Battalgazi Belediyesi’nden Ödüllü Resim Yarışması

Her yıl düzenlediği yarışmalar ile edebiyat ve sanat dünyasına yeni yetenekler kazandırmaya devam eden Battalgazi Belediyesi, Türkiye’nin aydınlık yarınları gençlerin içindeki sevgi, şefkat ve merhamet duygusunu görsel olarak ifade etmesini sağlamak amacıyla Sevgi, Şefkat ve Merhamet temalı “Liseler Arası Ödüllü Resim Yarışması”nın startını verdi.

Battalgazi Belediyesi’nden Ödüllü Resim Yarışması

Medeniyetin Kalbi Battalgazi’de birçok sosyal ve kültürel etkinliğe imza atan Battalgazi Belediyesi, ilçedeki lise öğrencileri için özel bir yarışma başlattı. Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından Türkiye’nin aydınlık yarınları gençlerin içindeki sevgi, şefkat ve merhamet duygusunu görsel olarak ifade etmesini sağlamak amacıyla “Liseler Arası Ödüllü Resim Yarışması”nın startını verdi. Sevgi, Şefkat ve Merhamet temalı Resim Yarışmasına Malatya’da merkez ve merkeze bağlı tüm resmi ve özel okullarda öğrenim gören lise öğrencileri katılabilecek. Ayrıca öğrenciler okullarından bağımsız ferdi olarak da yarışmaya katılabilecekler. 22 Kasım Salı günü başvuruların sona ereceği Resim Yarışmasının sonuçları ise 25 Kasım Cuma günü açıklanacak. Katılımcılar, 35x50 ebatlarından küçük olmaması kaydıyla sulu boya, yağlı boya, pastel boya, karakalem ve kolaj tekniklerinde en fazla 3 adet eser ile yarışmaya katılabilecekler.
ÖDÜLLER SÖYLEŞİDEN SONRA TAKDİM EDİLECEK
Birinciye 1.500 TL, İkinciye 1.000 TL ve üçüncüye 500 TL para ödülünün verileceği yarışmada dereye girenlerin ödülleri ise 25 Kasım Cuma günü saat: 13.30’da Battalgazi Belediyesi Konferans Salonun da “Her Kadın Bir Çiçektir” konulu söyleşiden sonra takdim edilecek. 7 esere de Mansiyon ödülünün verileceği yarışmada seçilmiş olan 50 eserde Battalgazi Belediye hizmet binasında sergilenmeye hak kazanacak. 
BAŞKAN GÜDER: “TÜM ÖĞRENCİLERİMİZİ DAVET EDİYORUZ”
Tüm sanatsever öğrencileri ücretsiz olarak düzenlenecek olan Resim Yarışmasına davet eden Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz bizim umudumuz, geleceğimiz ve en değerli varlıklarımızdır. Tarih başkenti ilçemizde güzel bir yarışmanın daha startını gençlerimiz için verdik. Bizler sizin hayal gücünüzden, yaratıcığınızdan ve umudunuzdan güç alıyoruz. Sevgiyi, şefkati, merhameti sizin gözünüzden görmek ve sizlerin çizdiği resimlerle ilçemizi donatmak için Resim Yarışmasının startını verdik. Tüm öğrencilerimizi bu özel yarışmamıza davet ediyoruz” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER