Başkan Güder, Kurban Vekaletini TDV'ye Verdi

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Türkiye Diyanet Vakfı'nın (TDV) sürdürdüğü vekaletle kurban organizasyonu olan "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" kampanyasına bu yılda bağış yaparak destek verdi.

Başkan Güder, Kurban Vekaletini TDV'ye Verdi

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde, "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürülen 2022 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonuna toplumun tüm kesimlerinden destek gelmeye devam ediyor. 9 Temmuz 2022 Cumartesi günü başlayacak olan Kurban Bayramı öncesinde, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Vekaletle Kurban Organizasyonuna bu yılda bağış yaparak destek verdi. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde, vekâletle kurban organizasyonu hakkında Battalgazi İlçe Müftülüğü tarafından kurulan standı ziyaret ederek bilgiler alan Başkan Güder, Malatya’daki vatandaşlara da kurban bağışında bulunma çağrısı yaptı. Başkan Güder’in kurban vekâletini, Türkiye Diyanet Vakfı adına Battalgazi İlçe Müftüsü Hüseyin Özdemir kabul etti. 

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı'na yapılan tüm bağışların kendileri için çok kıymetli olduğunu aktaran Başkan Güder, yurt içi ve yurt dışındaki mazlum, mağdur ve gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşarak bayram sevinci yaşamalarına vesile olan TDV'ye çalışmalarından dolayı teşekkürlerini iletti. İlçe Müftüsü Özdemir, Başkan Güder’e teşekkür ederek kurban bağış makbuzunu takdim etti.

Bayramların barışın ve kardeşliğin sembolü olduğu belirtilen Başkan Güder, “Bayramlarımız kuşkusuz kendi içinde çok özel ve derin anlamlar barındırır. Bayramlar; insani değerlerin canlandığı, birlik ve beraberliğimizin güçlendiği, toplumsal hayatımıza sevgi ve saygının hakim olduğu müstesna günlerdir. Bizim en büyük zenginliğimiz ise birlik ve beraberliğimiz. Bu kampanya da toplumsal dayanışmanın en güzel örneklerinden biridir. Kurban ibadetimiz hayırlı olsun. Bağışların, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak olmasının da ayrıca mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER