banner53

'Devlet, karantinaya alınan bölgelere destek vermekle mükelleftir'

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “Virüsten elbette ki korunmamız ve evimizde kalmamız gerekiyor ama temel ihtiyaçlar noktasındaki eksiklerin giderilmesi devletin en temel görevidir. Devlet hem karantinaya alınan bölgeler hem de salgın kapsamında kapatılan esnafa gerekli destekleri vermekle mükelleftir” dedi.

'Devlet, karantinaya alınan bölgelere destek vermekle mükelleftir'

Koronavirüs salgının etkisiyle ilgili çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürdüklerini anlatan Kiraz, “Malatya’ya virüsün etkilerini araştırıp, gerekli görüşmeleri gerçekleştirip, elde ettiğimiz verileri kamuoyu ile paylaşıyoruz. Vatandaşlarımız elbette ki önlemlerini alsınlar ve evlerinde kalsınlar. Zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmasınlar ama evlerinde bırakılan insanların elbette ki temel ihtiyaçlarının da devlet tarafından karşılanması gerekiyor” diye konuştu.

Kiraz, karantinaya alınan mahallelerin muhtarları ile görüştüklerini belirterek, şunları söyledi: “Kent genelinde karantinaya alınan yerler var. Karantinaya alınan yerlerde devletin mutlaka o bölgedeki bütün insanların günlük ihtiyaçlarını karşılamak gibi bir sorumluluğu var. Bunu muhtarlarımızla da paylaştık. Tabi biz bu konunun üzerine gidene kadarda herhangi bir işlem yapılmamıştı. Biz gündeme getirince gördük ki kaymakamlıklar daha dikkatli hareket etmeye başladılar. Bundan sonrada karantina uygulanan bütün bölgelerde de bunun takipçisi olacağız. O bölgelerdeki bütün mağduriyetlerin giderilmesi noktasında bir çaba içerisinde olup, vatandaşlarımız adına bunu savunacağız.”

Salgınla mücadele kapsamında vatandaşların temel ihtiyaçlarının karşılaşmanın önemli olduğuna dikkat çeken Kiraz, “Tabi farklı kesimlerinde farklı sorunları var. Bunu da sahada yaptığımız çalışmalarla dile getireceğiz. Virüsten elbette ki korunmamız ve evimizde kalmamız gerekiyor ama temel ihtiyaçlar noktasındaki eksiklerin giderilmesi devletin en temel görevidir. Devlet hem karantinaya alınan bölgeler hem de salgın kapsamında kapatılan esnafa gerekli destekleri vermekle mükelleftir. Hepimizin devletten böyle haklı bir beklentisi vardır. Bu beklentiler karşılanana, tüm ihtiyaçlar giderilene kadar elbette ki toplumun bütün kesimleri adına bunun takipçisi olacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER