Fırat Edaş’tan Malatya Doğanşehir’e 3,15 Milyon Tl’lik Yatırım

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. (Fırat EDAŞ), Malatya’daki yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. 

Fırat Edaş’tan Malatya Doğanşehir’e 3,15 Milyon Tl’lik Yatırım

Şirket, 2020 yılı yatırım planları kapsamında, Malatya Doğanşehirilçesi, Söğüt mahallesinde toplamda 3 milyon 152 bin TL’lik yatırım gerçekleştirdi. 

Fırat EDAŞ, sürdürülebilir ve kesintisiz enerji arzı sağlamak sunmak için yatırımlarına kesintisiz devam ediyor. Şirket, hizmet bölgesi olan Malatya’nın Doğanşehir ilçesi, Söğüt Mahallesi’nde yeni bir yatırım gerçekleştirdi.

Fırat EDAŞ, Doğanşehir’de gerçekleştirdiği 3 milyon 152 bin TL maliyetli yatırımla kesintisiz enerji parolasıyla çalışmalarına devam ediyor.Yatırım çalışması kapsamında ilçeye bağlı Söğüt Mahallesi’nde 3 adet ilave trafo, 357 adet AG ve 162 adet OG direk olmak üzere toplamda 519 adet direğin tesisini sağlayan Fırat EDAŞ, 16 km AG şebeke ve 7,29 km OG şebeke olmak üzere toplamda 23,35 km yeni şebeke de sağlayarak bölge için planladığı yatırımı tamamladı. 

Covid-19 salgınına rağmen bölge halkının refahı için çalışmalarını sürdüreceğini açıklayan Fırat EDAŞ, özverili ekipleriyle 7/24 kesintisiz ve kaliteli enerji hizmeti sunma hedefiyle çalışıyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner72

banner71