Başkan Çınar, 'Hatice Akbaş Milli Gururumuzdur'

Başkan Çınar, Dünya Boks Şampiyonu Hatice Akbaş’ı Evinde Ziyaret Edip Tebrik Etti

Başkan Çınar, 'Hatice Akbaş Milli Gururumuzdur'

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Dünya Boks Şampiyonu olarak tarihi bir başarının altına imza atan hemşehrimizHatice Akbaş, milli gururumuzdur.” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, beraberinde AK Parti Yeşilyurt Gençlik Kolları Başkanı Salih Tav ve Yeşilyurt Belediye Meclis Üyeleriyle birlikte Dünya Boks Şampiyonu Hatice Akbaş’ı Akçadağ’da ki evinde ziyaret ederek, elde ettiği büyük başarıdan dolayı tebrik etti.

Hatice Akbaş’ın Dünya Boks Şampiyonu olarak tarihi bir başarının altına imza attığını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Malatya olmasından iftihar ettiğimiz Hatice Akbaş kardeşimizin Dünya Boks Şampiyonu olması hepimizin göğsünü kabartmıştır.Uzun yıllardır antrenörlüğünü yapan babasıyla birlikte çok yoğun bir hazırlık döneminden geçen, katıldığı şampiyonalarda güzel başarılar elde eden Hatice Akbaş kardeşimizin Dünya Boks Şampiyonasından altın madalya ile dönmesi hepimizi gururlandırmıştır.Final maçını takip ederken bizlerde heyecanlandık ve sonunda gelen altın madalya ile büyük bir gurur yaşadık. Hatice Akbaş artık gençlerimiz için rol modeldir, Malatya’dan inşallah çok sayıda Hatice Akbaş’lar çıkartarak hem dünya hem de inşallah olimpiyat şampiyonu olan sporcularımızın sayısını artıracağız.Yeşilyurt Belediyesi olarak ta şehrimizden yeni Hatice Akbaş’ların çıkması için ilçemizin dört bir tarafına yeni nesil spor sahaları inşa ettik, 3 bin 700’ü lisanslı olmak üzere 22 bine yakın sporcuyu farklı branşlarda yetiştiriyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemlerde attığımız bu güzel adımların karşılığını mutlaka alacağız. Yaz Spor Okullarımızı da bu yıl faaliyete sunacağız, kurslarımıza katılacak yetenekli sporcularımızı keşfedip onların hayallerine kavuşmaları için tüm desteğimizi vereceğiz. Kentimizden ve ilçemizden çok sayıda Türkiye ve Dünya Şampiyonu çıkartmak için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Biz gençlerimize inanıyoruz. Yeter ki bir insan istesin ve çalışsın başaramayacağı hiçbir şey yoktur. Hatice Akbaş’ın bu başarısı da gençlerimize verilecek en güzel örnektir. İnancın, azmin ve mücadelenin karşılığında Malatya’ya ve evine Dünya Şampiyonu olarak dönüş yapan Hatice Akbaş kardeşimizi canı gönülden tebrik ediyorum, kendisiyle gurur duyuyoruz. Bundan sonra ki spor hayatında üstün başarılar dilerim, inşallah olimpiyat şampiyonluğu sevincini de ülkemize ve bizlere yaşatacaktır, buna yürekten inanıyoruz. Türk spor tarihine adını altın harflerle yazdıran Hatice kardeşimizi yetiştiren, ona rehberlik eden, çalışmalarında desteklerini eksik etmeyen annesini, babasını ve aile fertlerini de tebrik ediyorum.” diye konuştu.
Hatice Akbaş’ta ziyaretinden dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a teşekkürlerini sundu.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER