Hasançelebi-Karagüney’in İçme Suyu Altyapısı Yenileniyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Malatya genelinde vatandaşların kesintisiz ve sağlıklı içme suyu ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Gece gündüz demeden Malatya merkez ve kırsal ilçelerde altyapı çalışmalarına devam eden MASKİ Genel Müdürlüğü, çalışmalar kapsamında yıllardır içme suyu sıkıntısı yaşayan Hekimhan İlçesi Hasançelebi Mahallesi Karagüney Sokak’ta içme suyu altyapı çalışmalarına başladı. 

Hasançelebi-Karagüney’in İçme Suyu Altyapısı Yenileniyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin ve MASKİ Genel Müdürlüğü’nün kendilerini yalnız bırakmadığını ifade eden mahalle sakinlerinden Ali İşçi, “Yıllardır su sıkıntısı yaşıyorduk. Sularımız çok az akıyordu. Bu sıkıntıdan dolayı komşularımız göç etmek zorunda kaldı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan ve MASKİ ekibine durumumuzu bildirdik. Gerekli çalışmaları hemen başlattılar. Çok teşekkür ediyorum. Çok mutluyuz” dedi.

İçme suyu sıkıntısını MASKİ’ye ilettiklerini belirten mahalle sakinlerinden Hasan Hüseyinise, “2014 yılından beri su için mücadele ediyoruz. Suyumuz var ancak çok az akıyor. İçmesuyu hattı gerekiyordu. MASKİ Genel Müdürlüğüne bu durumu ilettik. Sağ olsunlar gelip çalışmalar başlattılar. İnşallah bu sıkıntımız çözülüyor. Çok teşekkür ederim” diye konuştu.

MASKİ GENEL MÜDÜRÜ MERT: VATANDAŞ MUTLUYSA BİZDE MUTLUYUZ

Yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, yapılan çalışmalar sonrasında vatandaşın bir duasının kendilerine yettiğini aktararak, “Vatandaş mutlu olunca bizde mutlu oluyoruz” dedi. Mert, “Hekimhan İlçemize bağlı Hasançelebi Mahallesi Karagüney Sokak’ta içme suyu altyapı çalışması gerçekleştiriyoruz. Yeni su kaynağı bulduk. Gerekli hat çalışmalarımızın tamamlanmasıyla birlikte suyu sisteme vererek vatandaşımızın kullanımına sunacağız. Altyapı çalışmaları bizim asli görevimiz. Yapmak zorundayız. Ancak önemli olan vatandaşımızın duasını alabilmek. Sıkıntıları çözdükçe vatandaşımız mutlu oluyor. Onlar mutlu oldukça biz de mutlu oluyoruz. Dolayısıyla onların bir duası bize yetiyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’ın çizmiş olduğu vizyon doğrultusunda MASKİ olarak çalışmalarımıza mesai mefhumu gözetmeden devam edeceğiz. Emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner72

banner71