Battalgazi’deki 6 Sokakta Sağlıklaştırma Çalışmaları Sürüyor

Yeni Hamam Mahallesini daha da canlı hale getirmenin yanı sıra ilçeye yakışır, temiz, düzenli ve diğer yapılarla mimari bir bütünlük sağlaması amacıyla Battalgazi Belediyesi tarafından startı verilen 6 sokakta sağlıklaştırma çalışmaları aralıksız devam ediyor. 

Battalgazi’deki 6 Sokakta Sağlıklaştırma Çalışmaları Sürüyor

Hayata geçirdiği yatırımlarla Battalgazi’yi her geçen gün geliştirip güzelleştiren Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in talimatlarıyla Battalgazi’nin kalbi niteliğindeki Yeni Hamam Mahallesindeki 6 sokakta startı verilen sağlıklaştırma çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.  Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Küpçüler, Altınkayısı, Beypınar, Kasap Pazarı, Pınarçık ve Sabuncu Sokakta yürütülen sağlıklaştırma çalışmaları kapsamında 35 bina ve 175 dükkan, estetik bir görünüme kavuşacak.

ESNAFLARDAN ÇALIŞMALARA TAM NOT

Sağlıklaştırma çalışmalarını esnaflar olarak memnuniyetle karşıladıklarını aktaran Ramazan Vurmaz isimli esnaf, “Çok güzel bir çalışma oldu. 13 yıldır burada esnaflık yapıyorum. Burası harabe içindeydi. Eskisi ile yenisi arasında çok fark var. Bayağı güzel bir çalışma oldu. Esnaflarda vatandaşlarda çalışmalardan bir hayli memnun. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” derken, Şaban Altuntop ise, “Burada 15 yıldır esnafım, ilk defa bir çivi çakıldığını gördüm. Burada büyük bir düzensizlik vardı. Dışarıdan gelen misafirlerimiz öncelikle burayı geziyor, alışverişlerini yapıyor. Alışveriş yaparken tedirgin oluyorlardı. Bizlere soruyorlar; burası Şire pazarımı? Buranın Şire pazarına benzer bir hali yok. İnanmıyorlardı. Yapılan bu çalışmalarla Şire pazarı hak ettiği değere kavuştu. Tabelalarımızı da tek tip olursa daha güzel olacak. Bizler elimizden gelen tüm desteği vermeye hazırız. Sağlıklaştırma çalışmalarını başlatan Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder’e teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’e teşekkürlerini ileten Batıkan İmik isimli esnaf, “Ben burada yeni bir esnafım. Battalgazi Belediye Başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Hakikaten Battalgazi’yi daha yaşanabilir hale getirdi. Kendisi büyük bir özveri ile çalışıyor, sokaklarımız ise bir düzen alıyor. Başkanımız, Malatya ve Battalgazi’ye değer katan bir başkan. Bu çalışma sokağımıza canlılıkta getirecek” derken, Burak Tomo isimli esnaf ise, “Battalgazi Belediyemiz güzel bir çalışma ortaya koyuyor. Bu çalışmalar buraya yakışan çalışmalar. Dünyanın neresinden gelirseniz gelin mutlaka buraya uğrayıp gidiyorlar. Müşterilerimiz Şire pazarına yakışan bir görüntünün olmadığını söylüyorlardı. Fakat şuanda olumlu tepkiler alıyoruz. Pazarımız yıllar sonra hak ettiği değere kavuşuyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER