banner53

Başkan Güder'e Ziyaretler Devam Ediyor

Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren ve dernek üyesi muhtarlar Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’i ziyaret ederek, yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulundular.

Başkan Güder'e Ziyaretler Devam Ediyor

Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren ve dernek üyesi muhtarlar Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’i ziyaret ederek, yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulundular.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’e hayırlı olsun ziyaretleri kapsamında Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan ve borsa yönetimi, Başkan Güder’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, Malatya ile ilgili konularda istişarede bulundu. Burada konuşan Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, “Osman bey gönül belediyeciliğinin gerçekten oturmuş bir başkanı. Battalgazi meclis üyeliği döneminde de bizim ilçe başkanlığımızı yapmış çok değerli bir abimiz. Kendisine bu görevde yapacağı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Cenab-ı Allah bu makamları kimlere nasip ettiyse, onlarda bu şehre hizmet etmek için elinden gelen gayreti gösteriyorlar. Battalgazi bölgesi daha çok tarım arazilerinin yoğun olduğu bir bölge. Bizde Ticaret Borsası olarak sürekli kendileri ile istişare içinde olacağız. Kendilerini gerektiği yerlerde bilgilendireceğiz, yardıma ihtiyacımız olduğu zamanlarda da yardım isteyeceğiz. Ben tekrar Malatya Ticaret Borsası adına,  meclis üyelerimiz adına ve bütün üyelerimiz adına bu görevin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ise, istişareye önem vereceklerini kaydederek, “Malatya Ticaret Borsası, Malatya’mızın can damarı olarak görüyoruz. Malatya denilince kaysı akla geliyor. Kayısı denilince de Malatya Ticaret Borsası akla geliyor. Ramazan başkanımız 1 yıl önce göreve geldiler. Göreve geldikten sonra Ticaret Borsası’nın gerek işleyişi ve çalışmasında büyük farklılıklar olduğunu gözlemledik. Bundan dolayı teşekkür ediyorum. Dün olduğu gibi bugünde, yarında, Malatya’mızın özellikle tarımsal alanda, kayısı konusunda sorunlarına sahip çıkacağına canı gönülden inanıyoruz. Bu hususta çalışmalarını devam ettireceklerine de inanıyoruz.  Bizlerde yerel yöneticiler olarak, sorumlu olduğumuz Battalgazi bölgemizde, özellikle kaysı ve tarım konusunda ne katkı sunabiliriz, biz kendileri ile istişare halinde olacağız. Elimizden gelen katkıyı, Battalgazi halkımızı, vatandaşımızı, milletimizi güçlendirme, geliştirme, ekonomik durumunu düzeltme anlamında üzerimize ne düşüyorsa, bunu yapmaya hazırız. Kayısı ortak paydamız. Gerek siyasilerimiz, gerek yerel yöneticiler, gerek STK’lar olsun, bugüne kadar çok güzel çalışmalar yapmış oldular. İnşallah yakın zamanda lisanslı depoculuk türü üzerinde kendileri çalışıyor. Kısa zaman içinde Malatya’mıza kazandırılır ve çiftçimizde bundan istifade eder diye düşünüyorum” ifadelerini kullanarak, lisanslı depoculuğun kayısı üreticileri için önemli olduğunu söyledi.

MUHTARLARLA TOPLANTI..

Bu arada Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren ve dernek üyesi muhtarlar da, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Battalgazi ilçesi ile ilgili konularda istişarenin yapıldığı ziyarette konuşan Başkan Güder, “Başarılı olmak içinde elimizden ne geliyorsa yapacağız” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’e hayırlı olsun ziyaretinde konuşan Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren, “31 Mart seçimlerinde güzel bir başarı alarak yüzde 70’lik bir oy aldı. Burada bizlerde herkesin huzurunda hayırlı olmasını ve bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diliyorum” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ise, ayrım yapmadan hizmet yapmanın gönül belediyeciliği için önemine dikkat çekerek, “Muhtarımın da ifade ettiğimiz gibi bir seçim süreci yaşamış olduk. Gerek muhtarlıklarda olsun, gerek belediyelerde olsun, belki farklı söylemler söylemiş olabiliriz, kalp de kırmış olabiliriz. Ama biz şuna inanıyoruz ki 31 Mart akşamı her şey bitti. Vatandaşımız,  milletimiz, kimi uygun gördüyse, onun lehine kararlarını verdiler ve o arkadaşlar seçilmiş oldular. Ondan sonraki süreçte biz belediyeler, sizlerde muhtarlar olarak, şu bana oy verdi, vermedi düşüncesine kapılmadan, hepimizi bulunduğumuz yerde ve makamda insanlara hizmet vermek için elimizden gelen gayreti ve çabayı sarf edeceğiz. İnşallah başarılı olmak içinde elimizden ne geliyorsa yapacağız” diyerek, Battalgazi’de en güzel hizmetleri yapmak için çalışacağını söyledi.

Bülten

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2019, 17:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER