banner53

Başkan Gürkan Ve Başkan Güder, Deprem Bölgesini Ziyaret Etti

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, merkez üssü Uluköy mahallesinde yaşanan 4.7’lik depremin ardından bölgeye hareket etti. Mahalle muhtarı ve vatandaşları tek tek ziyaret eden Başkan Güder, “Şuan deprem bölgesindeyiz. Çok şükür herhangi bir sıkıntı yok. Tüm Malatyalı hemşerilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

Başkan Gürkan Ve Başkan Güder, Deprem Bölgesini Ziyaret Etti

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile birlikte bugün saat: 11.27’de merkez üssü Battalgazi ilçesine bağlı Uluköy mahallesinde yaşanan 4.7’lik depremin ardından bölgeyi ziyaret etti. Uluköy mahallesindeki vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Gürkan ve Başkan Güder, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Depreme Battalgazi Belediyesi’nde yakalandığını ve ciddi bir sarsıntı hissettiğini belirten Başkan Güder, “Şuan deprem bölgesindeyiz. Çok şükür herhangi bir sıkıntı yok” dedi.

MUHTAR GÜNGÖR: “HERHANGİ BİR YIKIM VEYA CAN KAYBI YOKTUR”

Herhangi bir yıkımın ve can kaybının olmadığını açıklayan Uluköy Mahalle Muhtarı Abdulvahap Güngör, “Öğlen saatlerinde merkezi üssü Uluköy 4.7 şiddetinde deprem oldu. Bu deprem çevre illerde de hissedildi. Herhangi bir yıkım veya can kaybı yoktur. Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan ile Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder, hemen aradılar ve şimdide yanımıza geldiler” İfadelerini kullandı.

BAŞKAN GÜDER: “BİRŞEY OLMADIĞINI ÖĞRENİNCE RAHAT BİR NEFES ALDIK”

Depremin hemen ardından bölgeye hareket ettiklerinin altını çizen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Battalgazi ilçemize bağlı Uluköy mahallemizde saat: 11.30 civarlarında ciddi bir sarsıntı hissettik. Depreme hizmet binamızda yakalandık. Ciddi bir sarsıntı hissettik ve o an Malatya’da ciddi hasarların olacağını düşündük. Çok şükür ki deprem kısa sürdü. Arkadaşlarımız hemen muhtarlara ve vatandaşlara ulaştılar. Çok şükür bir şey olmadığını öğrenince rahat bir nefes aldık. Şiddet olarak 4.7 olarak ifade edildi ama Malatya deprem bölgesi olduğu için hissiyatını daha büyük yaşadık. Şükürler olsun Büyükşehir Belediyesi ve Battalgazi Belediyesi olarak şuan bölgedeyiz. Bölgede çok şükür sıkıntı yok. Bundan sonra Belediyelere çok önemli görevler düşüyor. Yeni ruhsatsız konutların yapılmaması, yapılan evlerin yapı denetime tabi tutulması, belediyelerin kontrol etmesi gibi önlemleri aldık ve almaya da devam ediyoruz. Depremden etkilenen tüm Malatyalı hemşerilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Temennimiz odur ki bir daha bir daha depremler yaşamayalım” dedi.

BAŞKAN GÜRKAN: “BÜTÜN HEMŞERİLERİME GEÇMİŞ OLSUN DİYORUM”

Malatya’da depremi şiddetli hissettiklerini ifade eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise şunları söyledi: “4,7 şiddetindeki depremin merkez üssü Uluköy Mahalllesine geldik. Malatya merkeze yaklaşık 30 km uzaklıkta. Hakikaten depremi Malatya’da çok şiddetli hissettik. Bunun üzerine depremin merkez üssü Uluköy, Gülümuşağı, Fırıncılar muhtarlarımızı aradık, bu bölgede herhangi bir sıkıntı var mı diye sorduk. Allaha çok şükür herhangi bir problem yok. Mahallemizde özellikle zarar ziyan söz konusu değil. Buna şükrediyoruz. Temennimiz odur ki; bir daha bu tür depremleri yaşamayalım. Depreme dayanıklı yapıların yapılmasının da çok önemli olduğu, deprem gerçeği ile gün yüzüne çıkmış oluyor. Ben bütün hemşerilerime geçmiş olsun diyorum. Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz ve yerel yönetimler olarak bizler gerekli tedbirleri aldık. Şuanda deprem konutları bitmek üzere. Önümüzdeki aydan itibaren de inşallah deprem konutlarını hak sahiplerine teslim edilecek. Temennimiz ve dileğimiz Malatya’mızda ve ülkemizde bu tür afetlerin uğramaması” diyerek sözlerini tamamladı.

BAŞKAN GÜRKAN, MEYDANA GELEN DEPREMİN MERKEZ ÜSSÜ ULUKÖY’DE İNCELEMELERDE BULUNDU

Yaşanılan deprem sonrasında depreme dayanıklı yapıların yapılmasının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördüklerini söyleyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, ‘Saat 11.27’de meydana gelen 4.7 şiddetindeki depremin merkez üssü olan Uluköy mahallemizde inceleme yaptık. Uluköy, Malatya merkeze yaklaşık 30 Km uzaklıkta. Malatya merkezde depremi çok şiddetli hissettik. Özellikle deprem merkez üssü olan Uluköy, Gülümuşağı ve Fırıncılar mahallemizdeki muhtarlarımızı aradık herhangi bir sıkıntı oldu mu diye. Allah’a şükürler olsun herhangi bir sıkıntı yok. Mahallelerimizde zarar ziyan gören gerek mal konusunda gerek can konusunda herhangi bir olumsuz durum söz konusu değil. Buna şükrediyoruz bir daha deprem olmamasını temenni ediyoruz. Depreme dayanıklı yapıların yapılmasının da çok önemli olduğu deprem gerçeği ile gün yüzüne çıkıyor. Evlerin betonarme olmasının, güçlü kolonlarla yapılmış olmasının, evleri gezdiğimizde ne kadar önemli olduğunu gördük. Ben bütün hemşehrilerimize geçmiş olsun diyorum. Temennimiz ve dileğimiz odur ki 24 Ocak’ta meydana gelen depremde depremzedelerimizin yararlarının bir an önce sarılmasını diliyoruz. Bu konuda da gerek Cumhurbaşkanımız, gerek hükümetimiz, gerek yerelde bizler ve valiliğimiz gerekli tedbirleri aldı. Şuanda deprem konutları bitmek üzere. Önümüzdeki aydan itibaren de inşallah deprem konutları hak sahiplerine dağıtılacak. Malatya’mıza ve ülkemize bu tür afetlerin uğramamasını temenni ediyorum. Bütün hemşehrilerime geçmiş olsun diyorum’ diye konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 21:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER