banner53

Başkan Gürkan, Ordu'da Malatya'ya yapılan hizmetleri anlattı

Başkan Gürkan, Ordu’da AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanları ile bir araya geldi

Başkan Gürkan, Ordu'da Malatya'ya yapılan hizmetleri anlattı

Başkan Gürkan: Ordu’da Büyükşehir Belediye Başkanları ile bir araya geldik, istişarelerde bulunduk. Kendilerine Malatya’mızı ve hizmetlerimizi anlattık. 
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden seçilen 14 Büyükşehir Belediye Başkanından 11’i Ordu’da bir araya geldi. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da, bu görüşmede Malatya’da hizmetleri, Malatya Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarını ve Malatya’nın değerlerini diğer Büyükşehir Belediye Başkanları ile paylaştı. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Gürkan’ın katıldığı buluşmaya, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, BalıkesirBüyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, BursaBüyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, DenizliBüyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ErzurumBüyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, KocaeliBüyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, KonyaBüyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, SakaryaBüyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SamsunBüyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve Ordu Valisi Tuncay Sonelkatıldılar. 

Başkan Gürkan: Tecrübelerini Ordu’nun hizmetine yansıtacaktır 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimizi ve hizmetlerimizi anlatma ve tanıtma noktasında önemli girişimlerde bulunuyoruz. Bunun için bugün de Ordu’dayız. Geçtiğimiz günlerde Ankara’da yapılan bir toplantıda büyükşehir belediye başkanları olarak şehirlerimizde sırayla toplantı yapma kararı aldık. Bu kararın da ilki Ordu’da gerçekleştirildi. Başkanımız burada yoğun bir çalışma içerisinde. Çalışmalarının bir kısmını da görmek nasip oldu. Çalışmalar hakikaten titizlikle yürütülen projeler. Doğanın ve yeşilin korunması noktasında güzel işler yapılmış. Hilmi Başkanımızın geçmişte yaptığı bakanlık tecrübelerini Ordu’nun hizmetine yansıtacağına inanıyorum. Ordu gelecek günlerde çok daha iyi hizmetlerle tanışmış, güzel ve şirin bir ilimiz olmaya devam edecektir” dedi.

Dört Dörtlük Bir Toplantı Oldu

Toplantı için Ordu’ya gelen misafirlerin Ordu’ya hayran kaldığını ifade eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ise “Belediye başkanlarımıza Ordu’muzun güzelliklerini tanıtma imkânı bulduk. Kendileri de yaptığımız çalışmaları çok beğendiler. Aynı zamanda belediye başkanı arkadaşlarımızla deneyimlerimizi, tecrübelerimizi paylaşma ortamı doğdu. Yaptığımız çalışmaları mukayese ettik. Bu toplantıdan Ordu’nun da çok güzel kazanımları olacak. Halkımızın sıcak ilgisi de gelen misafirlerimizin çok hoşuna gitti. Dolayısıyla halkıyla, şehriyle, doğasıyla çok güzel bir Ordu ortaya çıktı. Sonuç olarak dört dörtlük bir toplantı oldu” şeklinde konuştu.

Sosyal Medya üzerinden bizleri takip ederek güncel gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Hesabımızı  Buradan Takip Et

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

Yotube Kanalımızı Buradan Takip Et

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2020, 17:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER