banner53

Başkan Gürkan 'Yılın Fotoğrafları' Oylamasına Katıldı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Anadolu Ajansı (AA) tarafından düzenlenen “Yılın Fotoğrafları” oylamasına katıldı. Başkan Gürkan, Haber, Yaşam ve Spor kategorilerinde foto muhabirleri ve muhabirler tarafından yurt içi ve yurt dışında çekilen yaklaşık 80 fotoğraf yer aldığı oylamada her bir kategori için bir oy kullandı. 

Başkan Gürkan 'Yılın Fotoğrafları' Oylamasına Katıldı

Anadolu Ajansı tarafından her yıl yapılan ‘Yılın Fotoğrafları’ fotoğraf oylamasına Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’da katıldı. Haber, Yaşam ve Spor Kategorisinde gerçekleştirilen oylamada fotoğrafları inceleyen Başkan Gürkan, üç kategoride beğendiği fotoğrafları oyladı.
31 Aralık tarihine kadar devam edecek olan “Yılın Fotoğrafları” oylamasına katılarak oy kullanan Başkan Gürkan haber kategorisinde ‘Diyarbakır Anneleri’ fotoğrafına oy kullandı. Başkan Gürkan kullandığı oy sonrasında yaptığı açıklamada, “Anadolu Ajansı’nın fotoğraf arşivinden derlemiş olduğu fotoğraflardan beğenilen fotoğrafların değerlendirilmesi ve yılın fotoğrafı seçilmesi noktasında bizlerin görüşüne başvurmuş olması bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Tabii bütün fotoğraflar güzel. Bütün fotoğrafları çekenleri tebrik ediyorum. Bilindiği gibi ülkemiz uzun yıllardan buyana terörle mücadele ediyor. Bu terörle mücadelede çok şehidimizin oldu. Güvenlik güçlerimizden, askerimizden, polisimizden, korucularımızdan, hemşirelerimizden, öğretmenlerimizden ve sivil vatandaşlarımızdan çok kaybımız var. Diğer taraftan küçük yaştaki çocukları dağa götürüp onların beyinlerini yıkayarak hem ülkelerine hem ailelerine düşman unsur haline getirmeleri ülkemizin uzun yıllardan beri gündemindedir. Buna dikkat çekmek adına Diyarbakır Annelerinin uzun zamandan buyana yapmış olduğu direnişin hem güncelliğini koruması noktasında hem bundan sonraki terörün amaçladığı ve kendilerine mankut yapmak istediği çocukların bir daha onların oyuncağı olmaması noktasında ‘Diyarbakır Anneleri’ fotoğrafını beğendiğimi ifade etmek istiyorum. İnşallah bu fotoğrafların arşivde kalmasını temenni ediyorum. Bundan sonraki süreçte hem çocuklarımız hem evlatlarımız hem güvenlik kuvvetlerimiz ve sivil vatandaşlarımızın teröre kurban gitmemelerini temenni ediyorum. Ülkemize huzurlu, mutlu yarınlar temenni ettiğimi ifade ediyorum. İnşallah bir dahaki süreçlerde daha güzel fotoğrafları paylaşmak dileğiyle diyorum” dedi.

Spor kategorisinde Malatyaspor taraftarı olan yaşlı çiftin fotoğrafını beğenen ve oylayan Başkan Gürkan, “Spor Kategorisinde yer alan fotoğrafları da inceledim. Malatyalı olan evli çiftin Malatyaspor’a göstermiş oldukları taraftarlık anlamındaki güzel örneklerini fotoğrafta gördüm. Bu fotoğrafı çeken kardeşimizi kutladığımı ifade etmek istiyorum. Spor aynı zamanda bütün dünya milletlerinin birlik ve beraberlik içerisinde olduğu ve dayanışmanın en yüksek şekilde temayüz ettiği değerlerdir. Dolayısıyla spor birleştiricidir, kaynaştırıcıdır. Malatya’mızın ortak paydası olan Malatyaspor taraftarı evli çiftin sahaya gelerek Malatyaspor’a desteklerini çekilen fotoğrafta en güzel şekilde yansıtmışlar. Fotoğrafı çeken kardeşimizi bir kez daha kutluyorum ve Malatyaspor’un bu iki taraftarını tebrik ediyorum. Malatyaspor’umuza da bu sezonda başarı temennimi ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu.
Yaşam kategorisinde ise,İstanbul Fatih’te bulunan Nuruosmaniye Camisi’nde ekiplerin yaptığı dezenfekte çalışmalarının fotoğraflandığı kareyi beğenen ve oylama yapan Başkan Gürkan, “Mart ayında Çin’in Wuhan kentinde vuku bulan ve bütün dünyayı etkileyen küresel anlamda pandemi krizi dünya milletler camiasını etkilediği gibi ülkemizi ve şehrimizi de etkiledi. Özellikle insanların sade duygularının ifade edildiği yer olan, Allah’a yakınlaşma ve Allah’ın evi diye tabir ettiğimiz mescitlerde ve camilerimizde de bu süreç içerisinde ibadetlerimizden belirli mesafe kurallarına dikkat edilmesi hatta toplu ibadetlerin bilahare ertelenmesi ile karşı karşıya kaldık. Tarihe not düşme adına ve dezenfekte ekibinin camilerin dezenfekte edilmesinin bir sürecini tarihe not düşme adına bu fotoğrafı tercih ettiğimiz ifade etmek istiyorum. Özellikle hem ilimizin hem ülkemizin hem de insanlığın yakasından koronavirüsün bir an evvel düşmesini temenni ediyorum. İnşallah önümüzdeki süreç içerisinde koronayla ilgili aşının bulunup, bütün ülkeye yetecek şekilde dağıtımı gerçekleştirilir. İnşallah tarihteki uyuz vakası gibi kolera vakası gibi tarihin derinliklerine gömülür temennisini ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER