banner53

Başkan Sarıbaş, Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamayı değerlendirdi

İyi Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan solunum cihazı arızası ile ilgili Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamayı değerlendirdi.

Başkan Sarıbaş, Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamayı değerlendirdi

Sarıbaş, Sağlık İl Müdürü Recep Bentli’ye konunun gündeme getirilmesinin hemen ardından yazılı bir açıklama yapmasına ve gösterdiği hassasiyete teşekkür ederek, ” Hastanede tedavi gören hastaların yakınları, yaşadıkları sıkıntıları bize ilettiler. Bunun üzerine bizlerde konunun araştırılması için Sağlık Müdürlüğüne iddiaların doğruluğunu sorduk. Sağlık Müdürlüğü  de dün yazılı bir açıklama yaparak, sıkıntıların neden kaynaklandığını kamuoyu ile paylaştı. Öncelikle bu hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bizler konuyu gündeme getirmeseydik bu durum ortaya çıkmayacaktı. Sağlık Müdürlüğü’nü töhmet altında bırakacak bir iddia da bulunmadık. Sadece iddiaların doğru olup olmadığını sorduk. Sağlık Müdürlüğü iddiaların doğru olduğunu, konunun soruşturma safhasında olduğunu bildirdi. Bu ihmal ve hatalardan dolayı ölen ya da durumu daha da ağırlaşan hastalar olup olmadığı konusunda da bir açıklama beklediğimizi ifade etmek istiyorum. Buradan,  hastanede yaşananların takipçisi olacağımızı kamuoyu ile paylaşmak isterim.” dedi

Sarıbaş,  son günlerde Malatya’da covid-19 virüsünün yayılmasının ürkütücü boyutlarda artış göstermesinden endişe ettiklerini de ifade ederek, “İlimizde maalesef vakla sayılarında çok ciddi artışlar var. Tüm vatandaşlarımızı alınan önlemlere hassasiyetle uymaya davet ediyorum. Bu salgın nedeniyle hayatını kaybeden hemşehrilerimize Allah’tan rahmet, tedavi gören hemşehrilerimize tez zamanda sağlıklarına kavuşmalarını diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2020, 12:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER