banner53

‘Fırsat Verirseniz Her Çocuk Başarır’ projesi kapsamında Vali Aydın Baruş’a ziyaret

Malatya Valiliğinin destek verdiği ‘Fırsat Verirseniz Her Çocuk Başarır’ projesi kapsamında eğitim gören özel çocuklar Vali Aydın Baruş’u ziyaret etti.

 ‘Fırsat Verirseniz Her Çocuk Başarır’ projesi kapsamında Vali Aydın Baruş’a ziyaret

Malatya Valiliğinin destek verdiği ‘Fırsat Verirseniz Her Çocuk Başarır’ projesi kapsamında eğitim gören özel çocuklar Vali Aydın Baruş’u ziyaret etti.

Ziyarete, Antalya ilinde düzenlenen Engelli Çocuklar Yüzme ve Atletizm yarışmasında 52 madalya kazanan özel çocuklar, Down Sendromlular Derneği Eğitim Koordinatörü Sonay Şahin, İnönü Üniversitesi Engellilerde Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü gönüllü öğrencileri ile aileler katıldı.

Down Sendromlular Derneği Eğitim Koordinatörü Sonay Şahin, “Biz bu yola başladığımızda çok az sayıda antrenör ve öğretmen olarak başlamıştık. Valiliğimizin desteğiyle çok sayıda öğrenci ve aileye hizmet etmeye başarabildik. Çocuklarımızın başarılarına destek verdiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyoruz. Yüzmede 19 tane altın madalya, Atletizmde 24 tane altın madalyamız var. Bu madalyaların çoğalarak ilerlediğini görüyoruz. Geçmişte yarışmalara çok az sayıda öğrenci ile katılabilirken şimdi 78 – 80 öğrenciyle katıldık. Her şeyden önce çocuklarımızın sosyal hayata dâhil olmaları, onların başarabildiklerini gösterebilmemiz için fırsat verdiğinizden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Hem davranışsal hem yaşam becerileri hem kazanımlar anlamında çocukların başarıları gün geçtikçe artıyor. Birlikten kuvvet doğar algısını yaşatıyorsunuz bize. Sizin desteğinizle çocuklarımız bütün sahada eğitim alma fırsatı buluyor. Var olduğumuzu gösterebiliyoruz tekrar sağ olun” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine başlayan Vali Aydın Baruş, Antalya’da düzenlenen Engelli Çocuklar Yüzme ve Atletizm yarışmasında başarı göstererek madalya alan çocukları tebrik etti. “Çocuklarımızın yüzünü güler bir şekilde görmek bizleri çok mutlu ediyor. ‘Fırsat Verirseniz Her Çocuk Başarır’ projesini bu senede devam ettireceğiz. Çocuklarımızın bu projeye katılması devam etmesi bizleri mutlu ediyor. Bu spor aktiviteleriyle çocuklarımızın hayata olan bağlılıkları daha da güçlenecek. Değişik illerde düzenlenen yarışmalara çocuklarımızın katılması ülkemizin değişik yerlerini görmeleri, tanımaları çocuklarımızın sosyalleşmesi için önem arz ediyor. Devletimizin sağladığı imkânlar bu olanaklar çocuklarımız için büyük bir şans. Sizlerde çocuklarımız yarışmalara katıldığında ne kadar önemli ilerlemeler gösterdiğini yani karakterlerinde, kişiliklerinde ne kadar iyileşmeler olduğunu görüyorsunuz.   Bizim içinde önemli olan bu zaten. Çocuklarımızın yaşama azimlerini hiçbir zaman kaybetmemesi lazım. Tekrar başarılarınızdan dolayı tebrik ediyorum. Çocuklar çok iyi çalışın, bundan sonra daha büyük başarılara imza atın göğsümüzü kabartın, sizlerin bu başarısı bizleri mutlu ediyor ” dedi.

Ayrıca İnönü Üniversitesinde eğitimleri devam eden eğiticileri de tebrik eden Vali Aydın Baruş, bu projede görev almanın maddi gerekçelerle yapılmasının mümkün olmadığını vurgulayarak gönüllü olarak özel çocukların eğitimlerine katkıda bulunduklarından ötürü antrenör öğrencilere teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2019, 18:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER