Kadınlarımız, Güçlü Toplumun Temelidir

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlama mesajı; 

Kadınlarımız, Güçlü Toplumun Temelidir

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımlayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Sevgi, fedakârlık ve hoşgörünün sembolü olan kadınlarımız, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşlarıdır.” dedi.

Kutlama mesajında; kadınların hayatın her alanında gösterdikleri fedakarlıklarla toplumun denge unsuru olduğunu ifade eden Başkan Çınar, “ Tarihimizin her devrinde kadınlar, aile ve toplum yapısının en değerli yerinde bulunmuştur. Kadınlarımızın özverisi her türlü takdirin üzerindedir. Toplumun temel taşı aile olduğuna göre ailelerin de temel taşı hiç şüphesiz kadınlardır.

Milli Mücadele döneminde cepheyi besleyen Nene Hatun'lar, Kara Fatma'lar gibi nice sembol kahraman analarımız, kahraman kadınlarımız bizlere bu toprakları vatan yapmışlardır. Devletimizin kurtuluşunda, kuruluşunda ve Cumhuriyetimizin yükselmesinde de ferasetleri, emekleri, gayretleri ve mücadeleleri büyüktür.

Sanattan spora, çalışma hayatından siyasete, bilimden edebiyata, her sahada başarı gösteren kadınlarımızın bu emekleri takdire şayandır. Kadınlarımız; bizlerin en iyi şekilde yetişmesini sağlayan, gelecek nesillerin mimarlarıdırlar.

Fedakârlığı, sevecenliği, çalışkanlığı ve üretkenliğiyle her zaman ailesine ve topluma önemli katkılar sunan kadınlarımızı hayatın her alanında etkin bir şekilde görmek bizleri sevindirmektedir.

İlçemizde 2022 Yılını ‘Kadın ve Aile Yılı’ olarak belirleyerek, gerek aile değerlerimizi güçlendirmeye yönelik gerekse de kadınlarımızın daha üretken ve daha girişimci olmalarına destek verebilmek amacıyla farklı alanlarda sosyal, kültürel ve eğitim hizmetlerine büyük önem veriyoruz. Güçlü ve sağlıklı bir toplumun inşasında kadınlarımızın düşüncesi, tespitleri ve önerileri bizim için büyük önem taşımaktadır. Üreten, çalışkan ve özverili kadınlarımızın katkılarıyla geleceğe umutla ve güvenle bakıyoruz. 

Bu duygu ve düşüncelerle özverinin, sevginin ve asaletin kaynağı olmuş başta şehit ve gazi anneleri ile şehit ve gazi eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, sevgi ve şefkati hiç bir karşılık beklemeden veren tüm annelerimizi ve kadınlarımızı en kalbi duygularla selamlıyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.'' dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner72

banner71