banner53

'Arapgir’e 18 yıl boyunca çok önemli yatırımlar kazandırdık'

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık'tan Arapgir'e ziyaret. Arapgir'in kendileri için çok kıymetli olduğunu ifade eden Çalık, "Arapgir bizim gözümüzün nuru. Hepimizin ortak bir hedefi var; memleketimize ve milletimize hizmet etmek. Biz, Arapgir’e 18 yıl boyunca çok önemli yatırımlar kazandırdık” dedi.

'Arapgir’e 18 yıl boyunca çok önemli yatırımlar kazandırdık'

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Arapgir bizim için çok kıymetli. Arapgir bizim gözümüzün nuru. Hepimizin ortak bir hedefi var; memleketimize ve milletimize hizmet etmek. Biz, Arapgir’e 18 yıl boyunca çok önemli yatırımlar kazandırdık” dedi.Milletvekili Çalık, Malatya’daki temasları kapsamında Arapgir ilçesine ziyarette bulundu. Arapgir Devlet Hastanesi ek binasının temel atma törenine katılan Çalık, daha sonra ilçede muhtar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi.

Arapgir’de 9 milyon TL bedelle yapımı gerçekleştirilen devlet hastanesi ek binasının temel atma törenine katılan Çalık, sağlıkta yapılan yatırımların pandemi sürecinde ciddi bir başarı elde edilmesine vesile olduğunu ifade ederek, “Bütün dünyanın gözleri, Türkiye’nin sağlıktaki başarılarında. Bütün dünya Türkiye’ye bakıyor. Sağlık sisteminin altyapısını oluşturmak bizim en büyük gururumuz” diye konuştu.

“18 yılda en büyük reformumuzu sağlık ve sosyal güvenlikte yaptık” diyen Çalık, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sosyal güvenlikte yapmış olduğumuz reform, Türkiye’deki bütün vatandaşlarımızın yüzde yüzünü sosyal güvenlik kapsamında olmasıyla başarıya erişmiştir. Şuan Türkiye’de yaşayan vatandaşlarımızın hiçbirisinin sağlık hizmeti almama ihtimali yok. 10 milyon vatandaşımızın genel sağlık sigortası primini hükümet olarak yatırıyoruz. 83 milyon vatandaşımızın sağlık hizmetini birinci basamaktan üniversite hastanesine kadar vermeye devam ediyoruz. Geçmiş dönemde Yeşil Kartlı, kapıda bekleyen, ilaç alamayan hastalar, morgda rehin kalan cenazeler vardı. Biz, o sağlık sistemini kökten değiştirdik, binlerce kere şükür olsun ilçe devlet hastanelerimiz, Eğitim ve Araştırma Hastanemiz, Turgut Özal Tıp Merkezimiz, Karaciğer Nakil Enstitümüz, Onkoloji Hastanemiz ile sadece bölgenin değil Türkiye’nin en önemli sağlık turizm başkenti olmak istiyoruz. Özellikle bu salgın döneminde Türkiye’nin Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Sağlık Bakanlığımızın iradesi ve idaresiyle çok önemli bir süreç yönettik.”

Milletvekili Çalık, Türkiye’nin koronavirüs (kovid-19) ile mücadelede başarılı bir sürece imza attığını kaydederek, “Bütün dünyada salgın döneminde en fazla vefat edenler 65 yaş üstündeki insanlar. Ama Türkiye’de yaşlılarımızı biz, evlerimizde koruduk. Evde bakım hastası, engelli, yatalak olan vatandaşlarımıza, evde baktığımız için, yaşlılarımızı özel korumuş olduk. Bu süreçte sağlık çalışanlarımızın tamamı da kahramanca mücadele etti. Her biri bu salgınla mücadelede cephenin en önündeki asker gibiydi. Malatya’da, Sağlık İl Müdürlüğümüzün nezdindeki bütün sağlıkçılarımıza, üniversite hastanelerindeki bütün hocalarımıza, teknik personellerimize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Türkiye sağlıkta pandemi döneminde çok başarılı bir sürece imza atmış vaziyette” dedi.

Arapgir’de hayırsever bir işadamının desteğiyle devlet hastanesinin yapıldığını hatırlatan Çalık, “Allah rahmet eylesin Mevlüt abi de vardı, diğer milletvekili arkadaşlarımızla birlikte hastanemizin temelini attık ve hizmete geçirdik. Arapgirli hemşerilerimize hizmet veriyoruz. Eski binanın ise yenilenmesi gerekiyordu. Bu vesileyle de Arapgir Devlet Hastanesi ek binamızda Arapgir’in ağlık hizmetleri gücüne güç katacak. Bu noktada Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık daha sonra ilçede muhtar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi.

Sosyal mesafe kurallarına uygun olarak gerçekleştirilen toplantıda konuşan Çalık, “Arapgir bizim için çok kıymetli. Arapgir bizim gözümüzün nuru. Hepimizin ortak bir hedefi var; memleketimize ve milletimize hizmet etmek. Biz, Arapgir’e 18 yıl boyunca çok önemli yatırımlar kazandırdık. Okullarımız yapıldı, tarihi eserlerimizi restore ettirdik, yollarımız konusunda özellikle Arapgir’e bir çevreyolu kazandırılması, Arapgir’in Erzincan’a, Sivas’a, Elazığ’a bağlantı yollarının yapılması çok önemliydi. Arapgir merkezde gençlik spor ve sosyal tesis yatırımları bizim için önemliydi” ifadelerini kullandı.

Çalık, daha sonra muhtar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin istek ve taleplerini dinledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER