Kemal Sunal'ın İsmi Memleketinde Yaşayacak

Doğanyol Belediye Başkanı Hakan Bay, seçim vaatlerinden bir tanesini daha hayata geçiriyor.

Kemal Sunal'ın İsmi Memleketinde Yaşayacak

Başkan Bay'ın girişimleriyle Gökçe Mahallesi'ne Türk sinemasının gülen yüzü, rahmetli Kemal Sunal adına kütüphane ve Kemal Sunal’ın anılarının yaşayacağı müze kurulacak.

BİN METREKARELİK ALANA KURULACAK

Doğanyol ilçesi evlatlarından Türk sinemasına damga vurmuş rahmetli Kemal Suna’ın anısına yapılacak olan kütüphane ve müze yaklaşık bin metrekare alana kurulacak. Geçmiş dönemlerde Belediye hizmet binası olarak kullanılan ve 2014 yılında büyükşehir yasası ile Doğanyol Belediyesine devir edilen ve bugüne kadar atıl durumda bulunan Gökçe Mahallesi’ndeki binanın kütüphane ve müzeye dönüştürülmesi ile ilçe halkına hizmet verecek. Kütüphanenin kurulması için Doğanyol Belediye Başkanı Hakan Bay, Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile proje protokolünü imzaladı.

Doğanyol Belediye Başkanı Hakan Bay, “Projeye kısa süre içinde başlamayı planlıyoruz.

Bizim için önemli bir proje. Kütüphanede gençlerimiz hem kitap okuyabilecek hem de ders çalışma ortamı bulabilecek. Gençleri önemsiyoruz ve projelerimizi hayata geçirirken de onları düşünerek yapıyoruz. Kütüphane içerisinde bir de müzemiz olacak.

Memleketimizin önemli değeri olan Kemal Sunal’ı burada yaşatacağız. Kemal Sunal isminin ilçemizde yaşaması da bizim için oldukça önemli

ilçeye kütüphane bizim seçim vaatlerim arasında yer alıyordu.

Kütüphane ve müzenin ilçemizin kalkınmasında önemli bir yeri olacak.

İlçemizi ve ilçe halkımızı seviyoruz. Onların ihtiyaçları doğrultusunda projelerimize devam edeceğiz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner72

banner71