banner53

İçmesuyu Projesinin gerçekleştirildiği alanda incelemelerde bulunan Başkan Gürkan

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Gertan İçme Suyu projesinin hizmete açılması için düzenlenen açılıştörenine katıldı.

İçmesuyu Projesinin gerçekleştirildiği alanda incelemelerde bulunan Başkan Gürkan

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Gertan İçme Suyu projesinin hizmete açılması için düzenlenen açılıştörenine katıldı.
Hayırsever iş adamı Ahmet Olcay ve Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürlüğü iş birliği ile 16 milyon TL’sına yapılan ve 23 Kilometrelik “Cazibeli Gertan İçme Suyu Projesi” açılış törenine Malatya Valisi Aydın Baruş, AK Parti MKYK üyesi Malatya Milletvekili Av. Bülent Tüfenkci, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İş Adamı Ahmet Olcay, MASKİ Genel Müdürü Yaşar Karataş, Daire Başkanları, ilgili şube müdürleri ile vatandaşlar katıldı.


Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan projenin gerçekleştirildiği alanda incelemelerde bulunarak, “2 bin rakımlı bu güzel mekânda bizleri misafir eden değerli hemşerilerime teşekkür ediyorum. İş adamımız Ahmet bey, annesinin hayrına 650 metre yatay delgi tüneli ile Pütürge’nin-Tepehan’ın suyla buluşmasına büyük katkı sağlıyor. Bu güzel davranışından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. 
İlk etap çalışması ile birlikte gerçekleştirilen proje kapsamında 6 yerleşim yerindeki vatandaşlarımızın su ihtiyacı karşılanmış olacak. Arkadaşlarımız büyük bir heyecanla çalışarak dağdan gelen doğal, temiz kaynak suyunu 22 km isale hattı çalışması yapılarak vatandaşlarımız suyla buluşturulmuştur. Bu suyun vatandaşlarımızla ulaştırılmasında emeği geçen MASKİ Genel Müdürlüğündeki arkadaşlarımıza, iş adamımız Ahmet Olcay kardeşimize teşekkür ediyorum. İçmesuyu şebekemizin hemşerilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. 


AKParti Malatya Milletvekili ve MKYK üyesi Bülent Tüfenkci ise, “Bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve MASKİ Genel Müdürlüğü ekipleri ile İş Adamı Ahmet Olcay beye teşekkür ediyorum. Bu suyun aramızdaki kardeşliği ve barışı pekişmesine, sıkıntıların giderilmesine vesile olmasını diliyorum. Emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi. 
Malatya Valisi Aydın Baruş ise, “Bugün Pütürge’nin bugüzel köşesinde bulunmaktan büyük mutluluk duyduğumu ifade etmekistiyorum. Şu anda 2000 metrenin üzerindeyiz, Malatya’da yakıcı birsıcak varken burada efilefil esen bir rüzgâr var. Buda ruhumuzuserinletiyor kalbimizi serinletiyor. Bu serinletmenin esas sebebi şuburada gerçekten bir aşkın nelere kadir olduğunu görüyoruz. Bu aşknedir? Memleket aşkıdır, Vatan aşkıdır, Toprak aşkıdır. Ahmet Beykardeşimiz sağ olsun daha önce bana da gelmişti burada yaptığıçalışmadan bahsetti ama buraya gelince bu işin ne kadar zorluolduğuna şahit oldum. 2000 metrenin üzerinde belli çalışmamevsiminde çalışılabilecek bir yer ve 600 metrenin üzerinde sert birtabakayı deleceksiniz hem ekonomik olarak büyük maliyet hem deazimle çalışılması gereken bir konu. Bunu başarmış Ahmet Bey tabiî ki MASKİ ile birlikte koordinasyon içerisinde çalışması BüyükşehirBelediyemizin de vatandaşımızın bu ihtiyacını görerek bu işe büyükbir özveriyle girişmesi neticesinde bu hat tamamlanmış oluyor. Bu içme suyundan altı mahallemiz faydalanacak.


Temennimiz işbirliğinin her alanlarda devam etmesinden yana. Ben buvesileyle Büyükşehir Belediye Başkanımıza,MASKİçalışanlarına ve Ahmet beye de annesinin hayrına yapmış olduğu bu güzelkatkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Kazanmak marifet değil kazandığını kendi insanıyla paylaşmakmarifet bunu da başardığınız için sizleri tebrik ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2019, 13:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER