Başkan Apohan'dan 24 Temmuz Gazeteciler Günü ve Basın Bayramı mesajı

Basın İnternet Medya Yayıncılar Genel Başkanı Selim Apohan, 24 Temmuz Gazeteciler Günü ve Basın Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Apohan'dan 24 Temmuz Gazeteciler Günü ve Basın Bayramı mesajı

Başkan Apohan, yayımladığı mesajında; demokrasinin, hukukun, huzurun ve refahın güçlenmesine önemli katkılar sağlayan basının, modern demokrasilerin olmazsa olmazı olduğunu ve şeffaf yönetim anlayışının da temel yapı taşlarından olduğunu söyledi.
Başkan Apohan, "Bilindiği gibi 24 Temmuz 1908'de 2. Meşrutiyet'in ilan edilmesi ve 25 Temmuz 1908'de çıkan gazetelerin sansürsüz yayımlanmasından bu yana 24 Temmuz tarihi Gazeteciler ve Basın Bayramı olarak kutlanmaktadır" dedi.

Toplumların aydınlatılmasında, doğru bilgi sahibi olmasında basına çok büyük görevler düştüğünü kaydeden Apohan;  Tarafsız basının doğru, güvenilir, nitelikli ve objektif haberleriyle daima toplumun beğenisini kazandığını belirterek, "Toplumsal değerlerimize saygıyı, kişi ve Aile hak ve özgürlüklerini koruyup gözetmeyi temel görev sayarak halkımızın doğru bir şekilde haber alma ihtiyacını sağlayan basın mensupları ve kuruluşlarının bu önemli gününü yürekten tebrik ederim" şeklinde konuştu.

Başkan Apohan; Bu vesileyle doğru, tarafsız ve ilkeli yayınlarıyla mesai mefhumu tanımadan milletimize hizmet eden yazılı, görsel, İnternet Medyası ve basın-yayın kuruluşlarında görev yapan tüm basın çalışan Arkadaşların 24 Temmuz Gazeteciler Günü ve Basın Bayramı'nı tebrik eder, çalışmalarında üstün başarılar diler " ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER