Battalgazili Muhtarların Sorunları Dinlendi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi ilçesine bağlı bazı Mahalle Muhtarlarıyla bir araya gelerek yapılan ve yapılacak olan çalışmalarla ilgili istişarelerde bulundu.

Battalgazili Muhtarların Sorunları Dinlendi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan 10 Ekim Pazar Günü Battalgazi İlçesi Yaygın bölgesi mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Gerçekleştirilen istişare toplantısına AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, MASKİ Genel Müdürü Memet Mert, AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, daire başkanları ve muhtarlar katıldı.

Gerçekleştirilen istişare toplantısında açıklamalarda bulunan AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, “Battalgazi ilçemizde bulunan 103 mahallemizle toplantılarımızı dönem dönem yapıyoruz. İstişare toplantılarımızı yaparken sorun ve istekleri muhtarlarımız bizlere aktarıyor bizlerde belediye başkanlarımıza ve milletvekillerimize bunları iletiyoruz. Sorunların çözülmesi noktasında gösterdikleri çabalardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Göreve geldikten itibaren her mahalle hizmet etmek için çaba sarf ettiklerini ifade eden Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Bilindiği gibi pandemi süreci yaşadık. Pandemi sürecini yaşamamıza rağmen Malatya’ya ciddi bir şekilde yatırımlar geldi. Özellikle doğu bölgesinde yer alan mahallelerimizin yaşadığı sorunları kısa sürede aşacağız. Genel anlamda muhtarlarımızın sulama sorunuyla ilgili talepleri ve istekleri var. Bizlerde Ankara’ya gittiğimizde gerek DSİ ile gerekse Tarım Bakanlığımızla bu konuları görüşüyoruz ve talepleri de istekleri de iletiyoruz” şeklinde konuştu.

Muhtarların belediyelerin sahadaki beş duyu organı olduğunu söyleyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Bizler belediye başkanı olarak memlekete hizmet etmek için göreve gelmiş, bu noktada gece gündüz demeden, 7 gün 24 saat her gün yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Malatya’nın değerlendirmesi yapıldığı zaman elli yıllık, yüz yıllık hizmetler yapılıyor. AK Parti döneminde yüz yıllık hizmetler yapılıyor. Cumhuriyet tarihinde Malatya en fazla yatırımı bu dönemde aldı. Çevre yolunun altı ve üstü diye Malatya’da konuşulurdu şimdi böyle bir şey kalmadı. Yatırımlar çevre yolunun altına yapılıyor. Göreve geldiğimizde asfaltsız hiçbir yerimiz kalmayacak dedik. Şuanda 718 mahallemiz var şuanda hepsi de asfaltlandı. Biz, ilçe belediyelerimize ait olan yolları da yaptık. Bizim aramızda burası ilçe belediyesi gibi bir ayrım olmaz. Kanalizasyon ve su konusunda bilindiği gibi Doğu Kolektörünü bağladık. 

2,5 yıl içerisinde 3 bin 150 km asfalt yapmışız. Cumhuriyet tarihinin rekorudur. 8 büyükşehir belediyesinin toplamından daha fazla bitüm aldık. Yeni su kaynakları bulduk ve yeni kaptajlar yapıyoruz. Malatya’yı susuz bırakmama noktasında yoğun çalışıyoruz. Malatya’mıza genel hizmetler anlamında devletimizin yaptığı ve devam ettiği hizmetlerimizde var. Ben çalışma arkadaşlarımıza muhtarlarımızı ve vatandaşlarımızı dinlemelerini her zaman söylüyorum. Vatandaşlarımız şahsi menfaatleri olmadığı sürece yanlış bilgi vermez. İklim değişikliği ve küresel ısınma yaşıyoruz. Buna rağmen lokal anlamda olmuştur ama genel anlamda su sorunu yaşamıyoruz. İki yıl içerisinde asfaltsız yer bırakmayacağız dediğimiz gibi susuz ve kanalizasyonsuz yerde bırakmayacağız dedik. Şuanda 12 tane arıtma tesisinin ihalesini yaptık ve yapılıyor. Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde Ankara ziyaretimizde kendileriyle yaptığımız görüşmede de vatandaşlarımız adına teşekkürlerimizi ilettik. Malatya denilince hiçbir şeye yok denilmedi. Biz birlik ve beraberlik, dirlik ve düzen içerisinde olalım.” diye konuştu.
AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ise, “ Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve Battalgazi Belediye Başkanımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Gördük ki büyük oranda yol, asfalt, su, kanalizasyon tamamlanmış. Eksik kalan yerlerde kısa sürede tamamlanacak. Başkanımız asfalt çalışmasını Cumhuriyet tarihinin rekoru olarak ifade etti aslında.Bunlar AK Parti için şaşılacak şeyler değil. Bütün ilçelerimizi ve köylerimizi çok sık gezen birisi olarak söylüyorum Sincik’e doğruda gitseniz, Sivas’a doğruda gitseniz, Kahramanmaraş’a doğruda gitseniz asfaltlanmış yolları görüyorsunuz. Cumhuriyet tarihinde karayollarında 10 katı yollar yapmışız. AK Parti’den önce Malatya’da karayollarında bölünmüş yol 36 km idi şuanda 414 km Malatya’da bölünmüş yollar yapıldı. Hastanelerimize bakıldığında devlet hastanemizin 400 yatak kapasitesi vardı. Geldiğimiz durumda Eğitim ve Araştırma hastanemizde bin 65, Battalgazi ilçemize yapılan yeni hastanemizde tek yataklı odalar olarak 300 yatağın üzerinde yatak sayımız var yoğun bakımlar hariç. Hizmet ve eser üretmek AK Parti’nin işi. AK Parti belediyeciliğine baktığımız zaman hizmet yapma konusunda çok fazla gayret ve çaba sarf ediyoruz. Belediye başkanlarımız sadece hizmet üretmiyorlar. Sosyal belediyecilik yönüyle de sürekli muhtarlarımızın ve vatandaşlarımızın içerisindeler. Hep birlikte gayret ederek çalışarak daha güzel bir Malatya daha güzel bir Türkiye istiyoruz” açıklamasında bulundu.
Yapılan konuşmaların ardından mahalle muhtarları, sorun, talep ve isteklerini Başkan Gürkan’a ilettiler. Başkan Gürkan’da Büyükşehir Belediyesinin yatırım programı kapsamında kendisine iletilen sorunların çözümü için gayret göstereceklerini söyledi.  
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER