Kur’an Kursu Öğrencilerine Dondurmalar Başkan Güder’den

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, yaz Kur'an kursunda eğitim alan öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerin yoğun sevgisiyle karşılaşan ve onlara dondurma hediye eden Başkan Güder, yaz tatillerini Kur'an-ı Kerim öğrenerek değerlendiren çocuklara ve eğiticilerine de teşekkürlerini iletti.

Kur’an Kursu Öğrencilerine Dondurmalar Başkan Güder’den

Başkan Güder: “İslam, Allah’ın Takdiriyle Nesilden Nesile Aktarılacak”

Yaz tatilini Göztepe Cami’sinde Kur’an- Kerim öğrenerek sürdüren çocuklarla bir araya gelen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, depremzede öğrencilere moral vermek amacıyla kendilerini ziyaret ettiklerini belirtti. 

Kur’an – Kerim’i öğrenmenin önemine dikkat çeken Başkan Güder; “Öncelikle yaz tatilinizi, kutsal kitabımız olan Kur’an-ı Kerim’i öğrenmek amacıyla değerlendirdiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu öğrenme isteğiniz çok kıymetli. Başarılarınızın devamını diliyorum. Rabbim Kur'an-ı Kerim'i anlamayı ve onunla amel etmeyi nasip etsin. Hocalarımızın himayesinde geleceğimizin teminatı yavrularımız, Kur’an-ı tanıma ve öğrenme eğitimleri devam ediyor. Battalgazi Belediyesi olarak bizlerde bu eğitimleri yerinde görmek ve depremzede çocuklarımıza moral vermek amacıyla onları ziyaret ettik. Çocuklarımızın neşesine ortak olduk. Cennet yüzlü çocuklarımızın yüzünde tebessüm görüyoruz. İnşallah bu yavrularımız  kendinden sonra gelen nesli yetiştirecek. İslam, Allah’ın takdiriyle nesilden nesile aktarılacak. Bu çalışma çok ama çok önemli. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş’a ve birbirinden kıymetli hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Milli ve manevi değerlerine bağlı bir nesil yetiştirmeyi Allah bizlere nasip etsin.” şeklinde konuştu.

Gerçekleştirilen ziyaret sonrasında, Başkan Güder öğrenciler için hazırlamış oldukları çeşitli hediyeleri dağıtarak, dondurma ikramında bulundu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER