banner53

Battalgazi Mahallelerindeki Altyapı Ve Üst Yapı Çalışmaları Tamamlanıyor

Battalgazi İlçesine Bağlı Alişar, Kemerköprü Ve Serintepe Mahallelerindeki Altyapı Ve Üst Yapı Çalışmaları Tamamlandı

Battalgazi Mahallelerindeki Altyapı Ve Üst Yapı Çalışmaları Tamamlanıyor

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi ilçesine bağlı Alişar, Kemerköprü ve Serintepe mahallelerinde yapımı tamamlanan altyapı, üstyapı ve içme suyu hattı çalışmalarını yerinde inceleyerek, gerçekleştirilen hizmetlerin bölgedeki vatandaşlara hayırlı olmasını temenni etti. 
Yapılan incelemelerde Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a AK Parti Malatya Milletvekili İhsan Koca, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Latif Okyay, MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert ve bölge muhtarları ve vatandaşlar eşlik etti. 
Battalgazi ilçesinin Alişar, Kemerköprü ve Serintepe mahallelerinin sorunları çözen Büyükşehir Belediyesi, bölgede 80 kilometrelik asfaltlama ve 80 kilometrelik içme suyu hattı çalışmalarını tamamladı.


Öte yandan altyapı ve üstyapı çalışmaları tamamlanan bölgede MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından 600 tonluk su deposu da yapıldı. Böylelikle yazın su sorunu yaşayan bölgedeki vatandaşların sorunu Malatya Büyükşehir Belediyesitarafından çözüme kavuşturuldu. 

DAĞDEVİREN: 6. AY OLDUĞU ZAMAN MAHALLEMİZDE İÇECEK SU BULAMAZDIK

Mahallelerinde yaşanan sorunların Büyükşehir Belediyesince giderildiğini ifade edenAlişar Mahallesi MuhtarıRamazan Dağdeviren,“2 yıl öncesine kadar 6. ay olduğu zaman mahallemizde içecek su bulamazdık. MASKİ Genel Müdürlüğüne müracaat yaptık. Müracaattan sonra MASKİ Genel Müdürlüğümüz 80 kilometrelik bir çalışma ile altyapı ve içme suyu hattımız yaptı. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Gerçekleştirilen altyapı çalışmaları nedeniyle yollarımızda tahribatlar oluştu. Bu sorunumuzu da Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığımıza ilettik. Yolumuzu da yaptılar ben tekrardan emeği geçen herkese teşekkür ederim. Ayrıca Alişar Mahallemize 600 tonluk bir su deposu yapıldı. Bu su deposu Alişar ve Kemerköprü mahallelerini su sorunundan kurtardı” diye konuştu. 

TOMO: BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZ SORUNLARI ORTADAN KALDIRDI

Kemerköprü Mahallesi Muhtarı Mustafa Tomo ise, “Eskialtyapımız yaklaşık 25 yıl önce yapılmıştı ve eski olması nedeniyle sıklıkla buralarda boru patlamaları meydana geliyordu. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’ın ve MASKİ Genel Müdürlüğümüzün yapmış olduğu altyapı çalışmalarından sonra bu sorun ortadan kalktı. İçme suyu hattımız tamamen yenilendi. Akabinde yollarımız asfaltlandı. Bu hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımızı ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. 

MERT: 600 TONLUK YENİ DEPO YAPILDI

Bölgenin su sorununu çözdüklerini vurgulayanMASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, “Biz bu bölgenin altyapısını tamamen yeniledik. 600 tonluk yeni depomuzu yaptık. Bu bölgeye gelmeden uzaktan deponun su seviyesini görebiliyoruz, ne kadar su verdiğimizi görebiliyoruz” dedi. 

OKYAY: YOLUMUZ VATANDAŞLARIMIZIN KULLANIMINA AÇILDI

Yapılan çalışmalar hakkından bilgiler aktaranBüyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Latif Okyay, “Battalgazi ilçemizin Alişar, Kemerköprü ve Serintepe dediğimiz bölgede, altyapı, içeme suyu ve kanalizasyon çalışmaları MASKİ Genel Müdürlüğümüz tarafından tamamlandı. Bizlerde bu bölgenin stabilize çalışmalarına bahar aylarından başlayıp, şu anda da birinci ve ikinci kat olmak üzere 80 kilometrelik asfalt çalışmasını tamamladık. Yolumuz vatandaşlarımızın kullanımına açıldı. Yapılan çalışmaların bölgedeki vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı. 

GÜDER: BAŞKANIMIZ SELAHATTİN GÜRKAN VE EKİBİNE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM

Büyükşehir Belediyesi ile uyum içerisinde çalıştıklarını söyleyenBattalgazi Belediye Başkanı Osman Güder,“Heyetimiz gün geçmiyor ki yeni bir hizmetle buluşuyor olmasın, bugün Battalgazi ilçemizin Alişar ve Kemerköprü mahallelerimizde MASKİ’mizin yapmış olduğu altyapı çalışmaları ve Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığımızın yaptığı üstyapı çalışmalarını, heyetimiz ile beraber incelemiş olduk. Bölgedeki vatandaşlar yapılan hizmetlerden duyduğu memnuniyeti dile getiriyorlar. Zaten AK Parti Belediyeciliği hizmet belediyeciliğidir. Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan daha önceden Battalgazi Belediye Başkanı olduğu için Battalgazi ilçesindeki sorunları ve eksiklikleri çok iyi bilir. Başkanımız ile beraber şehrimiz için uyum içerisinde çalışıyoruz. Bölgemize yapmış oldukları çalışmalarda dolayı başta Başkanımız Selahattin Gürkan ve ekibine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

KOCA: GÜZEL HİZMETLERİN MUTLULUĞUNU HEMŞERİLERİMİZ İLE PAYLAŞIYORUZ

AK Parti Malatya Milletvekili İhsan Koca konuşmasında “Bugün güzel hizmetlerin mutluluğunu hemşerilerimiz ile paylaşıyoruz. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan olmak üzere tüm ekibine teşekkür ediyorum. Büyük bir felaketten sonra oluşan bir ortamda hizmetlerin aksamada devam etmesi ve hemşehrilerimizin yapılan hizmetlerden duyduğu memnuniyeti ifade etmesi bizleri de ziyadesi ile memnun ediyor. Yapılan hizmetlerin vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” kelimelerine yer verdi.

GÜRKAN: VATANDAŞIMIZIN MEMNUNİYETİ BİZİ ZİYADESİ İLE MEMNUN EDİYOR

Malatya’nın 13 ilçesi 718 mahallesinde Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarının olduğuna değinen Başkan Gürkan, “Böyle bir hizmetin açılışında bulunmaktan onur duyduğumu ifade etmek istiyorum. Vatandaşımızın memnuniyeti bizi ziyadesi ile memnun ediyor. Arkadaşlarımızda sahada çalışarak vatandaşın memnuniyeti için büyük gayret gösteriyor. Malatya’nın 13 ilçesi 718 mahallesini tek tek gezdiğimizde Allah’a şükürler olsun ki her yerde şantiyemiz ve Büyükşehir Belediyemizin çalışması var. Ayrıca ilgili ilçe belediyemizin de çalışması var. Yaptığımız çalışmalar AK Parti Belediyeciliğininen güzel örneğidir. Alişar bölgemizde de 80 kilometre asfalt 80 kilometrede altyapı çalışmaları yapılmış. Ayrıca bölgenin su sıkıntısını gideren 600 tonluk su deposu yapılıp, bitirilmiş. Bu çalışmaların yapılması o kadar kolay değil bir taraftan bin yılın felaketi olan deprem yaşamışız, depremin yaralarının sarılması gayreti içerisindeyken diğer taraftan da normal yatırımlarımızın herhangi bir inkıtaaya uğramadan çalışmalarımızı yapmaya yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Bu çalışmalarımızın Malatya’mıza, Malatyalı hemşerilerimize, bölgede yaptığımız çalışmaların ise Alişarlı, Kemerköprülü ve Serintepeli hemşerilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER