banner53

Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi, E-Ticaret İle Daha Güçlü Olacak

Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi üye girişimcilerin yapmış olduğu el emeği göz nuru ürünler, cafe market ve Hanımeli Pazarının yanı sıra imzalanan protokol ile odağında kadın girişimcilerin ve üretimlerinin olduğu shopstarwomen.com’dan da direk tüketicilerle buluşuyor.

Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi, E-Ticaret İle Daha Güçlü Olacak

Kadınların iş hayatındaki varlığını destekleyen projelere imza atmayı başaran Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi, E-Ticaret uygulaması ile kadın girişimcilerin gücüne güç katıyor. Türk kadın üreticilerin ülke genelindeki tüketicilerle buluşmasına, farklı yörelere ait ürünlerin ve özelliklerin tanıtımına ve yabancı ziyaretçilerin Türkiye hakkında daha fazla bilgi sahibi olmasına yardımcı olan Türkiye’nin E-Ticaret platformu shopstarwomen.com ile Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi arasında ürün satışı protokolü imzalandı. İmzalanan protokol ile Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi üye girişimcilerinin yapmış olduğu el emeği göz nuru ürünler, E-Ticaret platformu shopstarwomen.com’da yer alacak. 

20 ÇEŞİT ÜRÜN SATIŞA ÇIKACAK

Cafe market ve Hanımeli Pazarı ile üretici ve tüketiciyi direk olarak buluşturarak büyük takdir toplayan Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi’ndeki girişimciler, kendi yapmış olduğu yöresel ürünleri shopstarwomen.com üzerinden tüketicilerle buluşturacak. İmzalanan protokol ile girişimci kadınların kendi üretmiş oldukları (Biber salçası, kuru nohut, tut pekmezi, üzüm pekmezi, elma sirkesi, erik ekşisi, fasulye kurusu, kuru siyah üzüm, kuşburnu, nar ekşisi, sebzeli erişte, un tarhanası, kurutmalık çeşitleri ve 7 çeşit kayısı ürünleri) ile toplam 20 çeşit ürün, artık Dünya ve Türkiye geneli satışa çıkacak.

KIRÇUVAL: “MALATYA’DA KADINLARIMIZ İLKLERE İMZA ATIYORLAR”

Battalgazi’nin Kadın Kooperatifi destekçisi Nevin Kırçuval, üretici kadınların her konuda desteklenmesi gerektiğinin altını çizerek, şunları söyledi: “Böyle güzel bir projeye öncülük ettikleri için Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder’in sevgili eşi ve Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi Fahri Başkanı Yıldız Güder hanıma çok teşekkür ederim. Bu projeler ile hanımlarımızın ne kadar güçlü olduklarını bir kez daha göstermiş oluyoruz. Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi, Malatya’da ilklere imza attılar. Çok güzel projeleri hayata geçiriyorlar. Herkesin eline sağlık. Emeği geçenlere teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

KADIN KOLLARI BAŞKANI PELİTOĞLU: “KOOPERATİFLEŞME YOLUNDA GÜZEL BİR İVME YAKALADIK”

Kadın Kooperatiflerinin oluşması için kadın kolları olarak öncülük ettiklerinin altını çizen AK Parti Kadın Kolları Başkanı Özlem Pelitoğlu, “Malatya AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı olarak Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi’nin Fahri Başkanı Yıldız Güder hanımefendinin misafiriyiz. Kadın Kooperatiflerinin projelerini yakından takip ediyoruz. Bu anlamda Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi ilçemizde çok güzel işlere imza atıyor. Fahri Başkanlığını Hafize Gürkan’ın yaptığı Malatya Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’de güzel projeleri hayata geçiriyor. Bizler AK Parti Kadın Kolları olarak kalkınan ve üreten kadınlarımızın olması için her zaman elimizden ne gelirse yapacağımızı söylemiştik. Genel merkezimiz ile beraber 81 ilde ve 922 ilçede birçok kadınımızın kooperatifleşme yolunda ilerlemesi için çalışmalarımızı yapıyoruz. AK Parti MKYK üyemiz Malatya Milletvekilimiz sayın Öznur Çalık’ın rehberliğinde Malatya’da 14 tane kadın kooperatifi kurulmuştur. Malatya’da kooperatifleşme yolunda güzel ivme yakaladık. Her ilçeye bir kadın kooperatifinin oluşması için AK Parti Kadın Kolları olarak öncülük ediyoruz, destek veriyoruz. Bu anlamda bizlerden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen başta AK Parti MKYK üyemiz Malatya Milletvekilimiz Öznur Çalık’a ve Bülent Tüfenkçi’ye, Milletvekili Ahmet Çakır’a, Milletvekili Hakan Kahtalı’ya ve İl Başkanımız İhsan Koca’ya teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

FAHRİ BAŞKAN GÜDER: “ÜZERİMİZE DÜŞEN TÜM SORUMLULUKLARI YERİNE GETİRMEKTEYİZ”

Üretici kadınlar adına güzel bir protokolün imzasını attıklarının altını çizen Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi Fahri Başkanı Yıldız Güder, “Hem yurt içinde hem yurt dışında farklı sektörlerde bir çok projelere imza atmış Demet Sabancı hanımefendi ile Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi olarak ortak bir adım atarak, yeni bir projeye imza attık. Bu çalışmamız bölgemiz ve kadınlarımız için önemli bir gelişme. Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatif olarak artık E-Ticaret platformunda da yer alıyoruz ve daha sağlam bir şekilde üretimimizi güçlendiriyoruz. İmzalamış olduğumuz protokol çerçevesinde, odağında kadın girişimcilerin ve üretimlerinin olduğu shopstarwomen.com adresinde kooperatifimizin üyesi girişimci kadınlarımızın el emeği göz nuru ürünleri, cafe market ve Hanımeli Pazarının yanı sıra shopstarwomen.com’dan da direk tüketicilerle buluşturuyoruz. Girişimci kadınlarımızın kendi üretmiş oldukları ile toplam 20 çeşit ürünümüzü artık Dünya ve Türkiye geneli satışa çıkararak, tüketicilerimiz ile buluşturuyoruz. Ekonomimizin kalitesinin artması, büyümesi ve refahın tabana yayılması için kadınların ekonomiye katılımının şart olduğu Türkiye’mizde, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kıymetli eşi Emine Erdoğan’dan aldığımız güçle ‘İyi ekonomi’, ‘iyi işler’, ‘mutlu müşteriler’ yolunda Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatif olarak üzerimize düşen tüm sorumluluklarını yerine getirmekteyiz. Ben tekrardan Demet Sabancı hanımefendiye, kurulduğumuz günden bu yana bizlerden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık’a teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER