CHP Malatya'da Tecavüz Skandalı Türkiye Gündemine Oturdu

Tecavüz olayları ile son zamanlarda gündeme gelen Cumhuriyet Halk Partisi'nde sular bir türlü durulmuyor. Malatya'nın CHP Kale İlçe Başkanı Süleyman Karabulut ile ilgili basına yansıyan tecavüz iddiası gündeme bomba gibi düştü. 

CHP Malatya'da Tecavüz Skandalı Türkiye Gündemine Oturdu

Tecavüz olayları ile son zamanlarda gündeme gelen CHP'de Kale İlçe Başkanı'na yönelik 'tecavüz' iddiası - Bugün SHOW TV'de yayınlanan 'Didem Arslan Yılmaz'la Vazgeçme' programı ile Türkiye gündemine oturdu. CHP Kale İlçe Başkanı Süleyman Karabulut ile ilgili 'tecavüz' iddiaları yer aldı. 

Çıkan haberlerin ardından Karabulut'un Cumhuriyet Halk Partisi İle bağlantısının kesildiği öğrenildi.

Enver Kiraz; açıklamasında;

"Bugün akşam saatlerinde bir TV kanalında Kale İlçe Başkanımız ile ilgili iddialar yer almıştır. İddialar üzerine olay aydınlatılıncaya kadar ilgili kişinin üyeliği dahil tüm hak ve edinimleri askıya alınmıştır. 

Hemen belirtelim ki bu iddia ilk kez bugün televizyon yayınında dile getirilmiş olup konu hakkında bir soruşturma ya da dava olduğuna dair bilgimiz bulunmamaktadır. İlgili programda da bu yönde bir bilgiye yer verilmemiştir. 

Ancak iddiaların niteliği dikkate alındığında, konunun mutlaka yargı organları tarafından soruşturulması gerektiği açık olup adaletin de bu şekilde tecelli edeceğine kuşku bulunmamaktadır. 

Parti olarak bu konulardaki tavrımız tartışmaya yer bırakmayacak kadar nettir. Yargı mercilerince konu hakkında verilecek karar üzerine partimizce de nihai değerlendirme yapılarak gereken tüm adımlar atılacaktır"ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2021, 00:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner72

banner71