banner53

Başkan Gürkan Minibüsçü Ve Taksici Esnafına Maske Dağıttı

Malatya Büyükşehir Belediyesi,koronavirüs ile ilgili almış olduğu tedbirlerin yanı sıraacil ihtiyaçlarını karşılamak için dışarı çıkan vatandaşlara verilmek üzere ev ev maske dağıtımına başladı. 

Başkan Gürkan Minibüsçü Ve Taksici Esnafına Maske Dağıttı

Malatya genelinde vatandaşlara ulaşım noktasında hizmet veren minibüsçüler ve taksici esnafına Büyükşehir Belediye Binasını önünde düzenlenen program ile maske dağıtımı gerçekleştirildi. 
Maske dağıtım programına Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Büyükşehir Genel Sekreteri Cemal Noğay, Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin veMalatya Minibüsçüler ve Umumi Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, Şube Müdürleri, minibüsçü ve taksi esnafları da eşlik etti.
İnce: Türkiye’de bir ilke imza atması Malatya olarak bizler için gurur vericidir.
Malatya Minibüsçüler ve Umumi Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce; “Büyükşehir Belediye Başkanımız her zaman şoför esnafımızın ve Malatya’daki tüm esnaflarımızın zor zamanlarında yanında olmuştur. 
Minibüsçü ve taksici esnaflarımızı buraya davet ederek ve bu anlamlı hediyeyi esnafa takdim etmesi, şoför esnafına vermiş olduğu önemi göstermektedir. 
Malatya’da 10 milyon adede yakın üretim yaparak tüm esnafa ve vatandaşlara dağıtım yaparak Türkiye’de bir ilke imza atması Malatya olarak bizler için gurur vericidir. 
Çok kısıtlı bütçelerle büyük işlere imza atan Büyükşehir Belediye Başkanımıza şahsım ve esnaflarımız adına teşekkür ediyorum” dedi. 
Cebine akaryakıt ve mazot parası koyarak büyük bir kamu hizmeti yapan meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Sizlerde sağlıkçılar ve bu maskeleri üretenler kadar alkışı hak ediyorsunuz.”
Keskin: İşte esnafa destek budur 
Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, “Başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sağlık Bakanımıza, doktorlarımıza, sağlık çalışanlarımıza, bütün çalışanlarımıza korona virüs salgınına karşı yapmış oldukları çalışmalardan dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz. 
Türkiye’de ilk defa Sayın Cumhurbaşkanımızın maske ve sağlık ünitelerini üretimi noktasında seslenişinde ilk ses veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan oldu. 
Büyükşehir Belediye Başkanımızın maske üretiminde öncülük etmesiyle birlikte Malatya’da faaliyet gösteren tekstil fabrikaları üretime başlamıştır. Ülkemiz için, devletimiz için, bayrağımız için biz varız diyen herkese teşekkürlerimi iletiyorum” dedi. 
Büyükşehir Belediye Başkanımızın kapalı olduğu müddetçe Belediyeye ait iş yerlerinden kira alınmayacağınıbelirten Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin ‘İşte esnafa destek budur” şeklinde konuştu.
Maskenin insan sağlığı için çok önemli olduğunu ifade eden Keskin, “Herkese sesleniyorum, Bu işi ciddiye alalım, bu iş çok büyük, dünya ateş üstünde, dünya bir sağlık savaşı veriyor. Ne olur ihtiyacınız ve mecburiyetiniz yoksa sokağa çıkmayın evinizde kalın. Hala sokaklara bakıyorum ana baba günü, maskesiz gezen insanlar var, ne olur geleceğimiz, ülkemiz, anne babamız ve çocuklarımız için evde kalalım. Büyükşehir Belediye Başkanımıza maske dağıtımdan dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 
Başkan Gürkan: Bu bir milli meseledir
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Bütün esnafımızı en içten dileklerimle selamlıyorum. Allah’tan niyazımız ve temennimiz, korona virüs salgının bir an önce ülkemizi, milletimizi ve tüm insanlığı terk etmesidir. Tüm insanlığın bundan kurtulmasıdır. 
Evde kalarak bu virüsü daha ileriki aşamaya taşıyıp mutasyona uğratarak insanımızın ve insanlığın tehlike boyutunun altına düşmesini ve bilim adamlarımızın virüs ile ilgili aşı çalışmalarında başarılı olmalarını diliyorum. 
Bu bir milli meseledir. Bu mesaj Türkiye’nin birlik ve beraberliğinin mesajıdır. Bu milli mesele de, milletimizin bir olma olgusunun en güzel temayüz ettiğinin göstergesinin fotoğrafı olması lazım. 
Bizim günlük yaklaşık 300 bin taşıma kapasitemiz vardı. Büyükşehir Belediyemiz, Halk otobüslerimiz, minibüsçülerimiz ve taksilerimiz yani nüfusun yarısı 300-350 bine yakını, bu virüs çıktıktan sonra taşıma kapasitesi 8 bin ile 13 bin bandında seyrediyor.  
Sayın Cumhurbaşkanımız ile 2 Nisan tarihinde video konferans ile bir görüşme yaptık. Görüşme sonrasında Sayın Valimiz ile birlikte Malatya’da faaliyet gösteren tekstil sektörü temsilcileri ile görüşmeler yaparak Malatya’nın maske üretiminde merkez olması noktasında Sayın Cumhurbaşkanımızın görüş ve taleplerini ilettik. Malatyalı müteşebbislerimiz bu doğrultuda hızlı bir şekilde çalışmalarına başladılar. 
Ayrıca yine Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda Sağlık ve Ticaret Bakanlığımızın yetkilileri ile görüşmelerde bulunduk. 
Bu görüşmeler sonrası alt yapı malzemesi ve lojistik destek konusunda gerekli destekler temin edildi. Malatya’da bu alanda faaliyet gösterenmüteşebbislerimiz bu işe dâhil oldu. Bu anlamda bütün müteşebbislerimizi tebrik ediyorum, kutluyorum. 
Sayın Cumhurbaşkanımıza yazmış olduğum mektupta gerekli görüşmeleri yaparak, çalışmaları başlattığımızı belirttim. Sayın Cumhurbaşkanımız bizleri arayarak çalışmalarımızı yakinen takip ettiğini ve bizim şahsımızda Malatyalı hemşerilerimize selam ve teşekkürleriniilettiler.Bizler de müteşebbislerimizi arayarak Sayın Cumhurbaşkanımızın teşekkürlerini ilettik. İnşallah onları da belgelerle tescil edeceğiz. 
Korona virüsünü el ele vererek birlikte yeneceklerini ifade eden Gürkan, “Bilim Kurulunun ve yetkililerin almış olduğu kurallara titizlikle uyacağız. Hemşerilerimizin zorunlu haller dışında evlerinde kalmaları gerekmektedir” şeklinde konuştu.  
Konuşmaların ardında Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin veMalatya Minibüsçüler ve Umumi Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce tarafından minibüsçü ve taksici esnaflarına maske dağıtıldı.  


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER