Başkan Güder Gençlerle Biraraya Geldi

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Malatya Şubesi tarafından aylık olarak düzenlenen“İşin Ehlinden Tecrübe Paylaşımı ”programına konuk oldu. Gençlerle bilgi ve deneyim paylaşımında bulunan Başkan Güder, Battalgazi Belediyesinin çalışmaları hakkında bilgi verdi ve gençlerle ilgili çok güzel projelerinin olduğuna vurgu yaptı.

Başkan Güder Gençlerle Biraraya Geldi

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Malatya Şubesinin her ay düzenli olarak düzenlediği “İşin Ehlinden Tecrübe Paylaşımı” programının konuğu Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder oldu. Sohbet havasında geçen programda gençlerle tecrübelerini paylaşan Başkan Güder, Battalgazi Belediyesinin çalışmaları hakkında da gençleri bilgilendirdi. Gençlerle ilgili olarak çok önemli projelerinin olduğuna dikkat çeken Başkan Güder, “Gençlerimizin bu yılları önemli yıllarıdır. Bu yıllar sizlerin kendinizi yetiştirebileceğiniz, kendi değerinizin üzerine değer katabileceğiniz çok önemli yıllar.  Kısaca elde edeceğiniz bilginizi tecrübe ile beraber hayat içinde yoğuracaksınız” dedi.

DEMİR: “OSMAN BAŞKANIMIZIN AYRI BİR DURUMU VAR”

Program öncesi kısa bir açıklamada bulunan Türkiye Gençlik Vakfı Malatya Şube Başkanı Mesut Demir, “Vakfımızın her ay düzenli olarak düzenlediği programlardan bir tanesini daha gerçekleştiriyoruz. Bu haftaki konuğumuz Battalgazi belediye Başkanımız Osman Güder oldu. Şunu paylaşmak istiyorum. Osman başkanımızın ayrı bir durumu var. Başkanımız tamamen bizden birisi. Başkanımız sizler gibi bu yolları tırmanarak bu noktalara gelmiş birisidir. Bu anlamda gerek teşkilatı, gerek eğitim, gerekse manevi çalışmalarını kısmen biliyoruz. İnşallah detayını bu akşam sizlerle beraber öğreneceğiz. Yoğun programlarına rağmen bizlere zaman ayırıp, bizleri kırmadan geldiği içinde kendisine Vakfımız adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

KAHVECİ: “RABBİM GENÇLERİMİZİN SAYISINI ARTTIRSIN”

Program konuğu AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, “Türkiye Gençlik Vakfının düzenlediği programda siz pırıl pırıl gençlerle bir araya gelmekten onur duydum. Sizler her daim böyle geleceğine sahip çıkacak, bu ülkenin geleceği noktasında hepiniz söz sahibi olacaksınız. Mesut başkanıma bize bu ortamı sağladığı için teşekkür ediyorum. Osman başkanımız yıllardır teşkilatın içerisinde olan birisi. Kendi tecrübeleri ile 6 yıl çalıştıktan sonra Allah’a hamd olsun kendisi genel merkezimizin ve milletimizin teveccühü ile Battalgazi Belediye Başkanı adayı olunca bizlere de rabbim bu görevi nasip etti. Elimizden geldiği kadar gençlikle, kadın kollarımızla her türlü programları yapmaya gayret ediyoruz. Hem partimiz adına hem kendi adıma üniversite gençliğini gerçekten önemsiyorum. Üniversite gençliği her zaman dinamik olan Türkiye’ye yön veren bir gençlik. Rabbim gençlerimizin sayısını arttırsın. Rabbin yolunuzu bahtınızı açık etsin.  Birliğimiz, dirliğimiz daim olsun.”

BAŞKAN GÜDER: “GENÇLERİMİZE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ”

Gençlerle bir araya gelmenin büyük mutluluğunu yaşadığını belirten Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Böyle pırıl pırıl, dünyayı değiştirebilecek olan gençlerle böylesine güzel bir ortamda olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Hepinize gönülden tekrar teşekkür ediyorum. Gençlerimiz adına bu yıllar önemli yıllardır. Bu yıllar sizlerin kendilerinizi yetiştirebileceğiniz, kendi değerinizin üzerine değer katabileceğiniz çok önemli yıllar. Kısaca elde edeceğiniz bilginizi tecrübe ile beraber hayat içinde yoğuracaksınız.Battalgazi Belediye başkanı olmadan önce hayalim şuydu. Battalgazi’nin belirli bölgelerine Gençlerimizin güzel zamanlar geçirebileceği Gençlik kıraathaneleri oluşturmak. Bununla ilgili olarak Hanımınçiftliği ve Orduzu Belediye binalarımızın çalışmasını yaptık. Ama maalesef bir binamızda bazı sorunlar çıktı. Ancak bununla ilgili olarak çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah orayı gençlerimizin emrine sunacağız. Gençlerimiz orada güzel zamanlar geçirecek, sohbetler düzenlenecek ve ders çalışma imkanları bulabilecek. Evde kalan insanların ders çalışma ortamları biraz sıkıntılı oluyor. Bir taraftan televizyon, bir taraftan bağrışmalar içerisinde ders çalışmaimkanı çok zor. Biz o tür mekanları orada siz gençlerimiz için oluşturmaya çalışacağız. Tabi ki gençlerle ilgili güzel projelerimiz bununla kalmayacak, bir çok alanda devam edecek. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlerimize verdiği önemi herkes biliyor.Geçen gün Ankara’da sizin gibi pırıl pırıl 500 gencimizin şuan savunma sanayi üzerinde çalıştığını öğrendim. Bu çalışmada Cumhurbaşkanımıza ne kadar övgülerimizi sunsak azdır” ifadelerini kullandı. 

“ALDIĞIMIZ SORUMLULUK BÜYÜK BİR SORUMLULUK”

‘Milletimizin verdiği bu onurlu görevi layıkıyla yürütmek için canla başla çalışıyoruz’ diyen Başkan Güder, “Battalgazi’mizde Belediye Başkanlığı görevini Rabbim 31 Mart’tan sonra bizlere nasip etti. Bizlere bu görevi layık gören başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sonrasında değerli milletime çok teşekkür ediyorum. Aldığımız sorumluluk büyük bir sorumluluk. Milletimizin verdiği bu onurlu görevi layıkıyla yürütmek için canla başla çalışıyoruz. İnşallah bu görevimizi rabbim bizi hesaba çekmeyecek şekilde burada tamamlarız. Mesut kardeşimizin üstlenmiş olduğu sorumluluk hakikaten önemli. Herkes çocuğu ile oynarken, eşi ile otururken Mesut kardeşimiz ise sizin buradaki koşullarınızı nasıl daha iyi bir duruma getirmek için çaba sarf ediyor. Bu tür kardeşlerimize ihtiyacımız var. Bu görevi ifa ettikleri ve sizin gibi güzel insanlarla bizleri bir araya getirdiği için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Her ay gerçekleştirilen “İşin Ehlinden Tecrübe Paylaşımı” programı okunan Kur’an tilaveti ile son buldu

.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2019, 15:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER