Ağbaba'da 4. Kez Genel Başkan Yardımcısı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Merkez Yürütme Kurulu üyelerini açıkladı.Kılıçdaroğlu Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’ya tekrar genel başkan yardımcılığı görevi verirken, Ağbaba, İşçi Sendikaları, Esnaf - Sanatkâr ve Sivil Toplum Kuruluşları’ndan sorumlu olacak.  

Ağbaba'da 4. Kez Genel Başkan Yardımcısı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 25-26 Temmuzda gerçekleştirilen 37.Olağan Kurultayın ardından seçilen Parti Meclisi (PM) içinden yeni dönem politikalarının uygulamasında en üst parti organı olarak çalışacak Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyelerini belirledi.

İŞÇİ SENDİKALARI, ESNAF - SANATKÂR VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI’NDAN SORUMLU

CHP Parti Meclisi üyesi ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Kılıçdaroğlu tarafından tekrar genel başkan yardımcısı görevine getirildi.  Ağbaba, önceki dönem İşçi Sendikaları,Meslek Örgütleri ve Sivil Toplum Kuruluşları olarak yürüttüğü görevini, bu dönem İşçi Sendikaları, Esnaf - Sanatkâr ve Sivil Toplum Kuruluşları ismiyle yürütecek.

2014 TEN BERİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

Veli Ağbaba, 2011 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili seçildikten sonra 2012 yılında Parti Meclisine seçildi. 2014 Mayıs ayından itibaren ise Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaya devam ediyor. Ağbaba üst üste 4. Kez Genel Başkan Yardımcısı görevine getirilerek Malatya siyasi tarihinde önemli bir başarıya imza attı.

KARDEŞ BELEDİYELER,EMEK BÜROLARI, ÇALIŞTAYLAR, FORUMLAR…

Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde ‘Kardeş Belediyeler projesi’ ve ‘Büyük Buluşma’ adı altında çok sayıda iz bırakan projeye imza atan Ağbaba, İşçi Sendikaları ve Sivil Toplum Kuruluşlarından sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde de yurt genelinde emek bürolarının kurulmasını sağlamış, Kıdem Tazminatı, Taşeron İşçilik, Sokak Ekonomisi , Sosyal Güvenlik Sistemi ve EYT ,Uluslararası Suriye gibi çalıştayları düzenlemiş, “OHAL’de Yeter Forumu” gerçekleştirerek emek cephesinde unutulmayacak çalışmalara imza atmıştı. Veli Ağbaba, pandemi döneminde esnaf ve sanatkarlar ile emek cephesinin yaşadığı sorunları hazırladığı raporlar ve çalışmalar ile gündeme getirmiş, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun bu kesimler ile buluşmasını organize etmişti.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı CHP MYK’da görev dağılımı şöyle:

1. Fethi Açıkel (Bilim, Yönetim ve Kültür Platformu)

2. Onursal Adıgüzel (Bilgi ve İletişim Teknolojileri)

3. Veli Ağbaba (İşçi Sendikaları, Esnaf - Sanatkâr ve Sivil Toplum Kuruluşları)

4. Ahmet Akın (Enerji, Alt Yapı Projeleri)

5. Muharrem Erkek (Hukuk ve Seçim İşleri)

6. Gökçe Gökçen (Gençlik Politikaları)

7. Gamze Akkuş İlgezdi(Tanıtım ve Halkla İlişkiler)

8. Lale Karabıyık (Eğitim Politikaları)

9. Gülizar Biçer Karaca (İnsan Hakları)

10. Bülent Kuşoğlu (İdari ve Mali İşler)

11. Faik Öztrak (Ekonomi Politikaları ve İşveren Örgütleri) – Parti Sözcüsü

12. Ali Öztunç (Doğa Hakları – Çevre)

13. Oğuz Kaan Salıcı (Parti Örgütü, Örgüt Yönetimleri ve Yurtdışı Örgütlenme)

14. Yüksel Taşkın (Sosyal Politikalar)

15. Seyit Torun (Yerel Yönetimler)

16. Selin Sayek Böke (Genel Sekreter)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER