Barguzu Kanalboyu Park İle Sosyal Yaşam Alanlarına Bir Yenisini Daha Eklenecek

Yeşilyurt Belediyesi, ‘Barguzu Kanalboyu Park’ Projesiyle İlçeye Yeni Bir Cazibe Merkezi Daha Kazandıracak

Barguzu Kanalboyu Park İle Sosyal Yaşam Alanlarına Bir Yenisini Daha Eklenecek

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ DSİ Malatya 92.Şube Müdürlüğümüz ile işbirliği halinde başlattığımız ‘BarguzuKanalboyuPark’ projemizle birlikte ilçemizdeki park yatırımlarını 231’e çıkartıp, kentimizin merkezine modern ve konforlu bir yaşam alanı kazandıracağız.” diye konuştu.
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, beraberinde DSİ Malatya 92.Şube Müdürü Aytaç Sucu ve  Yeşilyurt Belediyesi teknik ekipleriyle birlikte ‘BarguzuKanalboyu Park’ projesinin hayata geçeceğiHorata Kanalı etrafında incelemelerde bulunup, proje üzerine fikir alış verişinde bulundular.
Yeşilyurt Belediyesi ile ortaklaşa yürüttükleri proje ile Malatya’ya yeni bir sosyal yaşam ve rekreasyon alanı kazandırılacağını söyleyen DSİ Malatya 92.Şube Müdürü Aytaç Sucu, “Çilesiz-Horata Taşkın Koruma 2.Etap projesinin sözleşmesini geçtiğimiz haftalarda imzalamıştık. Şu anda imalat olarak %25 seviyelerindeyiz ve bu yıl içinde burayı tamamlamayı hedefliyoruz. Burası tamamlandığı zaman Yeşilyurt Belediyemizin park yatırımına hazır hale gelecek ve kentimize yeni bir sosyal yaşam alanı ve rekreasyon sahası kazandırılacak. Projenin hayata geçmesi noktasında desteklerinden dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise, ‘BarguzuKanalboyu Park’ projesiyle Yeşilyurt İlçesindeki park yatırımlarında 231’e ulaşacaklarını söyledi.

‘BarguzuKanalboyu Park’ projesiyle Malatya’ya yeni bir cazibe merkezi kazandıracaklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Ankara yolu üzerinde, Malatya’nın merkezi konumunda bulunan ve yıllardır atıl vaziyetteki kanalın etrafına modern ve konforlu bir yaşam alanı kurmak için çalışmalarımıza hız verdik. ‘BarguzuKanalboyu Park’ adını verdiğimiz gezinti ve sosyal yaşam alanımızla birlikte park yatırımlarımızı 231’e çıkartarak, ilçemizin merkezi konumunda bulunan bu bölgeyi temiz, sağlıklı, düzenli ve modern bir yaşam alanına dönüştüreceğiz.Kanalın etrafına kuracağımız yaşam alanlarıyla birlikte Malatya’ya yeni bir cazibe merkezi kazandırmış olacağız.DSİ Malatya 92.Şube Müdürümüz Sayın Aytaç Sucu ile birlikte projenin uygulanacağı kanalın etrafında başlattığımız taş duvar ve taş kaplama çalışmalarını birlikte inceleyerek, fikir alış verişinde bulunduk.” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ‘BarguzuKanalboyu Park’ projesinin iç ve dış tasarımı ve sosyal yaşam alanlarıyla birlikte dikkat çekici özelliklere sahip olacağını sözlerine eklerken, projenin gelişim sürecini şu sözlerle anlattı; “ Burası kentimizin merkezinde olmasına rağmen atıl bir vaziyetteydi, burayı sosyal yaşam alanlarıyla birlikte sağlıklı ve düzenli bir alana dönüştürmek içinde güzel bir proje hazırladık. Kanalın sorumluluğu Devlet Su İşlerinde olduğu için, geçtiğimiz aylarda Malatya’ya gelen DSİ Genel Müdürümüz Sayın Kaya Yıldız’a da yapacağımız projeyle ilgili bilgiler paylaşmıştık.Devlet Su İşleri ile ortaklaşa yürüttüğümüz çevre düzenleme, yenileme ve kanal iyileştirme çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Kanalın içi ve dışının tamamen düzenlenip hazır hale geldikten sonra burayı özel bir projeyle yaşam alanına dönüştürmüş olacağız. Her noktası bizim için ayrı bir değer taşıyan Yeşilyurt’umuzun merkezinde bulunan Horata kanalımızın devamındaki bu bölgemizi aydınlatmalar, rekreasyon alanları, oturma ve yürüyüş alanlarıyla birlikte sağlıklı, düzenli ve modern bir görüntüye kavuşturacağız. Böylesine özel bir yatırımın hizmete girmesi için desteklerini bizlerden esirgemeyen başta Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Vahap Kirişçi olmak üzere Milletvekillerimize, DSİ Genel Müdürümüze, DSİ Bölge Müdürümüze, DSİ 92.Malatya Şube Müdürlüğümüze, taşeron firmalarımıza, müteahhitlerimize ve belediyemizin personellerine çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER