mi diyorlar. Malatya’nın hiçbir sıkıntısının olmadığını öğrendik, çünkü bunu sayın bakana söylediler. Malatya halkına ve esnafına çok teşekkür ediyorum, gerçekten hiçbir sıkıntımız yokmuş.” ifadelerini kaydetti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER