Başkan Güder: ‘Battalgazi’mize yakışır yollar yapıyoruz’

Tandoğan Mahallesi’ndeki 11 sokakta devam eden 3 bin metrelik sıcak asfalt serimi, kaldırım ve kilit taş döşeme çalışmalarını yerinde inceleyen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Yol hayattır, yol medeniyettir anlayışıyla Battalgazi’mizde ulaşım konusunda çağ atlatmaya devam ediyoruz” dedi.

Başkan Güder: ‘Battalgazi’mize yakışır yollar yapıyoruz’

Ulaşım yatırımlarında kapsamında milyonluk yatırımları Battalgazi ile buluşturan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ve Belediye Başkan Yardımcısı ile birlikte yapımı için talimatını verdiği Tandoğan Mahallesi’ndeki çalışmaları yerinde inceledi. Tandoğan mahallesindeki Eylül sokak, Ateşpare sokak, Bektaşi sokak, Ata sokak, Aynalı sokak, Altın sokak, Nasihat sokak, Hayat sokak, Bibi sokak, Millet sokak ve Vuslat sokaklarını kapsayan 3 bin metrelik sıcak asfalt serimi, kaldırım ve kilit taş döşeme çalışmaları hakkında Fen İşleri Müdürü Rıfat Arıca’dan geniş bilgiler alan Başkan Güder, ‘Yol kalkınmadır, ilerlemedir. Yol hayattır, yol medeniyettir’ mottosuyla harekete ettiklerinin altını çizerek, Battalgazi’ye yakışır yollar yaptıklarını ifade etti.

BAŞKAN GÜDER: “ULAŞIM YATIRIMLARIMIZA HIZ KESMEDEN DEVAM EDECEĞİZ”

Battalgazi Belediyesi olarak özellikle yol açımı ve asfalt çalışmalarında, tüm Türkiye’ye örnek olacak bir çalışma temposu ortaya koyduklarına işaret eden Başkan Güder, “Battalgazi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü olarak sokak ve caddelerimizi güzelleştirmeye devam ediyoruz. Bugün Tandoğan mahallemiz deki 11 sokakta devam sıcak asfalt serim çalışmalarını yerinde inceliyoruz. Vatandaşlarımız ve muhtarımız yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti bizlere ilettiler. Yapılan çalışmaların çevreye de güzel yansıdığını görüyoruz. Yol hayattır, yol medeniyettir anlayışıyla Battalgazi’mizde ulaşım konusunda çağ atlatmaya devam ediyoruz. Buradaki imar çalışmalarını bitiş aşamasına getirmiş olduk. Tandoğan mahallemizin yerleşke alanlarının olmadığı alanlarda çok güzel yaşanabilir mahalleler inşa ediliyoruz. Bu bölgeler özellikle kentsel dönüşümün ihtiyacı olan alanlar. Buralar eski yapılarının fazla olduğu yerler. Çalışmalarımız sonucunda burada kentsel dönüşümü için bakanlığımız ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde bölgenin daha derli ve düzenli olması adına noktasında çalışmalarımız sürüyor. Battalgazi’mizi yaşanabilir, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir konuma getirmek için büyük çaba ve gayret sarf ediyoruz. Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte ulaşım yatırımlarımıza diğer mahallelerimizde de hız kesmeden devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın memnuniyeti bizim birinci önceliğimizdir” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER