Başkan Sadıkoğlu, hal esnafı ile bir araya geldi

Malatya Hali’ni ziyaret ederek, sebze ve meyve komisyoncularıyla bir araya gelen Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “Daha taze ve sağlıklı sebze meyve tüketmemiz için gecelerini gündüzlerine katan hal esnafımızı gayretlerinden dolayı tebrik ediyorum” dedi.

Başkan Sadıkoğlu, hal esnafı ile bir araya geldi

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Malatya Sebze Meyve Hali’ni ziyaret ederek, sebze ve meyve komisyoncularıyla görüştü. 

Başkan Sadıkoğlu’na ziyaret sırasında aynı zamanda Malatya TSO Meclis Üyeleri de olan hal esnafları Sıddık Özdemir ve Selami Özen ile Malatya Sebze Meyve Komisyoncu ve Tüccarları Derneği Başkanı Celal Akbay, Malatya TSO Meclis Divan Üyeleri Ayhan Altunok, Mustafa Eroğlu, Meclis Üyeleri Osman Yıldırım ve Erol Ergül eşlik etti.

“GECELERİNİ GÜNDÜZLERİNE KATIYORLAR”

Hal esnafının tamamını tek tek gezerek sorun ve sıkıntıları dinleyen Başkan Sadıkoğlu, “Malatya Sebze Meyve Hali’ni ziyaret ederek Oda üyemiz olsun olmasın tüm esnafımızla bir araya geldik. Şunu net bir şekilde ifade edebilirimi ki Malatya Sebze Meyve Hali’nde ticaret yapan hal esnafı yüzde yüz kar ediyor diye bir şey yok. Sonuçta bu işin de bir maliyeti var, nakliyesi var, vergisi var, kirası var. Hal esnafımızın karlılık oranları yüzde onlar, yirmilerle sınırlı. Özellikle tarım ürünlerinin ihracata yönlendirilmesiyle de fiyatlara yansımalar oldu. Fiyatların yükselmesiyle ilgili enflasyonist bir ortamda esnafımızın suçlu gibi görülmesi kabul edilemez bir durumdur. Hal esnafımız Malatya’da yaşayan herkesin daha sağlıklı ve taze ürün tüketmeleri için gecelerini gündüzlerine katarak çalışıyorlar. Bu mücadelelerinden dolayı teşekkür ediyorum. Umut ediyoruz ki bu enflasyonist ortam giderilir ve herkes evine uygun fiyata sebze meyve alır. Hal esnafımıza bizleri misafir ettikleri ve ilgileri için bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

“BİZDE STOKÇULUK YOK”

Malatya TSO Meclis Üyesi Sıddık Özdemir de şunları söyledi; “Başkanımıza hal esnafımızı ziyaretinden dolayı teşekkür ederim. Esnafımızın dertlerini dinlediler, sorunlarını dinlediler. Hal esnafımız stokçuluk falan yapması mümkün değil. Öyle dışarıda konuşulduğu gibi stokçuluk yok. Başkanımız da bugün ziyareti esnasında bunu gördü. Oğuzhan Başkanımıza ziyaretleri ve ilgisi için teşekkür ediyoruz.”

“FİYATLARIN YÜKSELMESİ KOMİSYONCULARDAN KAYNAKLANMIYOR”

Sebze meyve fiyatlarının yükselmesinin hal komisyoncularıyla alakalı olmadığını vurgulayan Malatya Sebze Meyve Komisyoncu ve Tüccarları Derneği Başkanı Celal Akbay, “Oğuzhan Başkanımız yılda en az üç kez gelip hal esnafımızı ziyaret ediyor. Sıkıntılarımızı, dertlerimizi dinliyor. Bizler de yaşadığımız sorunları ve taleplerimizi başkanımıza iletiyoruz. Kamuoyunda sebze meyve fiyatlarının yüksek olmasının komisyonculardan kaynaklandığı söyleniyor, böyle bir durum söz konusu değil. Tüm bu konuları başkanımıza ilettik. Ziyaretlerinden dolayı sağ olsun var olsunlar” şeklinde konuştu. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER