Başkan Gürkan,  Muhtar Dernekleriyle bir araya geldi

Muhtarlar Günü nedeniyle Muhtar Dernekleriyle bir araya gelen Başkan Gürkan,  "Birlikte Yönetim Anlayışını Benimsiyoruz"Dedi

Başkan Gürkan,  Muhtar Dernekleriyle bir araya geldi

19 Ekim Muhtarlar Günü öncesi, Malatya’da faaliyet gösteren Muhtar Dernekleri Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret ederek bir süre görüştüler. 

19 Ekim Muhtarlar günü nedeniyle mahalle muhtarları, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret ettiler.  Ziyarete, Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren, Kayısı Kent Muhtarlar Dernek Başkanı Alaattin Aktaş, Doğanşehir Muhtarlar Dernek Başkanı Memet Hatun, Akçadağ Muhtarlar Dernek Başkanı Aydın Coşkun, Hekimhan Muhtarlar Dernek Başkanı Mustafa Tunç, Arapgir Dernek Başkanı Özgür Çataldaş, Darende Muhtarlar Dernek Başkanı Mehmet Çelik, Doğanyol Muhtarlar Dernek Başkanı Bekir Conger, Kale İzzollu Muhtarlar Dernek Başkanı Emir Gülçek, Malatya İli Mahalle ve Köy Muhtarları Dernek Başkanı AliseydiYücekaya,  Battalgazi Muhtarlar Dernek Başkanı Abdulvahap Ortaç, , Arguvan Muhtarlar Dernek Başkanı Ekrem Aslan, Malatya Muhtarlar Dernek Başkanı Şahin Demirci,Yeşilyurt Muhtarlar Derneği Başkan Vekili (Bentbaşı Mahalle Muhtarı) Yakup Korkmaz ve Muhtarlık İşleri Şube Müdürü katıldı. 

Ziyarette, muhtarların birliktelik içerisinde gerçekleştirdikleri ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “ 19 Ekim tarihinde muhtarlar gününü hep birlikte kutlayacağız. Biz muhtarları değerlendirirken demokrasinin kaynağı olarak değerlendiriyoruz. Demokrasi bir nehirse o nehri besleyen kaynakların ana kolları muhtarlardır. Muhtarlık ülkemiz içinde önemli bir müessese. Türkiye açısından da görev anlamında da stratejik anlamda da önemli görevler ifa ediyorlar muhtarlarımız. Muhtarlar, mahallenin en güvenilir kişisi anlamındadır. Hiçbir amblem altına girmeden sadece isimle ilgili olarak mahallenin emini, güvenilir ve inanılır kişisi, sır saklayan kişisi ve mahallenin problemlerini çözen kişi diye değerlendirilmesi önemli bir hadise. Seçilmiş muhtarlarımız bizim için çok kıymetlidir. 

Bizlerde yönetimimiz içerisinde yönetişim şeklinde bir yönetim anlayışını benimsediğimizi ifade etmek istiyorum. Çünkü biz birlikte yönetirsek bir anlam kazanır, mesafe kat ederiz ve verimlilik olgusunu artırırız. Bizlerde zaten Büyükşehir Belediyesi olarak gerek muhtarlarımız olsun, gerek STK’larımız olsun, gerek diğer kurum ve kuruluşlarımız olsun şehri mazisine layık istikbale hazırlama noktasında neler yapabiliriz bunun gayreti ve çabası içerisindeyiz. Muhtar derneklerimizin hep bir arada bizleri ziyaret etmeleri hakikaten beni ziyadesiyle memnun etti. Malatya açısından önemli bir kazanımdır diye düşünüyorum. Bütün muhtar derneklerinin bir arada olması, şehrin problemleriyle, sorunlarıyla ve güzellikleriyle ilgili paylaşım noktasında birliktelik sergilemeleri bizi son derece memnun etmiştir. Bu güzel tabloyu bizlere yaşattıkları için bütün dernek başkanlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başkan Gürkan’ı ziyaretleri sırasında Dernek Başkanları, muhtarlık müessesesinin Osmanlı döneminden günümüze kadar gelen bir müessese olduğunu ifade ettiler. Dernek Başkanları da yaptıkları konuşmalarda 19 Ekim tarihini Muhtarlar Günü olarak belirleyen Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ettiler.Ziyarette muhtarlar Başkan Gürkan’a da muhtarlara verdiği destekten dolayı memnuniyetlerini ifade ettiler. 

AyrıcaBattalgazi Muhtarlar Dernek Başkanı Abdulvahap Ortaçziyaret sırasında yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı idol ve rol model olarak gördüklerini belirterek, Başkan Gürkan’ın çalışmalarında ve hizmet götürmesinde hiçbir siyasi parti ayrımı gözetmeden, hiçbir ayrım gözetmeden hizmet götürdüğünü ve Malatya, Selahattin Gürkan ile nasıl kalkındıysa muhtarlar olarak mahalleleri de muhtarların öyle kalkındırmaya çalıştıklarını dile getirdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER